Moje konto
PL
Polski
English

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Gdańsk

Najlepsza oferta

Codziennie
20:30
Czas przejazdu08 h. 05 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
04:35
+1 dzień
Gdańsk
Dworzec autobusowy, ul. 3 Maja 12
87,55 
Przewoźnik: Kewin
Ocena:

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Gdańsk w 2019 roku

Codziennie
22:50
Czas przejazdu08 h. 11 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
07:01
+1 dzień
Gdańsk
Dworzec autobusowy, ul. 3 Maja 12
92,70 
Przewoźnik: BP Tour
Ocena:
Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Gdańsk
Do miasta Lublin
Z miasta Gdańsk
Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Podróż autobusem z Lublina do Gdańska - rozkład jazdy, bilety, informacje

Wyjazd z Lublina

Lublin i Gdańsk dzieli dystans aż 480 kilometrów, jednak liczba ta zmienia się w zależności od wybranej trasy i utrudnień na niej występujących. Zazwyczaj autobusy z Lublina do Gdańska pokonują tę drogę w czasie około 8 godzin w przypadku połączeń bezpośrednich i 11,5 godziny podczas kursów z przesiadkami. Dzięki temu dostanie się do Gdańska jest możliwe niemal każdego dnia przez cały rok. Obecnie przewozy na tej trasie są realizowane głównie przez firmę Kewin oraz BP Tour, jednak zdarzają się także inni przewoźnicy oferujący przejazdy z przesiadką.

Na dworcu autobusowym przy Alei Tysiąclecia 6 w Lublinie znajdują się liczne udogodnienia sprawiające, że oczekiwanie na autobus staje się znacznie przyjemniejsze. Poczekalnia z miejscami siedzącymi, elektroniczna tablica informacyjna, bezpłatna sieć Wi-Fi oraz centrum handlowe to tylko niektóre możliwości, jakie czekają podróżnych przed rozpoczęciem wycieczki do Gdańska. W pobliżu dworca znajdują się także liczne przystanki autobusowe oraz bazy rowerów miejskich. Dzięki temu dostanie się na teren budynku jest niezwykle łatwe i szybkie. Przyjazd autobusem z Lublina do Gdańska

Trasa autobusów z Lublina do Gdańska kończy się na dworcu autobusowym przy ul 3 Maja 12, gdzie znajduje się wiele udogodnień dla turystów oraz punktów, z których można dostać się do dalszych dzielnic miasta. Na przystankach tych zatrzymują się autobusy o numerach 800, 801, 810, 850, 861, 852, 854, 855, 856, 860, 870 oraz busy dalekobieżne. Niedaleko znajduje się również Dworzec Główny oraz przystanek linii 210 dojeżdżającej bezpośrednio na lotnisko. Na terenie dworca można skorzystać również z licznych udogodnień, takich jak całodobowe skrytki, sklepy, toalety oraz bankomaty i kasy biletowe. Dzięki temu podróżowanie po Gdańsku lub czekanie na przesiadkę staje się bardziej komfortowe

Co warto zobaczyć w Gdańsku? - atrakcje Gdańska

Gdańsk to największe miasto aglomeracji zwanej Trójmiastem oraz stolica województwa pomorskiego. Z tego powodu w mieście tym znajduje się wiele atrakcji trafiających w gusta zarówno małych, jak i dorosłych podróżujących. W granicach administracyjnych miasta znajdują się nie tylko piaszczyste plaże z bezpośrednim dostępem do morza, lecz także liczne muzea, znana w całej Polsce starówka oraz inne miejsca warte odwiedzenia. Gdańsk odwiedzają turyści w każdym wieku i każdej narodowości, a przejazdy z Lublina do tego miasta są chętnie wybierane również przez studentów.

Flagowym zabytkiem Gdańska jest niewątpliwie Brama Żuraw nad Motławą na końcu ulicy Szerokiej. Na terenie miasta znajduje się również niezwykle popularna Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka oraz historyczne Westerplatte. Będąc w Gdańsku warto odwiedzić również Muzeum Bursztynu, Ratusz Głównego Miasta oraz Europejskie Centrum Solidarności. Wszystkie te miejsca możesz zobaczyć dzięki busom Lublin-Gdańsk!