Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
16.01.206482

Zabierz babcię i dziadka na wycieczkę do 3 polskich miast

Wycieczka dla babci i dziadka

Dzień Babci (21 stycznia) oraz Dzień Dziadka (22 stycznia) to dwa odrębne święta, obchodzone przez wszystkie osoby posiadające wnuki. Z uwagi na kalendarzową bliskość tych świąt, często celebrowane są one wspólnie przez babcie i dziadków. Najpopularniejsze prezenty z okazji dnia babci i dziadka to kwiaty, słodycze lub inne drobne upominki.

Najmłodsze wnuki wręczają swoim dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Dorosłe wnuki szukają oryginalnych prezentów, takich jak wspólne wyjście do kina, teatru. Ciekawym pomysłem na prezent jest wspólna wycieczka. Podpowiemy Ci, gdzie zabrać babcię i dziadka z okazji ich święta.

Wspólne zwiedzanie grodu Kopernika

Wspólne zwiedzanie grodu Kopernika

W zabytkowym i pięknym Toruniu na babcię i dziadka czeka mnóstwo atrakcji. Powszechnie uważa się, że Toruń to miasto słynne z powodu Mikołaja Kopernika oraz pierników. Aby zgłębić fascynującą historię tego miasta, warto wybrać się do Domu Legend Toruńskich (Szeroka 35).

Absolutnym punktem obowiązkowym jest Żywe Muzeum Piernika (Rabiańska 9), w którym można poznać historię tego słodkiego wypieku oraz własnoręcznie ulepić i ozdobić swojego piernika. Muzeum to znajduje się w zabytkowym centrum miasta, z którego blisko do toruńskiej starówki.

Podczas spaceru starówką możemy podziwiać pomnik Mikołaja Kopernika, monumentalny ratusz staromiejski, katedrę świętych Janów, kościół św. Jakuba, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz kościół św. Ducha. Toruńska starówka jest bardzo bogatym w zabytki miejscem, dlatego na jej zwiedzenie oraz odszukanie wszystkich atrakcji (np. Krzywej Wieży) warto poświęcić dłuższy czas.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również Planetarium (Franciszkańska 15/21), w którym odbywają się multimedialne pokazy przybliżające widzom tajemnice kosmosu i naszej planety.


Wycieczka do grodu Kraka

Wycieczka do grodu Kraka

W historycznej stolicy Polski, na babcię i dziadka czeka wiele atrakcji. Zwiedzanie Krakowa dobrze zacząć od Rynku Głównego, uznawanego za jeden z najpiękniejszych w Europie. Centralną atrakcją tego miejsca są zabytkowe Sukiennice, w których poznamy historię miasta oraz kupimy oryginalne krakowskie pamiątki.

Pozostając na krakowskiej starówce, warto wybrać się na zwiedzanie słynnej Bazyliki Mariackiej, z której wieży o każdej pełnej godzinie, rozbrzmiewa hejnał.

Punktem obowiązkowym wycieczki do Krakowa jest zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Katedry Wawelskiej, będącej miejscem pochówku królów Polski. Aby dokładnie poznać bogatą historię Zamku Królewskiego, warto wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem.

W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się również popularny Smok Wawelski, a obok niego można wejść do Smoczej Jamy. Charakterystycznym krakowskim wypiekiem jest obwarzanek - w Żywym Muzeum Obwarzanka (Paderewskiego 4) możemy poznać historię tego przysmaku oraz spróbować oryginalnego krakowskiego obwarzanka.


Wycieczka do grodu Warsa i Sawy

Wycieczka do grodu Warsa i Sawy

Wycieczka do Warszawy jest doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Poznawanie stolicy najlepiej jest zacząć od wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Rozpościera się z niego piękny widok na panoramę miasta.

Aby poczuć prawdziwie warszawski klimat, warto przespacerować się ulicami Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście, od ronda de Gaulle’a do warszawskiej Starówki. Będąc w tej okolicy, warto zwiedzić również Zamek Królewski. Krętymi uliczkami dojdziemy do rynku Starego Miasta, gdzie w jednej z licznych kawiarenek można spróbować słynnej zygmuntówki, czyli babeczki zwieńczonej bezą, która uznawana jest za typowo warszawskie ciastko.

Dziadków zainteresowanych historią można zabrać do Muzeum Powstania Warszawskiego (Grzybowska 79) lub Muzeum Życia w PRL (Piękna 28/34). Nieopodal drugiego z wymienionych muzeów, znajduje się Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3), w którym podziwiać można wystawy dzieł sztuki z całego świata. Obowiązkowym punktem do zwiedzania są również Łazienki Królewskie (Agrykola 1). Warte zwiedzenia jest również Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Stanisława Kostki Potockiego 10/16). Na spacer po tych obiektach warto w sezonie zimowym wybrać się wieczorem, z uwagi na obecne tam świąteczne iluminacje.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka życzy Busfor.pl!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów