Bilety autobusoweBiałystok - Grodno

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Białystok — Grodno

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Białystok — Grodno w 2022 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Do miasta Grodno
Z miasta Grodno

Autobus Białystok - Grodno. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Białystok Grodno - informacje o podróży

Białystok i Grodno dzieli odległość około 90 kilometrów. Dystans ten pokonuje się zazwyczaj w prawie 3 godziny, jednak zdarzają się także znacznie dłuższe trasy.

Przewoźnicy autobusowi Białystok - Grodno

Obecnie z Białegostoku do Grodna można dojechać autobusem firmy Zet LLC, Ecolines, ООО ИНТАКС ПРОЧИЕ, ООО ЗЕТ ПРОЧИЕ, PKS Gdańsk, Gaja Express, Pozitiw Tur lub Biacomex. Istnieje również bezpośrednie połączenie kolejowe PKP Białystok Grodno.

Dworzec autobusowy w Białymstoku - udogodnienia

Autobusy Białystok Grodno rozpoczynają swoją podróż na dworcu autobusowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8. Na terenie budynku znajdują się liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak kiosk z możliwością zakupu biletów MPK, płatna toaleta, przechowalnia bagażu, poczekalnia z krzesełkami oraz różnego rodzaju sklepy.

Dojazd na dworzec autobusowy Białystok

Dojazd na dworzec autobusowy w Białymstoku jest bardzo łatwy i wymaga skorzystania z autobusów o numerach 3, 8, 13, 16, 19, 26, 104, 109 oraz N3. W okolicach budynku zlokalizowano także stację rowerów miejskich. Dworzec autobusowy w Białymstoku znajduje się bardzo blisko dworca kolejowego obsługującego połączenia z wielu polskich miast i mniejszych miejscowości.

Przyjazd do Grodna - dworzec autobusowy

Autobusy kursujące na trasie Białystok - Grodno kończą trasę na dworcu autobusowym przy ulicy Krasnoarmyeyskaya 7A. Jest to niewielki budynek, w którym zlokalizowano wygodną poczekalnię z krzesełkami i kilka punktów usługowych oraz sklepów pozwalających na załatwienie niezbędnych formalności lub zaopatrzenie się przed dalszą podróżą.

Na terenie dworca autobusowego w Grodnie można również skorzystać z toalety znajdującej się w oddzielnym budynku.

Poruszanie się po Grodnie - komunikacja miejska, taksówki

Dostanie się do innych dzielnic miasta jest bardzo proste i wymaga skorzystania z tramwajów o numerach 1, 2, 3, 6, 11, 13 i 19 lub autobusów o numerach 27, 29, 35, 37, 42, 47, 1, 2, 5, 15 i 16. Na terenie Grodna kursują również taksówki.

Co warto zobaczyć w Grodnie?

Do Grodna podróżują zwykle osoby chcące zwiedzić to miasto lub stali mieszkańcy pracujący na terenie Polski. Połączenie Białystok - Grodno cieszy się popularnością wśród osób w każdym wieku, od studentów, aż po całe rodziny z dziećmi i seniorów.

Grodno to białoruskie miasto, na terenie którego znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Pierwszym z nich jest bazylika katedralna pw. św. Franciszka Ksawerego znacznie wybijająca się spośród niższych budynków.

Na terenie Grodna znajduje się także świątynia Zwiastowania NMP oraz dawny klasztor Brygidek. Miasto słynie również z Placu Sowieckiego, na którym regularnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne i bazarki. W jego okolicy można zobaczyć Pomnik Wyzwolenia Białorusi oraz kamienicę Murawiewa. Nie są to jednak wszystkie zabytki Grodna, ponieważ w tym przygranicznym mieście znaleźć można wiele innych miejsc wartych odwiedzenia.