Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
05.05.171695

Co zobaczyć w Kijowie bez opłat za wejście?

Bezpłatne miasto. Co robić w Kijowie bez pieniędzy?

Spacer po Starym Mieście

Nikt nie pobiera opłat za spacer po mieście, dlatego ściągnij mapę na smartfona i włócz się po kijowskim bruku tak długo, na ile starczy Ci sił. Idąc od budynku cyrku, od strony bulwaru Szewczenki można podziwiać piękny korpus uniwersytetu, a później przejść się po ulicy Włodzimierskiej, do budynku Opery Narodowej, Złotej Bramy i soboru Mądrości Bożej oraz Monasteru św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

W budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych warto skręcić w lewo i przejść się do cerkwi Andrzeja, a dalej wyjść na starą dzielnicę Padół. Tak opisana wycieczka wystarczy na kilka godzin, a można ją dowolnie rozszerzać i zmieniać, dokładając nabrzeże rzeki i parki stolicy Kijowa.

Centrum Sztuki Pinchuk

Centrum Sztuki Współczesnej w Kijowie znajduje się na Placu Besarabskim. Można tam bezpłatnie obejrzeć wspaniałe współczesne projekty artystyczne oraz mniejsze, czasowe wystawy malarstwa i fotografii. Zamknięte w poniedziałki.


Centra handlowe

Niedaleko Pałacu Sportu znajduje się duże centrum handlowe Gulliver, gdzie oprócz zrobienia zakupów można także odwiedzić sale tematyczne albo sesje autografów gwiazd w atrium na pierwszym piętrze. Program wydarzeń jest wciąż aktualizowany na stronie centrum handlowego. Alternatywą może być centrum Ocean Plaza. Nawet jeśli nie uda się pójść na koncert, można bezpłatnie popatrzeć na ogromne akwarium zamieszkałe przez morskie stworzenia.


Dni otwarte w muzeach

Jeśli pogoda nie odpowiada Twoim planom spacerowym, przejdź się do muzeum. W Kijowie jest ich pod dostatkiem. Przede wszystkim warto wybrać dzień z bezpłatnym wejściem:

  • ostatni poniedziałek miesiąca: Muzeum Narodowe Historii Ukrainy;
  • ostatnia sobota miesiąca - Muzeum Hetmaństwa;
  • ostatni czwartek miesiąca - Narodowe Muzeum Tarasa Szewczenki;
  • każda niedziela - Muzeum Teatru, Muzyki i Kina Ukrainy;
  • ostatnia środa miesiąca - Narodowe Muzeum Literatury Ukraińskiej.


Wspaniałych wrażeń!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów