Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.04.171522

Litwa dla oszczędnego turysty - co można bezpłatnie zobaczyć w Wilnie?

Wilno

Pośród wariantów spędzania czasu wolnego w mieście, szczególną uwagę przyciągają opcje bezpłatne. Na przykładzie Wilna zespół Busfor.pl opowie jak odpocząć w interesujący sposób i z pożytkiem dla własnych horyzontów.

Different but Together

Wystawa artystyczna na terytorium miejskiego ratuszu w Wilnie będzie otwarta od 24 do 27 kwietnia. Można bezpłatnie obejrzeć prace artystów z Hiszpanii, Finlandii, Estonii, Holandii i Szwecji w dziedzinie malarstwa, fotografii, grafiki i rzeźby.

Cocainn nightclub, Crazy Wednesday Party

Można bezpłatnie przyłączyć się do nocnego życia Wilna podczas Crazy Wednesday Party 26 kwietnia. Turyści nie przestają pisać podziękowań dla barmanów za show - warto zobaczyć, nawet jeśli nie jest się miłośnikiem alkoholu.

Sztuka współczesna

Prześledzić modne kierunki artystyczne oraz posłuchać debat dotyczących sztuki można w Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie. Warto odpocząć w przytulnej czytelni, gdzie da się oderwać od sporów w spokojnej scenerii. Tematyka stałej ekspozycji to ruch artystyczny fluksus, składa się na nią 100 obiektów, a w tym prace Yoko Ono, George’a Maciunasa I Henriego Flinta. Warto dodać, że bezpłatne wejście jest jedynie w środy.

Blues i jazz w Aula Blues Club

Bluesa i jazzu przyjemnie posłuchać w dowolnym miejscu na świecie i Wilno nie stanowi tutaj wyjątku. Warto przejrzeć afisze przed wejściem, większość koncertów jest bezpłatna. Jeśli się uda, można się załapać na wieczór twórczości jakiegoś litewskiego poety albo twórcy, podobne wydarzenia pomagają zrozumieć duszę miasta.

Oficjalnie: Pałac Prezydencki

Chcesz zobaczyć jak żyje litewska elita polityczna? Weź udział w oficjalnej wycieczce po rezydencji głowy państwa - Pałacu Prezydenckim. Ale! Bezpłatne wejście tylko w soboty.

Łażenie po mieście

Bezpłatne wycieczki organizowane przez lokalnych to znak rozpoznawczy Wilna. Codziennie przez cały rok, od 10 do 12, niezależnie od pogody, bez opłat i rejestracji. Grupy zbierają się w budynku ratusza. Dowiedz się dlaczego Litwini bardzo lubią George’a Busha, czemu w mieście znajduje się tak wiele cerkwi i jakie są stosunki Wilna z Ameryką Południową.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów