Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Grodno

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Grodno

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Grodno w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Grodno
Do miasta Warszawa
Z miasta Grodno

Autobus Warszawa - Grodno. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Grodno - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Warszawą a Grodnem wynosi około 275 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa od 6 do 8 godzin i jest możliwy z wykorzystaniem autokarów wielu firm.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Grodno

Na trasie Warszawa - Grodno kursują autokary takich przewoźników, jak Biacomex, Voyager, Eurolines, Avtobusnyj Park Grodno, Intaks, Ecolines, Grodno-Express, Jaćwing oraz Gaja Express. Taki przejazd kosztuje od 65 do 120 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać z Warszawy do Grodna pociągiem?

Z Warszawy do Grodna można dostać się nie tylko za pomocą autobusu, lecz także pociągów firmy PKP Intercity kursujących na tej trasie raz w ciągu dnia. Taki przejazd jest szybszy niż korzystanie z autobusu, ponieważ trwa niecałe 5 godzin. Bilety na połączenie kolejowe z Warszawy do Grodna można kupić jedynie w kasach zlokalizowanych na dworcach PKP.

Dworzec autobusowy w Warszawie

Autobus Warszawa Grodno zazwyczaj rozpoczyna podróż na terenie dworca autobusowego przy al. Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, gdzie podróżni mogą skorzystać z wygodnej poczekalni, bankomatów, punktów gastronomicznych, sklepów, toalet i wielu innych udogodnień tego typu.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Na teren dworca autobusowego w Warszawie można dostać się za pomocą pociągów PKP Intercity, PolRegio i Kolei Mazowieckich, autobusów miejskich o numerach 60, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519 oraz taksówek.

Na obszarze stolicy kursują także pojazdy sieci Uber i Free Now, działają rowery miejskie i metro, jeżdżą tramwaje oraz funkcjonuje kolejka miejska S2 i S3 łącząca dworzec autobusowy z Portem Lotniczym im. Fryderyka Chopina.

Drugie miejsce wyjazdu - lotnisko Chopina

Drugim miejscem, z którego wyjeżdża autokar z Warszawy do Grodna jest Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina przy ulicy Żwirki i Wigury 1. W tym miejscu można skorzystać z poczekalni, toalet, lokali gastronomicznych oraz różnego rodzaju sklepów. Na teren lotniska dojeżdża kolejka S2 i S3.

Przyjazd do Grodna - dworzec autobusowy

Autobusy Warszawa Grodno zatrzymują się na dworcu autobusowym zlokalizowanym przy ulicy Krasnoarmyeyskaya 7A. Na jego terenie znaleźć można poczekalnię z krzesełkami, kilka punktów usługowych, kasy biletowe, toalety znajdujące się w oddzielnym budynku oraz liczne sklepy.

Poruszanie się po Grodnie

Z terenu dworca autobusowego w Grodnie można dojechać do innych dzielnic za pomocą tramwajów o numerach 1, 2, 3, 6, 11, 13 i 19 lub autobusów o numerach 27, 29, 35, 37, 42, 47, 1, 2, 5, 15 i 16. Istnieje także opcja skorzystania z taksówki.

Co warto zobaczyć w Grodnie?

Z Warszawy do Grodna podróżują zarówno turyści, jak i stali mieszkańcy pracujący w Polsce. Są to osoby niemal w każdym wieku, od rodzin z dziećmi, przez studentów, aż po starszych podróżników.

Na terenie Grodna istnieje wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Podczas wizyty w mieście należy udać się do bazyliki katedralnej pw. św. Franciszka Ksawerego oraz świątyni Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Grodno słynie także z Placu Sowieckiego, gdzie regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, oraz Pomnika Wyzwolenia Białorusi.