Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
05.05.2025529

Autobus na lotnisko Chopina w Warszawie

Warsaw Chopin Airport - entrance

Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się w dzielnicy Wlochy w Warszawie. Jest to największe lotnisko w kraju i obsługuje około 40% całego ruchu lotniczego w kraju.

Pełna nazwa to Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale przez większość ludzi nazywany jest lotniskiem Chopina lub Warszawa-Chopin. W tym artykule znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne informacje na temat tego lotniska i podróży do niego lub z niego.

Spis treści:

1.How to check-in and Baggage Allowance
2.Serwis autobusowy z lotniska
3.Biorę taksówkę
4.Wynajmując prywatny samochód
5.Jadąc pociągiem
6.Przydatne informacje
7.FAQ

Autobusy z lotniska Warszawa Chopin

autobus warszawa chopin airport

Właśnie oddano do użytku nowy terminal dla autobusów i autokarów, który zapewnia łatwy dostęp do i z lotniska do okolicznych obszarów i miast. Posiada on 21 stanowisk autobusowych i wiele poczekalni dla podróżnych. Stanowiska od 2 do 15 są dla autobusów, które są zaplanowane, a reszta przychodzi i odchodzi.

Można zarezerwować bilet autobusowy z Lotniska Chopina w Warszawie do Centrum Warszawy.

Z lotniska do Centrum Warszawy kursuje również 5 autobusów międzymiastowych:

OkBus kursuje codziennie o 11:35, 15:45 i 19:00. Cena biletu pojedynczego wynosi 4,85 euro.

ModlinBus kursuje codziennie o 17:35. Cena biletu w jedną stronę wynosi 4,85 euro.

Ecocar Taxi kursuje codziennie o 20:00. Cena biletu w jedną stronę wynosi 10,50 Euro.

Dojazd z lotniska do centrum Warszawy trwa średnio 30 minut.

Z Terminala A: Lotniska Chopina w Warszawie kursuje 5 rozkładowych autobusów.

Bus 175 kursuje codziennie od 4.27 do 22.58, a trasa to Lotnisko Chopina - Śródmieście; główne ulice ZWIRKI I WIGURY - AL.JEROZOLIMSKIE (Dworzec Centralny) - KRAKOWSKIE PRZEDMIOTY - PL.PILSUDSKIEGO

Bus 148, który kursuje między 4.34 a 22.35, a trasa, którą pokonuje jest z lotniska do Urysnow-Pragi; główne ulice: (ZWIRGY I WIGURY - NOWOURSYNOWSKA - MOST SIEKIERKOWSKI - GROCHOWSKA)

Bus 331 kursuje codziennie między 6.14 a 7.54 i jedzie z lotniska Chopina do Metra Wilanowskiego; główne ulice: NARKEIWICZA, WIRAZOWA, POLECZKI, LACZYNY, PULAWSKA, AL.WILANOWSKA.

Bus N32 kursuje co noc i dowozi Cię do Dworca Centralnego z Portu Lotniczego Chopina.

Więcej informacji o terminalu autobusowym na Lotnisku Chopina w Warszawie tutaj

Zamów taksówkę

Lotnisko oferuje wiele licencjonowanych usług taksówkowych, takich jak ELE Taxi, iTaxi i MPT Taxi, które mogą zawieźć Cię do każdej części miasta. Średnia opłata za przejazd taksówką z lotniska do centrum miasta wynosi 40 PLN. Zaleca się korzystanie z usług taxi in house, a nie z usług taksówkarskich na zewnątrz dla celów bezpieczeństwa i kontroli stawek.

Wynajmij samochód

Mogą Państwo wynająć prywatny samochód z samego lotniska lub skorzystać z innych usług wynajmu samochodów w Warszawie. Na stronie internetowej lotniska znajdą Państwo mapę miasta dla celów bezpieczeństwa oraz zaznaczą Państwo wszystkie główne drogi, którymi należy jechać.

Weź pociąg

Jazda pociągiem jest również bardzo powszechna w Polsce. Lotnisko Chopina w Warszawie jest połączone z Legionowem i Sulejówkiem Miłosną (przez centrum miasta) za pomocą linii kolejowej. Usługa zarządzana jest przez dwie firmy: Szybka Kolej Miejska - SKM i Koleje Mazowieckie.

Szybka Kolej Miejska obsługuje 2 partie pociągów. Pociągi SKM S2 pokonują dłuższą trasę, natomiast SKM S3 krótszą. Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na poniższym połączeniu wraz z trasą: https://www.ztm.waw.pl/?c=81&l=1

KML Railways ma również usługi, które zawiozą Cię dookoła kraju. Zobacz tabelę czasową tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl

Ważne informacje

informacje warsaw chopin airport

Na samym lotnisku oferowanych jest wiele usług. Na lotnisku znajduje się szybka linia odprawy dla pasażerów posiadających tylko bagaż podręczny i bez bagażu. Jest też linia VIP i Lounge dla osób, które płacą nieco więcej i często podróżują z lotniska. Jest tu również miejsce na spotkania biznesowe i pracę oraz pokoje wypoczynkowe.

Na terenie lotniska znajdują się telewizory i możliwość robienia zakupów. Znajdują się tu sklepy detaliczne, a także poczta i stanowisko do zwrotu podatku. Istnieje również wiele udogodnień ułatwiających podróżowanie z dziećmi. Są tam pokoje dla dzieci i linia dla rodziców, a także wiele innych udogodnień.

FAQ

Gdzie znajduje się Lotnisko Chopina?

Lotnisko Chopina znajduje się we włoskiej dzielnicy Warszawy, 10 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy w Polsce. Lotnisko znane było pod nazwą Warszawa - Okęcie, aż do zmiany jego nazwy w 2001 roku, jako hołd dla polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Nazwa Port Lotniczy Okęcie jest nadal używana w niektórych przypadkach.

Ile jest terminali na Lotnisku Chopina?

W 2010 roku zmieniono nazwę i oznaczenie terminali. Obecnie istnieje jeden terminal A, podzielony na 5 obszarów odpraw, oznaczonych od A do E. Obszary A i B znane są jako Hala Południowa, a C, D i E są częścią Hali Północnej.

Czy mogę wymienić pieniądze na Lotnisku Chopina?

Tak, można wymienić pieniądze na lotnisku, a także uzyskać zwrot podatku. Lepiej jest korzystać z bankomatów, ponieważ według doniesień wymiana walut na lotnisku wiąże się ze znacznie wyższymi kursami wymiany. Możesz również udać się do miasta i znaleźć giełdy Kantor, które dadzą Ci rozsądny kurs.

Jakie ciekawe miejsca można znaleźć w poblizu lotniska?

Jest wiele miejsc, które można odwiedzić w pobliżu lotniska. W pobliżu lotniska znajduje się Axe-Throwing Club (2 km od lotniska), AB Poland Travel (4,5 km), Enigma Escape Room (6 km) oraz Pinball Arcade and Museum. W pobliżu znajduje się również wiele klubów i pomieszczeń ewakuacyjnych, w których można spędzić wolny czas.

Czy mogę spać na lotnisku?

Personel lotniska na ogół nie ma nic przeciwko temu, żebyś spał na lotnisku. Aby zapewnić sobie niezakłócony sen, naprzeciwko lotniska znajduje się hotel (Courtyard Warsaw Airport) oraz kilka innych hoteli w pobliżu, które oferują bezpłatny transport do i z lotniska.

Możesz również sprawdzić listę pobliskich hoteli tutaj.

Jakie inne usługi oferuje lotnisko?

 • Wymiana walut
 • Placówki opieki nad dziećmi
 • Bankowość
 • Kaplice
 • Place zabaw dla dzieci
 • Biuro podróży
 • Zaginiony bagaż
 • Pierwsza pomoc
 • Licznik informacji
 • Bankomaty
 • Usługi pocztowe
 • VIP & Executive Lounges
 • Prysznice

Atrakcje w Warszawie

Warszawa to miejsce pełne bardzo bogatej historii. Do najcudowniejszych atrakcji należą Łazienki, Rynek Starego Miasta, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Nowy Świat, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik i wiele innych!

Check-in i limit bagażu

Odprawy można dokonać przy stanowiskach na lotnisku, gdzie po odprawie bagażowej otrzymają Państwo kartę pokładową. Karta pokładowa pomoże Ci zrobić zakupy również w sklepach na lotnisku. Odprawa rozpoczyna się 2 godziny przed planowanym odlotem i kończy się przed upływem 45 minut od godziny odlotu. Niektórzy pasażerowie mogą nawet korzystać z stanowisk samodzielnej odprawy.

Mogą z nich korzystać osoby, które mają tylko bagaż podręczny i mogą przejść bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa. O limicie bagażu decyduje polityka linii lotniczych. Limity wagowe wahają się od 5 kg do 50 kg.

Istnieją również zasady dotyczące przewozu zwierząt, płynów i bagażu, które można sprawdzić tutaj.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów