Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
24.05.171457

Bezpłatna znajomość z Pragą

Praga

Można podróżować nawet wtedy, gdy pieniędzy wystarczy wyłącznie na bilet. Drużyna Busfor.pl już opowiadała o bezpłatnym wypoczynku w Kijowie, Mińsku, Odessie i Winie. W kolejce czeka Praga - jedziesz?

Przeglądowe wycieczki - bezpłatne spacery z lokalnymi

Nikt nie zna miasta lepiej niż miejscowi, dlatego jeśli potrzebujesz porad dotyczących praskiego wypoczynku, udaj się do nich. Poniżej kilka przykładów bezpłatnych spacerów na które można się wcześniej zarejestrować:

  • Free tour of Prague - trzygodzinna piesza wycieczka po głównych atrakcjach Pragi - mosty, muzea, Stare Miasto, architektura sakralna. Odbywa się trzy razy dziennie co jest wygodne jeśli dokładnie nie wiesz o której będziesz na miejscu startu.

  • Prague Royal Walk Free Tour - klasyka na zmianę ze współczesnością. Po opowieści i odwiedzeniu podstawowych atrakcji, młodzi przewodnicy odkryją przed Tobą rajskie miejsca :) Każdy taki spacer zajmuje 2-3 godziny, odbywa się 6 razy dziennie i jeszcze w prezencie dostaniesz kawę.

  • Free Red Prague Tour - wycieczka w stronę komunizmu. Bezpłatna możliwość dowiedzenia się o życiu Czechosłowacji w czasach Związku Radzieckiego, zimnej wojnie, drodze do demokracji, Armii Czerwonej. W programie wycieczki przejażdżka tramwajem.Spacer w pojedynkę - atrakcje

Jeśli wolisz poznawać miasto bez słuchania opowiastek, przejdź się po ulubionych turystycznych miejscach samodzielnie:

  • Zamek na Hradczanach - jeden z największych kompleksów zamkowych na świecie, wewnątrz którego znajdują się baszty, kościoły, mosty i place starej Pragi. Spacer po kompleksie zamkowym jest bezpłatny, a jeśli zechcesz zobaczyć którąś wieżę od wewnątrz, bilety znajdziesz w kasach.

  • Archikatedra św. Wita - pomnik sztuki gotyckiej, najbardziej znana świątynia w Pradze. Jego sklepienia są widoczne z różnych części miasta, a wnętrze można bezpłatnie obejrzeć w przedniej części świątyni.

  • Tańczący dom - stosunkowo nowa, około dwudziestoletnia budowla zdążyła zdobyć popularność. W “pijanym domu” mają miejsce wydarzenia kulturalne i działa restauracja. Ulubione miejsce turystów to odkryty dach z widokiem na centrum.

  • Plac Wacława i Rynek Staromiejski - centralne geograficzne punkty Pragi. Oprócz obejrzenia perełek architektonicznych, można także wziąć udział w wydarzeniach tematycznych. Na przykład przez cały kwiecień są czynne jarmarki wielkanocne.M jak “Muzeum”

  • Praski Senat - piękny, znany, spacerowy :). Po pierwsze, zewnętrzna część Pałacu jest fotogeniczna, po drugie znajduje się tam zadbany sad, po trzecie - bezpłatne wejście od kwietnia do grudnia w każdy weekend.

  • Muzeum szkła - na ekspozycji zostały zebrane nietypowe przykłady szklanych wyrobów, w tym szklana makieta znanej na całym świecie huty Moser.

  • Muzeum Piernika - szyld z uśmiechającym się człowieczkiem z piernika przyjemnie zachęca żeby popatrzeć na wytwory sztuki kulinarnej. Znajdziesz tam także pierniki przeróżnych rozmiarów i rodzajów - magnesiki, obrazki, domki i ozdoby na choinkę. Całe to piękno można nabyć jako pamiątkę, a jeśli pieniędzy brakuje, można bezpłatnie pooglądać.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów