Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Szczytno

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Szczytno

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Szczytno w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Szczytno. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Szczytno - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Warszawą a Szczytnem wynosi około 175 kilometrów. Obecnie pokonanie tej trasy trwa od 3 do 3,5 godziny i jest możliwe za pośrednictwem autobusów firm STALKO Przybysz i Wspólnicy Spółka Jawna, Polonus, Olsztyński Bus sp. z o.o. i Bus-Kom PKS. Do Szczytna można dostać się również za pomocą pociągów PKP Intercity lub Regio.

Dworzec autobusowy w Warszawie

Autobusy Warszawa Szczytno rozpoczynają swoją podróż na dworcu autobusowym przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia obsługujący połączenia z wielu polskich miast.

Z tego powodu na terenie, z którego wyjeżdżają autobusy do Szczytna podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak liczne sklepy, punkty gastronomiczne, toalety czy wygodna poczekalnia.

Dojazd na dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia

Dostanie się na dworzec autobusowy jest bardzo łatwe i wymaga skorzystania z taksówki, sieci Uber lub Free Now bądź autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519.

Dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia jest również połączony z Portem Lotniczym im. Fryderyka Chopina dzięki kolejkom S2 i S3, a na terenie całej Warszawy są dostępne rowery miejskie.

Przyjazd do Szczytna - dworzzec autobusowy

Autobusy kursujące na trasie Warszawa - Szczytno kończą podróż na terenie lokalnego dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Jest to zabytkowy, poniemiecki budynek, w którym znaleźć można kasy biletowe i poczekalnię.

Wokół tego miejsca znajdują się takie obiekty, jak liczne hotele, hostele, restauracje, supermarkety czy drogeria. Dojazd z tej lokalizacji do pozostałych części miasta jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 1, 2 i 3 zatrzymujących się na pobliskich przystankach.

Co warto zobaczyć w Szczytnie?

Z Warszawy do Szczytna podróżują głównie osoby powracające z różnego rodzaju wyjazdów oraz studenci uczący się w stolicy. Jest to również dobry cel na wakacyjną wycieczkę w okolice pełne jezior.

Atrakcje w Szczytnie

Szczytno to małe miasto, jednak na jego terenie znaleźć można kilka miejsc wartych odwiedzenia. Pierwszą z nich jest niewątpliwie lokalny zamek oraz Muzeum Mazurskie. Na terenie miasta znajduje się także zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski oraz ciekawy budynek Ratusza.

W Szczytnie znaleźć można także inne obiekty sakralne, takie jak Kościół Chrześcijan Baptystów czy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Miasto słynie jednak przede wszystkim z wielu zbiorników wodnych charakterystycznych dla tego regionu.

Jest to zatem doskonałe miejsce na letni urlop w otoczeniu natury i ucieczkę od zgiełku wielkich miast.