Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
23.01.205317

Poznaj najlepsze miejsca w Polsce na zimowy wypoczynek

Najlepsze miejsca w Polsce na zimowy wypoczynek

Położone malowniczo w górach miejscowości przeżywają zimą prawdziwe oblężenie. Miłośników zimowego aktywnego wypoczynku przybywa z roku na rok. Narty, snowboard, łyżwy, sanki- każdy znajdzie zimą coś dla siebie.

Krajowe ośrodki narciarskie prezentują wysoki europejski poziom zarówno pod względem przygotowania tras, wyciągów, jak również pod względem dostępności sprzętu oraz zaplecza hotelowego i gastronomicznego. Zobacz, w jakich miejscowościach czeka na Ciebie najwięcej zimowych atrakcji.

Odkryj zimową stolicę Polski

Zakopane

Zakopane, będące największą miejscowością położoną w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr, potocznie nazywane jest zimową stolicą Polski. Co roku w sezonie zimowym Zakopane przyciąga na Podhale tłumy miłośników białego szaleństwa oraz góralskich przysmaków.

Aktywnie czas w zimowej scenerii można spędzać na jednej z czterech głównych stacji narciarskich. Stacja Kasprowy Wierch oferuje niezapomniane widoki z najwyższego, dostępnego dla narciarzy, miejsca. Na Kasprowy Wierch (1959 m n. p. m.) dotrzemy kolejką linową. Na miejscu znajdziemy dwie wymagające trasy - Gąsienicową oraz Goryczkową.

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi najczęściej wybierają stację Nosal, wyposażoną w pięć wyciągów orczykowych. Na Nosalu działa również szkółka narciarska.

Jedną z najpopularniejszych stacji narciarskich w Zakopanem jest Polana Gubałówka. Na szczyt dotrzemy kolejką linowo - terenową. Ze szczytu rozpościera się malowniczy widok na panoramę Zakopanego i okolic.

Polana Gubałówka oferuje jeden wyciąg oraz dwie trasy dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, a także snowpark dla snowboardzistów. Nieopodal Polany Gubałówki znajduje się stacja Polana Szymoszkowa.

Oferuje ona dwie trasy - krótszą i łatwiejszą (360 m długości) oraz, zaczynającą się na szczycie Gubałówki, dłuższą i trudniejszą trasę (1291 m długości). Na Szymoszkowej znajdziemy również szkółkę narciarską oraz strefę dla dzieci.

Decydując się na aktywny wypoczynek w Zakopanem, warto zaopatrzyć się w karnet ski pass, umożliwiający szusowanie po wielu stokach.

Zimową stolicę Polski

Po całym dniu wrażeń na stoku wieczorem warto wybrać się na spacer główną ulicą Zakopanego, słynnymi Krupówkami. Wzdłuż deptaka znajdziemy wiele straganów z pamiątkami oraz lokalnymi specjałami, czyli grzanym winem i oscypkami. Aby zregenerować siły po wysiłku na stokach, warto odwiedzić Aqua Park Zakopane.

W styczniu do Zakopanego przyjadą również fani naszych skoczków narciarskich, aby dopingować ich podczas zawodów Pucharu Świata (25-26 stycznia). Skoczkowie rywalizować będą na Wielkiej Krokwi, której zobaczenie jest punktem obowiązkowym dla każdego turysty odwiedzającego Zakopane.


Zaczerpnij energii z gór w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska

Entuzjaści sportów zimowych zgodnie twierdzą, że położona około 20 km na północny- wschód od Zakopanego, Bukowina Tatrzańska oferuje najlepiej wyposażone wyciągi narciarskie w kraju. W ostatnich latach Bukowina przełamała dominację Zakopanego pod względem popularności w sezonie zimowym.

Historycznie najstarszym wyciągiem Bukowiny Tatrzańskiej jest, nadal działający, Wysoki Wierch. Oferuje on trasy dla początkujących, idealne do nauki jazdy na nartach oraz do rodzinnego szusowania.

Najbardziej znaną stacją narciarską Bukowiny Tatrzańskiej jest Białka Tatrzańska. W Białce amatorzy zimowego szaleństwa znajdą atrakcje na iście alpejskim poziomie. Znajdują się tutaj szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, trasy biegowe oraz snowpark. Białka Tatrzańska jest również popularna wśród snowboardzistów, którzy w tym miejscu organizują co roku konkursy jazdy na desce.

Zaczerpnij energii

Pod względem liczby wyciągów, najbardziej okazałą stacją narciarską Bukowiny Tatrzańskiej, jest zlokalizowana na Rusińskim Wierchu, stacja Rusin-ski. Oferuje ona wiele świetnie przygotowanych wyciągów, w tym czteroosobową kolejkę krzesełkową.

Miłośnicy rozwijania wysokiej prędkości podczas zjazdów chętnie wybierają wyciąg narciarski Turnia na Olczańskim Wierchu.

Bukowina Tatrzańska słynie także z parku wodnego Termy Bukovina. W tym obiekcie możemy korzystać z regenerującego dobrodziejstwa górskich wód termalnych wprost z Wysokiego Wierchu. Termy Bukovina oferują również zakup karnetu połączonego z karnetem narciarskim na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę.


Poznaj perłę Karkonoszy

Poznaj perłę Karkonoszy

Położony u podnóża Śnieżki (1602 m n. p. m.) Karpacz jest najpopularniejszym zimowym kurortem w zachodniej Polsce. Jest on również uważany za miejsce o najłagodniejszej pogodzie oraz najlepszych warunkach do uprawiania sportów zimowych w Sudetach zachodnich i Karkonoszach.

Karpacz Ski Arena to największy kompleks narciarski zlokalizowany pod Śnieżką. Oferuje on profesjonalnie przygotowane, sztucznie naśnieżane trasy zjazdowe. Znajdziemy tam 9 km nartostrad o różnym poziomie trudności.

Dla początkujących narciarzy najwygodniejsza jest nartostrada Jan, położona na szerokim stoku u podnóża Kopy. Karpacz Ski Arena oferuje pięć wyciągów narciarskich oraz dwie krzesełkowe kolejki linowe. Kolej linowa zabiera turystów oraz narciarzy na Kopę, skąd można wyruszyć w górę na Śnieżkę lub zjechać w dół kilkukilometrową nartostradą.

Trudniejsze trasy zjazdowe znajdziemy w stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar. Do dyspozycji są 3 sztucznie naśnieżane trasy o łącznej długości 2,5 km. Warto wspomnieć o tym, że stacja Biały Jar posiada najnowocześniejszy w Polsce system sztucznego naśnieżania, pozwalający na produkcję śniegu nawet w lecie.

W Białym Jarze działają dwa wyciągi- krzesełkowy i orczykowy. Na miejscu działa również szkółka narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich, w Karpaczu koniecznie trzeba zobaczyć słynną świątynię Wang. Jest to zabytkowy budynek drewnianego kościoła ewangelickiego, który przywędrował pod Śnieżkę z norweskiego miasteczka Vang w połowie XIX-tego stulecia. Warto wybrać się również na pieszą wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych, aby w pełni docenić malowniczy charakter Karkonoszy.

Aktywnego wypoczynku życzy Busfor.pl!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów