Podróż powrotna:
Autobusów Maków Mazowiecki – WarszawaWybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Maków Mazowiecki
Odległość między Warszawą a Makowem Mazowieckim wynosi około 80 kilometrów. Obecnie pokonanie tej trasy trwa nieco ponad 2 godziny i jest możliwe dzięki autobusom takich firm, jak Przewozy B. Czaplicka, K. Czaplicki, STALKO Przybysz i Wspólnicy, Polonus, Olsztyński Bus sp. z o.o. czy BUS-KOM PKS. Istnieje także połączenie kolejowe pomiędzy tymi dwoma miastami.
Autobusy Warszawa Maków Mazowiecki rozpoczynają swoją podróż na terenie dworca autobusowego przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także budynek dworca Warszawa Zachodnia obsługującego połączenia kolejowe z wieloma polskimi miastami i mniejszymi miejscowościami.
Na terenie tego obiektu podróżni mogą skorzystać z licznych udogodnień, takich jak wygodna poczekalnia, punkty gastronomiczne, kasy biletowe, sklepy, bankomaty czy toaleta.
Dostanie się na dworzec autobusowy jest możliwe nie tylko za pomocą pociągów PKP i Regio, lecz także za pośrednictwem autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519.
W Warszawie pracują także takie sieci jak Uber, Free Now, czy Bolt. Istnieje również bezpośrednie połączenie Warszawy Zachodniej z Portem Lotniczym im. Fryderyka Chopina realizowane kolejką S2 i S3.
Autobusy z Warszawy do Makowa Mazowieckiego zatrzymują się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest ulica Ciechanowska. Jest to niewielki uliczny przystanek, dlatego na jego terenie nie znajdują się żadne udogodnienia dla podróżnych.
W okolicy natomiast można znaleźć sklepy spożywcze pozwalające na zaopatrzenie się przed dalszą podróżą.
Autobusy kursujące na trasie Warszawa - Maków Mazowiecki zatrzymują się również na dworcu autobusowym przy ulicy Adamowskiej 39. W tym miejscu znajduje się niewielki budynek z kasami biletowymi, jednak poza nim nie istnieją żadne udogodnienia dla podróżnych.
W okolicy znaleźć można jednak supermarkety i Pomnik Lapidarium pamięci makowskich Żydów. Po Makowie Mazowieckim najlepiej poruszać się pieszo, samochodem lub rowerem, ponieważ na jego terenie nie jeżdżą autobusy miejskie.
Autobusem z Warszawy do Makowa Mazowieckiego podróżują osoby wracające z dłuższych wyjazdów, studenci uczący się w stolicy oraz osoby, które chcą spędzić urlop w tym spokojnym i niewielkim mieście. Dzięki temu połączenia na tej trasie są realizowane w sposób regularny.
Maków Mazowiecki nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie znaleźć można kilka atrakcji wartych odwiedzenia. Dobrym przykładem takich miejsc są liczne pomniki, takie jak Figura Pana Jezusa Miłosiernego, Figura św. brata Alberta Adama Chmielowskiego, Figura Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej czy Pomnik “W hołdzie mieszkańcom powiatu makowskiego”.
Na terenie Makowa Mazowieckiego znajdują się także obiekty sakralne, takie jak Kościół Bożego Ciała oraz liczne cmentarze niemieckie lub sowieckie. Miasto słynie również z Zalewu na Orzycu, będącego doskonałym miejscem na letni wypoczynek.