Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.02.204459

Walentynki – zaplanuj romantyczny wyjazd!

Walentynki

Wspólne spędzanie czasu oraz celebrowanie bliskości cementuje uczucie, oraz umacnia więzi między dwojgiem zakochanych ludzi. Pomysłów na spędzenie Święta Zakochanych, czyli popularnych Walentynek, jest mnóstwo. O niektórych z nich pisaliśmy wcześniej.

Tegoroczne Walentynki przypadają w piątek, dlatego warto połączyć świętowanie ze zwiedzaniem i zaplanować dłuższy weekendowy wyjazd. Aby wspólny wyjazd zaliczyć do udanych, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad - pisaliśmy o nich tutaj.

Warszawa – zakochaj się w stolicy!

Warszawa

Warszawa jest idealnym miastem na romantyczny i ekscytujący wyjazd. Zakochani znajdą tutaj mnóstwo atrakcji i urokliwych miejsc. Walentynkowy wypad do Warszawy dobrze jest rozpocząć od spaceru w Łazienkach Królewskich lub w Parku Skaryszewskim. W Łazienkach Królewskich warto wybrać się na romantyczny rejs łódką.

Punktem obowiązkowym walentynkowego wyjazdu do Warszawy jest również zawieszenie kłódki, symbolizujące trwałość uczucia, na Mostku Zakochanych w Wilanowie (Przyczółkowa 394).

Zwolennicy mniej uczęszczanych miejsc, chętnie wybiorą się na wieczorny spacer Bulwarami Wiślanymi. Po spacerze można wybrać się do jednej z wielu romantycznych kawiarenek zlokalizowanych w okolicach Rynku Starego Miasta oraz Zamku Królewskiego. Stare Miasto ze swoją niepowtarzalną, romantyczną atmosferą jest idealnym miejscem na niespieszny, wspólny spacer.

Romantyczne chwile można również przeżyć, podziwiając panoramę Warszawy. W Warszawie są najbardziej znane punkty widokowe to taras na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki oraz ogród botaniczny, zlokalizowany na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Warszawa

Udany walentynkowy wyjazd nie może obyć się bez romantycznej kolacji. Warto wybrać się do Panorama Sky Bar (Al. Jerozolimskie 65/79), czyli koktajl baru zlokalizowanego na czterdziestym piętrze hotelu Marriott. Miejsce to słynie z oryginalnych koktajli oraz wykwintnych przekąsek. Aby zdobyć najlepsze miejsce, czyli stolik zlokalizowany przy oknie widokowym, należy dokonać rezerwacji przez Internet. Ciekawą propozycją na Walentynki jest również Dine in the Dark, czyli kolacja spożywana w zupełnej ciemności. W Warszawie taką kolację oferują dwie restauracje: Different (Al. Jerozolimskie 123A/I) oraz Bonpince Restauracja Węgierska (Zgoda 1). Kolacja w ciemności to niesamowite doświadczenie, pozwalające na poznanie siły naszych zmysłów.


Kraków – zakochaj się w historii

Kraków

Uznawany za jedno z najbardziej romantycznych europejskich miast, Kraków jest idealnym celem wyjazdu dla miłośników klimatycznych miejsc, związanych z historią Polski.

Romantyczną naturę tego miasta najlepiej poczujemy, spacerując krętymi uliczkami Starego Miasta, gdzie aż roi się od urokliwych kawiarenek i klimatycznych restauracji. Na romantyczny spacer warto również wybrać się na Bulwary Wiślane. Spacerując wzdłuż Wisły, dojdziemy do klasztoru w Tyńcu, który jest idealnym miejscem na romantyczną randkę.

Kraków

Na spacer połączony z podziwianiem panoramy miasta warto wybrać się na jeden z krakowskich kopców. Z Kopca Krakusa (Podgórze na Wzgórzu Lasoty), który jest dostępny bezpłatnie, można wspólnie podziwiać panoramę miasta. Za wstęp na Kopiec Kościuszki trzeba zapłacić.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również Krakowski Ogród Zoologiczny, w którym podziwiać możemy ponad 250 gatunków zwierząt. Popularnym miejscem jest również, łącząca Podgórze z Kazimierzem, kładka ojca Bernatka, na której zakochane pary wieszają kłódki symbolizujące siłę uczuć.

Zwieńczeniem walentynkowego wyjazdu może być elegancka kolacja, połączona z podziwianiem panoramy Doliny Wisły, w Restauracji u Ziyada na zamku w Przegorzałach (ul. Jodłowa 15). W Walentynki miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Godne polecenia są również kultowe krakowskie restauracje, takie jak Pod Aniołami (Grodzka 35) lub Biała Róża (Floriana Straszewskiego 16).


Wrocław – romantyczne miasto mostów

Wrocław

Wrocław nie bez powodu nazywany jest „Wenecją Północy”. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się największa liczba mostów w Polsce, co w połączeniu z niezwykłą architekturą nadaje Wrocławiowi romantycznego charakteru.

Najbardziej urokliwym miejscem Wrocławia jest Ostrów Tumski. Wieczorami magię tego niezwykłego miejsca podkreślają 103 uliczne gazowe latarnie, które co wieczór zapalane są przez latarnika.

Wrocław

Na Ostrów Tumski prowadzi Most Tumski, który nazywany jest mostem zakochanych.

Wrocław słynie również z doskonale utrzymanych parków. Na romantyczny spacer najlepiej wybrać się do Parku Południowego, któremu uroku zimą dodaje piękna iluminacja lub do Parku Staromiejskiego, w którym znajduje się rzeźba przedstawiająca Amora.

Pełnym uroku miejscem jest również Rynek Starego Miasta. W okolicach rynku warto wybrać się na poszukiwania symboli Wrocławia, czyli figurek krasnali. Jednym z najciekawszych punktów widokowych we Wrocławiu jest Mostek Pokutnic, łączący dwie wieże kościoła Marii Magdaleny (Szewska 10).

Miłośnicy sztuki muszą koniecznie wybrać się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej (J. E. Purkyniego 11), czyli jednego z najbardziej monumentalnych dzieł polskich malarzy, lub do Pawilonu Czterech Kopuł (Wystawowa 1), gdzie podziwiać można dzieła sztuki współczesnej.

Romantycznych chwil życzy Busfor.pl!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów