Bilety autobusoweWarszawa - Mińsk

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Mińsk

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Mińsk w 2023 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Mińsk
Do miasta Warszawa
Z miasta Mińsk

Autobus Warszawa - Mińsk. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Mińsk - informacje o podróży

Warszawę i Mińsk dzieli odległość wynosząca około 550 kilometrów. Podróż autobusem na tej trasie trwa zazwyczaj od 10 do 12 godzin ze względu na konieczność przekroczenia białoruskiej granicy.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Mińsk

Na trasie Warszawa - Mińsk kursują autokary takich firm, jak Zapeka E.G., Филиал “Автобусный парк №2, Intercars Europe, EUROLINES MADELTRANS, Biacomex, Voyager, Intercars Polska, Visit-Tour, Openline, Ecolines, Expressbus Mińsk, Euroticket.pl, Busfor, PKS Gdańsk, Distribution, TOKS.it oraz Ф-л “Автовокзал г. Гродно”. Koszt takiej podróży w przypadku osoby dorosłej wynosi około 110 zł.

Jak dojechać pociągiem? PKP Warszawa Mińsk

Z Warszawy do Mińska można dojechać również za pomocą pociągów firmy PKP Intercity. Taki przejazd trwa około 8 godzin i kosztuje około 62 euro w przypadku osoby dorosłej.

Dworzec autobusowy w Warszawie - udogodnienia

Autobusy Warszawa Mińsk rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, gdzie podróżni mogą skorzystać z poczekalni, lokali gastronomicznych, sklepów, kas biletowych oraz bankomatów.

Jak dojechać na dworzec autobusowy w Warszawie?

Na teren dworca autobusowego w Warszawie można w łatwy sposób dostać się za pomocą autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. Na obszarze stolicy pracują także takie sieci, jak Uber czy Free Now, kursują taksówki oraz funkcjonują tramwaje i rowery miejskie. Na dworzec autobusowy w Warszawie można dostać się również z lotniska Chopina dzięki kolejce S2 i S3.

Przyjazd do Mińska - Centralny dworzec autobusowy

Autokar Warszawa Mińsk kończy trasę na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bobruyskaya 6. Jest to budynek zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, a na jego obszarze znaleźć można takie udogodnienia, jak poczekalnia, kasy biletowe oraz tablice informacyjne. W pobliżu dworca znajdują się również liczne lokale gastronomiczne i sklepy.

Poruszanie się po Mińsku - komunikacja miejska

Z terenu dworca autobusowego centralnego w Mińsku można w łatwy sposób dostać się do pozostałych części miasta. Wystarczy skorzystać z autobusów o numerach 46, 78, 115e, 127, 151e, 3s, 81e, 102, 1, 47s, 50s, 69, 119s, 175e, 190e, 123,79, 79d i 300e oraz trolejbusów o numerach 4, 7, 36, 44, 58, 3, 5, 6, 16, 20, 30 i 1.

Drugi przystanek w Mińsku - ul. Kirowa 6

Niektóre autobusy z Warszawy do Mińska zatrzymują się również niedaleko sklepu Hit! Express przy ulicy Kirowej 6. Miejsce to znajduje się bardzo blisko dworca autobusowego centralnego, dlatego dojazd z tej lokalizacji jest możliwy za pomocą tych samych autobusów i trolejbusów.

Co warto zobaczyć w Mińsku?

Z Warszawy do Mińska podróżują nie tylko mieszkańcy Białorusi, lecz także osoby chcące zwiedzić to miasto. Dzięki temu połączenia pomiędzy tymi lokalizacjami są realizowane codziennie przez cały rok.

Na terenie Mińska znaleźć można wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Plac Zwycięstwa w Mińsku z charakterystycznym obeliskiem. Oprócz niego, podczas wizyty w mieście warto odwiedzić Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Bibliotekę Narodową charakteryzującą się oryginalną architekturą oraz Kościół św. Szymona i św. Heleny

Kultura i sztuka w Mińsku

Podczas wizyty w Mińsku warto odwiedzić miejsca, w których regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne. Jednym z nich jest Narodowy Akademicki Teatr Wielki Opery i Baletu. Na terenie miasta znajduje się także Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusi.