Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweBerlin - Szczecin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Berlin — Szczecin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Berlin — Szczecin w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Berlin
Do miasta Berlin

Autobus Berlin – Szczecin

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość trasy - jedyne 150 kilometrów, busy na trasie Berlin - Szczecin cieszą się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, że oba miasta stanowią atrakcyjny cel weekendowych wypadów. Busy z Berlina do Szczecina zazwyczaj pokonują trasę w ciągu niecałych trzech godzin.

Duża popularność połączeń na trasie sprawia, że przewoźnicy oferują szeroki wachlarz przejazdów, niemniej bilet warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Przy zakupie przejazdu należy zwrócić uwagę na lokalizację miejsca odjazdu autobusu. Większość autokarów linii Berlin - Szczecin odjeżdża ze stacji Berlin ZOB, oddalonej od centrum miasta o 8 kilometrów. By dostać się na nią z okolic Berlin Hauptbahnhof czy Aleksanderplatz, korzystając z transportu publicznego, konieczne jest dokonanie przesiadki. Najlepszym wyborem może okazać się przesiadkowa podróż szybką koleją miejską S-Bahn, zajmująca około 20 minut. Pasażerowie firmy Follow me! w przypadku niektórych kursów mają również możliwość rozpoczęcia podróży z centralnego Aleksanderplatz.

Bus z Berlina do Szczecina zakończy kurs przy Dworcu Kolejowym Szczecin Główny, zlokalizowanym na ulicy Krzysztofa Kolumba. Dystans ze stacji do centrum Szczecina można pokonać pieszo w przeciągu dwudziestu minut. Przy dworcu znajduje się również przystanek autobusowy i tramwajowy, skąd do ścisłego centrum (przystanek Plac Rodła) można dostać się tramwajem numer 3.