Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje

Билеты на автобусы в Niemcy

Ogólne informacje o Niemczech

Stolica: Berlin
Populacja: 83 miliony
Język: Niemiecki
Waluta: EUR
Strefa czasowa: GMT+01:00

Autobusy w Niemczech

Autobusy dalekobieżne w Niemczech stały się ostatnio bardzo popularne.

Do 2013 roku podróżowanie pociągiem w Niemczech było numerem jeden, który był regulowany przez prawo. Na terenie Niemiec nie było prawie żadnych autobusów dalekobieżnych.

Dziś sytuacja się zmieniła i jest wiele firm autobusowych, które oferują połączenia międzymiastowe i międzynarodowe.

Najpopularniejsze podróże autobusowe w Niemczech odbywają się między wieloma dużymi miastami: Berlin, Frankfurt, Hamburg, Drezno, Düsseldorf i Monachium. Wszystkie one mają regularne połączenia autobusowe.

Wszystkie te miasta posiadają duże centralne dworce autobusowe (ZOB), z których odjeżdżają autobusy do różnych niemieckich i europejskich miast.

Kilka razy dziennie przewoźnicy autobusowi, tacy jak Blablabus, FlixBus, Eurolines, IC Bus, Pinkbus oferują wycieczki do i z Niemiec:

Flixbus kontroluje ponad 96% rynku autobusów dalekobieżnych w Niemczech. Posiada największą sieć w Niemczech. Jego autobusy są zazwyczaj ekologiczne. Firma rozwinęła się organicznie, a także kupiła kilku konkurentów, a obecnie posiada trasy w sąsiednich krajach europejskich, w tym połączenia aż do Londynu.

Pinkbus - nowy przewoźnik autobusowy wprowadzony na rynek latem 2019 roku. Posiada dwie polityki: Pierwsza z nich to polityka “bez przystanków pośrednich” - wszystkie autobusy kursują bez przystanków między Berlinem, Düseeldorfem i Monachium, a druga to polityka “flat fares” - za każdy bilet autobusowy na dowolnej trasie płaci się zawsze 25 euro.

Eurolines w większości obsługuje Europę Wschodnią, ale ma również połączenia w innych częściach Europy. Eurolines wyprzedza otwarcie rynku autobusowego w Niemczech i od dziesięcioleci oferuje niektóre trasy krajowe pod marką (Deutsche) Touring.

IC Bus jest spółką zależną Deutsche Bahn i może być obsługiwany przez regularną stronę internetową DB. Oferują one bardzo ograniczone połączenia międzynarodowe z krajami sąsiednimi.

Rozbudowują oni swoją sieć. Obowiązują stawki i ceny Deutsche Bahn (łącznie z rabatami BahnCard). Rezerwacja odbywa się za pośrednictwem zwykłej strony internetowej DB, a system rezerwacji traktuje autobusy tak, jakby były to pociągi międzymiastowe wymagające rezerwacji.

Popularne międzynarodowe połączenia autobusowe

Ecolines obsługuje klientów biznesowych w całej Europie (z wyłączeniem regionu Skandynawii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Irlandii).

Leo Express - czeska firma z trasami z Drezna, Ratyzbony i Monachium do Pragi i innych miejsc w Czechach.

Regiojet - czeska spółka z siecią autobusową w Europie, która obsługuje również niektóre trasy krajowe w Niemczech.

Sindbad jest polską firmą obsługującą kilka miejsc w Niemczech i innych krajach Europy. Posiada wiele przystanków zarówno we wschodnich Niemczech, jak i na zachodzie.

Niemieckie autobusy: Wskazówki i sztuczki

Bilety autobusowe na terenie Niemiec są w większości obsługiwane przez telefon komórkowy, więc wystarczy upewnić się, że telefon jest w pełni naładowany i można go pokazać kierowcy autobusu. Jeśli podróż nie jest przez niego obsługiwana, należy wydrukować bilet przed wejściem do autobusu.

Często miasta mogą mieć więcej niż jeden dworzec autobusowy, więc najlepiej jest znaleźć przystanek przed wejściem do autobusu, aby uniknąć pośpiechu.

Gdzie pojechać na wakacje w Niemczech?

Atrakcje kraju germańskiego są liczne i różnorodne. Choć zawsze będzie to zależało nieco od rodzaju wycieczki, wybranego sezonu, gustów, preferencji i czasu, który masz do dyspozycji… To tylko kilka z nich:

Miasta jak..: Berlin, Monachium, Frankfurt, Kolonia, Hamburg. Urocze wioski i zakątki jak: Zamki Hohenzollern lub Neuschwanstein, Heidelberg, Quedlinburg lub Bamberg.

Naturalne środowiska takie jak: Schwarzwald, Dolina Górnego Środkowego Renu, wyspa Sylt, Zugspitze czy Jezioro Bodeńskie.

Wymieniliśmy tutaj najpopularniejsze atrakcje w Niemczech:

  1. Brama Brandenburska

Zbudowana w XVIII wieku atrakcja ta nie jest łukiem triumfalnym, lecz monumentalnym wejściem do nowego Berlina tamtych czasów. Brama Brandenburska stanowi połowę pocztówek Berlina, ponieważ jest jednym z najważniejszych symboli miasta.

Została ona otwarta w 1791 roku, a jej symbolika ma znaczenie: jest symbolem pokoju nad bronią. Jest to po prostu konstrukcja o wysokości 26 metrów, która swoim neoklasycznym stylem przypomina budynki Akropolu w Atenach.

Cztery lata po inauguracji ten okazały pomnik został zwieńczony miedzianym kwadrygiem, przedstawiającym Boginię Zwycięstwa w rydwanie prowadzonym przez cztery konie w kierunku miasta; oryginalny pomnik nie może być dzisiaj oglądany, ponieważ został zniszczony podczas II wojny światowej.

Ciekawostka Brama ma pięć wejść, ale od jej otwarcia do 1918 r. centralne przejście bramy mogło być używane tylko przez króla i okazjonalnego szczęściarza.

  1. Neuschwanstein

Zbudowany na rozkaz Szalonego Króla w czasach, gdy fortece i zamki nie były już potrzebne, zamek Neuschwanstein to wymarzona budowla ozdobiona pięknymi krajobrazami, co czyni go jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech.

Zamek posiada łącznie 200 pokoi, w tym przyciągające wzrok pomieszczenia takie jak Sala Tronowa, Sala Śpiewaków i Sypialnia Króla, wszystkie zbudowane są w stylu neogotyckim. To piękne dzieło sztuki wykonane w zamku jest znane na całym świecie jako ikona architektury romantycznej, co również zainspirowało Walta Disneya do odtworzenia zamku Śpiącej Królewny.

Został on otwarty dla publiczności w 1886 roku, zaledwie kilka tygodni po śmierci króla. Dziś, w szczycie sezonu, zamek przyjmuje około dziesięciu tysięcy turystów dziennie.

  1. Mur berliński

Budowa Muru Berlińskiego, a zwłaszcza jego upadek, były jednymi z najważniejszych momentów w historii XX wieku. Mur ten podzielił miasto Berlin na dwie części na 28 długich lat, oddzielając przyjaciół od rodziny.

Historia jego upadku rozpoczęła się pod koniec II wojny światowej, po rozdzieleniu Niemiec, pozostawiając Berlin podzielony na cztery części: Radziecki, amerykański, angielski i francuski. Złe reakcje zostały podsycone do tego stopnia, że pojawiły się praktycznie dwa Niemcy: z dwiema walutami i dwoma różnymi ideałami politycznymi.

W końcu Mur Berliński zamienił się w betonowy mur o wysokości około 4 metrów, który wielu ludzi próbowało przekroczyć, zostać zatrzymanym lub zginąć podczas próby. Po ich upadku rodzina i przyjaciele mogli wreszcie spotkać się ponownie po przymusowej rozłące. Dziś można przejść ponad kilometr wzdłuż muru, który jest ozdobiony pięknymi obrazami, artystycznie odzwierciedlającymi wydarzenia z nim związane.

4.Zugspitze

Zugspitze jest, z prawie trzema tysiącami metrów, najwyższą górą w Niemczech. Należy do Północnych Alp Wapiennych. Góra ta wyznacza granicę między Niemcami a Austrią i znajduje się w regionie Grainau. Kolor skały górskiej waha się od szarego, białego do jasnoszarego jak marmur.

Kiedy jechać do Niemiec?

Jednym z najważniejszych aspektów przed podróżą jest poznanie najlepszej pory roku na podróż do Niemiec, a my mamy dobre wieści. Każda pora roku ma swój urok, w rzeczywistości zależy bardziej od osobistych upodobań niż cokolwiek innego. Zobaczmy…

  • Zimy są długie, dość zimne, a dni bardzo krótkie, ale znajdziesz się z pięknymi jarmarkami bożonarodzeniowymi, zabawnymi karnawałami w takich miastach jak Kolonia i możliwością uprawiania sportów zimowych w ośrodkach narciarskich na południu kraju.

  • Podczas wiosny wiele miejsc wraca do życia po letargu zimnych miesięcy. Ulice, parki i tarasy wypełnione są po brzegi Niemcami pragnącymi przyjąć pierwsze ciepłe promienie słońca w roku.

  • Lato jest szczytem sezonu i czasem, kiedy większość ludzi odwiedza kraj, ale jest to również najlepszy czas, aby cieszyć się festiwalami i zajęciami na świeżym powietrzu.

  • Jesień pokrywa czerwonymi tonami drzewa miast, temperatury spadają, ale są przyjemne, nie ma zbyt wielu turystów, a słynny Oktoberfest właśnie jesienią jest hucznie obchodzony, jedna z największych atrakcji turystycznych kraju.

Autobusy do Niemcy

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów