Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweSzczecin - Port-lotniczy-Berlin-Brandenburg-BER

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Szczecin — Port lotniczy Berlin Brandenburg (BER)

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Szczecin — Port lotniczy Berlin Brandenburg (BER) w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Szczecin

Autobus Szczecin - Lotnisko Berlin Schönefeld (SXF). Rozkład jazdy, bilety, przewoźnicy autobusowi

Bus Szczecin - Berlin Schonefeld. Informacje o podróży

Trasa ze Szczecina na lotnisko Berlin-Schönefeld (SXF) obejmuje odległość około 150 kilometrów i trwa zaledwie 2,5 godziny. Dzięki temu zrealizowanie jednodniowej wycieczki do stolicy Niemiec nie wymaga rezerwowania dodatkowego noclegu.

Autobusy Szczecin Berlin Schonefeld (SXF) zazwyczaj rozpoczynają podróż na pętli autobusowej za kładką przy Dworcu PKP na ul. Kolumba w Szczecinie. Znajduje się ona bardzo blisko wypożyczalni samochodów oraz przystanków, na których zatrzymują się autobusy o numerach 528, 70, 75, 527 i 521 lub tramwaje 2, 3 i 6.

Dzięki temu dojazd na dworzec PKP jest niezwykle łatwy. Na pętlę autobusową można dostać się również za pomocą pociągów PKP lub Regio kończących bieg w Szczecinie Głównym.

Drugie miejsce wyjazdu autobusów - Plac Grodnicki 1

Drugim miejscem wyjazdu jest dworzec autobusowy przy Placu Grodnickim 1. Dojazd w tę lokalizację jest możliwy dzięki autobusom o numerach 70 i 75, jednak w pobliżu znajdują się także tory tramwajowe pozwalające na skorzystanie z nieco innego środka transportu. Na trasie Szczecin - Berlin-Schönefeld (SXF) kursują obecnie pojazdy firm PKS Szczecin oraz Follow me.

Dojazd na lotnisko Berlin Schönefeld (SXF) - udogodnienia

Niezależne od wybranego przewoźnika podróż Szczecin Schonefeld kończy się niedaleko terminalu B. Dzięki temu pasażerowie mogą szybko dostać się na teren budynku bez konieczności ciągnięcia ciężkich walizek. Dojazd z lotniska do centrum miasta jest możliwy za pośrednictwem szybkiej kolei S-Bahn, autobusów miejskich o numerach 163, 164, 171, N7, N60, 734, 735, 736, 738, 742, 741 i X7 oraz kolei regionalnych.

Na terenie lotniska znajdują się liczne udogodnienia, takie jak wypożyczalnie samochodów, kantory, lokale gastronomiczne, bankomaty, usługa dodatkowego zabezpieczania bagażu oraz liczne sklepy. Niedaleko głównego budynku zlokalizowano również 3 parkingi, na których cena za godzinę postoju wynosi od 3 do nawet 12 euro.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Autobusy kursujące na trasie Szczecin Schonefeld cieszą się rosnąca popularnością ze względu na osoby zainteresowane lotem z niemieckiego portu. Ma to związek z faktem, że niektóre polskie linie nie oferują bezpośrednich podróży do danego miasta leżącego na innym kontynencie. Berlin odwiedzają również osoby zainteresowane wyłącznie zwiedzaniem niemieckiej stolicy.

Berlin jest jednym z najbardziej zaludnionych miast leżących na terenie Europy. Z tego powodu na jego terenie znajdują się liczne atrakcje przyciągające miliony turystów rocznie. Niezwykle popularna Brama Brandenburska oraz Wieża Telewizyjna (Fernsehturm) znajdująca się na Alexanderplatz to tylko niektóre miejsca warte zobaczenia.

Najciekawsze atrakcje w Berlinie

W Berlinie zlokalizowano także znaną Katedrę Berlińską (Berliner Dom), gmach Parlamentu Rzeszy (Reichstag) oraz liczne muzea i parki. W stolicy Niemiec można również zobaczyć ogród botaniczny ukryty pod charakterystyczną kopułą.

Berlin jest również ściśle związany z trudną historią, której odzwierciedlenie można odnaleźć w licznych muzeach i pomnikach. Doskonałym przykładem jest Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz symboliczna linia wyznaczająca przebieg Muru Berlińskiego powstałego podczas okresu podziału Niemiec.