Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.02.205418

Dlaczego potrzebujesz pilota wycieczek? 4 znanych polskich przewodników

4 znanych polskich przewodników

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikami.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem jest doskonałą okazją do poznania miejsc poza głównym szlakiem turystycznym oraz zabytków, których nigdy nie odkryłbyś, zwiedzając samodzielnie. Profesjonalny przewodnik turystyczny przybliży Ci fascynujące i ciekawe opowieści oraz miejskie anegdoty. Decydując się na zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, na pewno nie będziesz żałować.

Co wyróżnia dobrego przewodnika turystycznego?

Dzień Przewodnika

Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika turystycznego powinno być przyjemnym, relaksującym doświadczeniem. Wybór na rynku przewodników jest ogromny. Decydując się na wycieczkę z przewodnikiem, warto pamiętać, że dobrego przewodnika wyróżniają następujące cechy:

  • Pasja i zamiłowanie do swojej pracy
  • Duża wiedza na temat historii miasta, zabytków, miejskich legend oraz zwyczajów mieszkańców
  • Posiadanie profesjonalnego przygotowania i licencji
  • Umiejętność ciekawego i wciągającego opowiadania
  • Elastyczność – dopasowanie trasy wycieczki do wieku i zainteresowań odbiorców
  • Otwartość na ludzi, kultura osobista.

Poniżej prezentujemy sylwetki niezwykłych profesjonalnych przewodników, którzy kochają swoją pracę i miasta, po których oprowadzają wycieczki.

Poznaj historię Gdańska

Gdańsk

Ryszard Kopittke od dziecka pasjonował się historią Gdańska. Już w liceum zapisał się na kurs przewodnicki. Z wykształcenia etnolog i historyk sztuki, w swoich wycieczkach stara się przemycać jak najwięcej informacji o dawnych Gdańszczanach, a przy okazji opowiadać o wyglądzie budynków, ich przebudowach oraz powojennej odbudowie.

Przygotowując się do oprowadzania wycieczek po Gdańsku, Ryszard Kopittke nie ogranicza się do czytania książek lub gotowych przewodników. Uwielbia odkrywać i eksplorować opuszczone miejsca, szukać informacji w przedwojennych gazetach, porównywać przedwojenne mapy ze współczesnymi i sprawdzać dane w starych księgach adresowych.

Jego pasją jest również „alternatywne zwiedzanie” miasta, czyli odwiedzanie dzielnic poza turystycznym szlakiem. W ten sposób zwiedził już Orunię, Chełm, Przeróbkę, Aniołki, Biskupią Górę czy Długie Ogrody z Dolnym Miastem. O każdym miejscu, dzielnicy czy nawet blokowisku, potrafi opowiedzieć coś ciekawego.


Poczuj klimat prawdziwej Warszawy

Poczuj klimat prawdziwej Warszawy

Marta Gawryluk pasję i ciekawość do poznawania Warszawy wyniosła z domu rodzinnego. W czasach studenckich zdecydowała, że odkrywanie tajemnic tego miasta i opowiadanie o nich innym to jej pomysł na życie. Jej misją jest zmiana wizerunku stolicy w oczach przyjezdnych. Uważa, że Warszawa to ciekawe miasto, nie tylko ze względu na historię, ale też bardzo dynamiczny rozwój i rozbudowę.

W swojej pracy najbardziej ceni kontakt z innymi ludźmi oraz wolność, jaką daje zawód przewodnika turystycznego. Nie ogranicza się jedynie do oprowadzania turystów po standardowych miejscach, takich jak Stare Miasto czy Łazienki.

Organizuje bardzo dużo wycieczek tematycznych, podczas których można zgłębić sekrety warszawskich ulic czy parków. Można się na nich również dowiedzieć, w którym konkursie organizowanym przez króla można było wygrać śledzia i kapustę, gdzie była szkoła kasiarzy, gdzie grasowali seryjni mordercy, zobaczyć murale i inne formy street artu, czy poznać miejsca związane z komediami polskimi.

Jako jedyna organizuje zwiedzanie na rolkach oraz serię spacerów dla mam z dziećmi w wózkach, a także oprowadza po zmroku z projektorem, który wyświetla filmiki i zdjęcia na ścianach. Marta Gawryluk organizuje również gry miejskie dla grup zorganizowanych, na przykład dla uczestników wieczorów panieńskich czy kawalerskich.


Zakochaj się w Krakowie

Zakochaj się w Krakowie

Wojciech Zabielski od najmłodszych lat pasjonował się historią i kochał Kraków. Za cel swojej pracy stawia zarażanie ludzi miłością do Krakowa. Propaguje Kraków i jego niezwykły klimat wśród turystów oraz samych Krakowian. Przybliża innym swoje ukochane miasto z pasją, humorem i uśmiechem.

Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi oraz rozmowy z nimi. Swoje wycieczki zawsze dostosowuje do zainteresowań odbiorcy. Jak na prawdziwego przewodnika turystycznego przystało, posiada niezwykłą intuicję oraz umiejętność wyczucia turysty.

Wycieczki organizowane przez Wojciecha Zabielskiego słyną ze swojego niestandardowego charakteru. Jest on uważany za protoplastę tworzenia tematycznych wycieczek po Krakowie. Jego autorskie wycieczki zdobywają nagrody.


Poznaj magiczny Wrocław

Poznaj magiczny Wrocław

Anna Stępień została przewodnikiem przez przypadek. Znajomi zaprosili ją do współpracy w biurze podróży. Praca przerodziła się w pasję, a Anna Stępień została pilotem wycieczek oraz przewodnikiem sudeckim i miejskim.

W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi i możliwość poznawania nowych miejsc, nowych kultur, jedzenia, obyczajów. Jest otwarta, pełna energii i empatii, potrafi wyczuć grupę i dostosować program do jej potrzeb, a do tego jest konkretna i dobrze zorganizowana.

Swoje wycieczki zawsze stara się dostosować do zainteresowań oraz wieku odbiorców, chętnie służy pomocą oraz udziela dodatkowych informacji. Organizuje wycieczki dla wszystkich grup wiekowych, dlatego szczególnie ważne jest dla niej bezpieczeństwo uczestników. Wycieczki urozmaica, pokazując różne zdjęcia, puszczając muzykę, oraz wplatając zabawy. Opowiada nie tylko o historii, geografii i architekturze, ale przede wszystkim o życiu i obyczajach, wplatając w swoje opowieści dużą dawkę dobrego humoru.

Ekscytujących wycieczek życzy Busfor.pl!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów