Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusowePort-lotniczy-Berlin-Tegel - Szczecin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Port lotniczy Berlin Tegel — Szczecin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Port lotniczy Berlin Tegel — Szczecin w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Port lotniczy Berlin Tegel
Do miasta Port lotniczy Berlin Tegel

Podróż autobusem z lotniska Berlin Tegel (TXL) do Szczecina – rozkład jazdy, bilety, informacje

Wyjazd z lotniska Berlin Tegel (TXL)

Lotnisko Berlin Tegel i Szczecin są oddalone od siebie o zaledwie 150 kilometrów, dlatego przejazdy na tej trasie cieszą się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych zwiedzaniem Niemiec lub przesiadką na inny samolot. Z tego powodu podróż trwa zaledwie 2,5 godziny, jednak czas ten zależy od wybranej daty i nieprzewidzianych utrudnień.

Podróż z lotniska w Berlinie do Szczecina zaczyna się na lotniskowym parkingu znajdującym się obok głównego budynku. Na trasie Berlin Tegel Szczecin obecnie kursują jedynie autobusy PKS Szczecin, jednak ich przejazdy mają miejsce nawet kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu każdy pasażer jest w stanie dopasować odpowiedni termin do swoich potrzeb.

Przyjazd do Szczecina

Przejazdy z lotniska w Berlinie do Szczecina mają swój koniec na Placu Grodnickim 1, gdzie znajduje się lokalny dworzec autobusowy. W okolice tego miejsca można dojechać za pomocą tramwajów o numerach 2 i 3, autobusów 61 i 87 oraz pociągów dalekobieżnych. Dworzec autobusowy w Szczecinie znajduje się bowiem tuż obok dworca Szczecin Główny, gdzie swój bieg kończą pociągi PKP przyjeżdżające z wielu dużych miast oraz pojazdy Regio poruszające się głównie na terenie województwa zachodniopomorskiego i okolic.

W ten sposób można również opuścić dworzec autobusowy i dostać się do pozostałych części Szczecina lub nawet innych miast. W okolicach miejsca przyjazdu znajduje się Dom Kultury Słowian, przydworcowe centrum turystyki Podziemne Trasy Szczecina, liczne kluby muzyczne, urzędy i brzeg Odry Zachodniej.

Po pokonaniu kilku kilometrów można dotrzeć również do centrum handlowego Galeria Kaskada oraz wielu lokali gastronomicznych serwujących potrawy z całego świata.

Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Trasa Tegel Szczecin cieszy się popularnością głównie wśród osób powracających do Polski z dalekich podróży, stałych mieszkańców Niemiec oraz osób, które planują zwiedzić Szczecin. Szczecin nie jest jednym z największych polskich miast, jednak na jego terenie znaleźć można liczne zabytki i atrakcje dla podróżujących w każdym wieku.

Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego czy Gmach Główny Muzeum Narodowego to tylko niektóre miejsca warte zobaczenia. Na terenie Szczecina znajduje się także rozpoznawalna w całej Polsce Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza oraz Park Krajobrazowy z Jeziorem Szmaragdowym. Szczecin jest położony tuż przy ujściu rzeki Odry, dlatego na jego terenie występują liczne jeziora i zatoki pozwalające na uprawianie sportów wodnych.

Liczne plaże, wypożyczalnie sprzętu i Aeroklub obok jeziora małe Dąbie trafiają w gusta osób poszukujących bardziej ekstremalnych sposobów na spędzanie wolnego czasu.