Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
28.01.204548

Ferie zimowe 2020 – zaplanuj rodzinną wycieczkę!

Ferie zimowe 2020

W czasie ferii dzieci się nudzą? Bzdura! Rodzinny wyjazd wcale nie musi być nudny! Planując wspólny wyjazd, warto dostosować cel podróży do zainteresowań dzieci, tak aby łącząc przyjemne z pożytecznym, odpocząć i lepiej poznać nasz kraj. Zobacz, w jakie miejsca w Polsce warto pojechać tegorocznej zimy, aby najlepiej spożytkować wspólnie spędzony czas.

Krynica Zdrój – coś dla aktywnych

Krynica Zdrój

Położona w województwie małopolskim, Krynica Zdrój jest idealnym miejscem dla osób chcących połączyć aktywny zimowy wypoczynek ze zwiedzaniem pięknych okolic.

Górująca nad Krynicą Zdrój, Jaworzyna Krynicka, jest popularnym miejscem wśród narciarzy i snowboardzistów. Na szczyt można dostać się za pomocą kolejki gondolowej.

Młodsze dzieci z pewnością będą zainteresowane zwiedzaniem Muzeum Zabawek (Piłsudskiego 2) posiadającym bogatą kolekcję zabawek z różnych epok.

Wieczorem po dniu wrażeń na stoku, warto wybrać się na spacer deptakiem. Krynica Zdrój jak na miasto uzdrowiskowe przystało, posiada własną pijalnię wód oraz park zdrojowy.

W pogodny zimowy dzień koniecznie trzeba wejść na wieżę widokową (Słotwińska 51A), z której rozpościera się malowniczy widok.


Białowieża – coś dla miłośników przyrody

Białowieża

Ciekawym miejscem dla wielbicieli przyrody jest, położona w województwie podlaskim, Białowieża.

Punktem obowiązkowym wyjazdu do Białowieży jest wycieczka z przewodnikiem po Białowieskim Parku Narodowym. Jest to doskonała okazja dla całej rodziny do odkrycia tajemnic tego niezwykłego i pięknego lasu.

W rezerwacie pokazowym Białowieskiego Parku Narodowego (Park Pałacowy 11) można podziwiać króla puszczy, czyli majestatycznego żubra, oraz wiele innych gatunków dzikich zwierząt. Warto zwiedzić również, zlokalizowane nieopodal rezerwatu, Muzeum Przyrodniczo-Leśne, będące najstarszym muzeum przyrodniczym w kraju.


Sandomierz – coś dla miłośników historii

Sandomierz

Ferie są doskonałą okazją do odwiedzenia znanego z popularnego serialu telewizyjnego, pięknego Sandomierza.

Fani serialu „Ojciec Mateusz” mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z figurami woskowymi prezentującymi bohaterów tego popularnego serialu oraz wybrać się na zwiedzanie znanych z serialu miejsc.

Położony nad Wisłą, Sandomierz słynie z pięknych zabytków architektonicznych oraz urokliwego rynku Starego Miasta. Jednym z najbardziej znanych zabytków tego miasta jest gotycki Zamek, wzniesiony na skarpie wiślanej przez Kazimierza III Wielkiego.

Pasjonaci historii powinni koniecznie wybrać się na jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, czyli nocne zwiedzanie podziemi Sandomierza.


Szklarska Poręba – coś dla poszukiwaczy skarbów

Szklarska Poręba

Położona u stóp Karkonoszy, Szklarska Poręba jest doskonałym miejscem na aktywny rodzinny zimowy wypoczynek.

Frajdą dla całej rodziny będzie z pewnością wizyta w Żelaznym Tyglu Walońskim, Osadzie Poszukiwaczy Skarbów (1 Maja 66a). W tym miejscu można nie tylko poznać historię średniowiecznych poszukiwaczy skarbów, ale również wcielić się w rolę poszukiwacza! Dzieciaki zainteresowane dinozaurami, ucieszy zwiedzanie Parku Dinozaurów (Muzealna 7). Jest to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat tych niezwykłych zwierząt. W Parku Dinozaurów można podziwiać ruchome makiety oraz obejrzeć film w kinie 6D.

Dogłębne poznanie Karkonoszy gwarantuje wizyta w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej (Okrzei 28), gdzie dzięki multimedialnym prezentacjom oraz makietom, możemy zaplanować dalsze zwiedzanie regionu.

Dla miłośników sportów zimowych sporo atrakcji oferuje Ski-Arena Szrenica (Turystyczna 25a). Wjazd wyciągiem na Szrenicę zapewni niezapomniane widoki.


Białka Tatrzańska – coś dla miłośników sportów zimowych

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to najbardziej znana stacja narciarska Bukowiny Tatrzańskiej. Położona w województwie małopolskim, Białka Tatrzańska jest popularnym miejscem wśród osób uprawiających sporty zimowe. W Białce na amatorów zimowego szaleństwa czekają liczne atrakcje na wysokim poziomie.

Wyjazd do Białki Tatrzańskiej jest doskonałą okazją do podszkolenia swoich umiejętności bądź rozpoczęcia nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Znajdziemy tutaj liczne szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, trasy biegowe oraz snowpark.

Białka Tatrzańska jest również popularna wśród snowboardzistów, którzy w tym miejscu organizują konkursy jazdy na desce. W tym roku zmagania snowboardzistów będzie można podziwiać podczas OSCYP Snowboard Contest (1 lutego).

Po całym dniu aktywnie spędzonym na świeżym powietrzu warto wybrać się do Term Bania (Środkowa 181), gdzie można korzystać z dobrodziejstwa górskich wód termalnych. Termy Bania oferują strefę rodzinną oraz strefę zabaw, dostosowane do osób podróżujących z dziećmi.

Udanych ferii życzy Busfor!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów