Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweGdańsk - Lublin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Gdańsk — Lublin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Gdańsk — Lublin w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Gdańsk
Do miasta Lublin
Do miasta Gdańsk
Z miasta Lublin

Autobus Gdańsk - Lublin - rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Gdańsk Lublin - informacje o podróży

Dystans pomiędzy Gdańskiem a Lublinem wynosi około 480 kilometrów, dlatego przejazdy na tej trasie mogą trwać nieco ponad 8 godzin.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Gdańsk - Lublin

Obecnie z Gdańska do Lublina można się udać za pośrednictwem oferty firm takich, jak Kewin, Openline, Flixbus oraz BP Tour.

Oprócz dojazdu autobusem, PKP Intercity oferuje 6 kursów; przejazd do Lublina w niecałe 7 godzin. Bilet na pociąg można kupić za około 70 złotych.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Gdańsku

Podróż autobusem z Gdańska do Lublina najczęściej rozpoczyna się na dworcu autobusowym znajdującym się przy ulicy 3 Maja 12.

W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z licznych udogodnień, takich jak całodobowe skrytki, bankomaty, sklepy, toalety oraz kasy biletowe. Dojazd na dworzec jest niezwykle prosty i wymaga jedynie skorzystania z autobusu o numerze 800, 801, 810, 850, 861, 852, 854, 855, 856, 860 lub 870.

Istnieje możliwość dotarcia na miejsce wyjazdu również za pomocą busów dalekobieżnych lub pociągów zatrzymujących się na pobliskim Dworcu Głównym.

Dojazd do Lublina - dworzec autobusowy w Lublinie

Autobusy Gdańsk Lublin zatrzymują się na dworcu autobusowym przy Alei Tysiąclecia 6. W budynku dworca znajduje się wygodna przestrzeń, w której podróżni mogą spędzić czas w oczekiwaniu na kolejny autobus, taksówkę lub inny środek transportu pozwalający na dostanie się w dalsze zakątki miasta.

Niezwykle istotnym udogodnieniem jest także darmowa sieć Wi-Fi, toalety oraz liczne sklepy umożliwiające zaopatrzenie się w niezbędne produkty lub pożywienie przed rozpoczęciem dalszej podróży. W pobliżu dworca znajdują się również liczne przystanki oraz baza rowerów miejskich, dzięki czemu dostanie się na teren pozostałych dzielnic jest niezwykle proste.

Dalsza podróż z dworca autobusowego w Lublinie

Z dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6 można dostać się również na lotnisko w Lublinie. Wówczas należy skorzystać z pociągu jadącego w stronę portu lotniczego rozpoczynającego bieg na stacji Lublin Północ.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Trasa Gdańsk-Lublin jest chętnie wybierana przez osoby zainteresowane zwiedzaniem stolicy województwa lubelskiego, studentów uczących się w jednym z tych miast oraz ludzi podróżujących w celach biznesowych. Dzięki temu połączenia obejmujące Gdańsk i Lublin cieszą się dużym zainteresowaniem.

Co prawda Lublin nie należy do grupy największych polskich miast, jednak na jego terenie znajdują się liczne miejsca warte zobaczenia.

Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest piękny średniowieczny zamek połączony z muzeum historii, Państwowe Muzeum na Majdanku czy Brama Krakowska. W Lublinie można podziwiać także charakterystyczną Multimedialną Fontannę oraz przejść się najpopularniejszą ulicą Królewską.

Najciekawsze atrakcje w Lublinie

Lublin posiada także liczne atrakcje wykreowane przez naturę. Na terenie miasta znajduje się Jezioro Zemborzyckie oraz Ogród Botaniczny UMCS. Miejsca tego typu niewątpliwie trafią w gusta osób poszukujących nieco innych atrakcji niż popularne muzea bądź zabytki architektury.