Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweGdańsk - Mińsk

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Gdańsk — Mińsk

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Gdańsk — Mińsk w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Gdańsk
Do miasta Mińsk
Do miasta Gdańsk
Z miasta Mińsk
Podróż powrotna:

Autobus Gdańsk – Mińsk

Dystans 770 kilometrów, dzielących Trójmiasto i stolicę Białorusi, autokary pokonują zazwyczaj w przeciągu 14 godzin. Długość trwania przejazdu sprawia, że najczęściej busy z Gdańska do Mińska ruszają w trasę wczesnym wieczorem, by dotrzeć na miejsce następnego dnia rano. Bilety warto nabyć online z wyprzedzeniem ze względu na częste promocje.

Busy z Gdańska do Mińska ruszają w trasę z dworca autobusowego przy ulicy 3 Maja 12. Stacja leży w centralnym punkcie miasta, tuż obok stacji kolejowej. Pasażerowie, którzy nie dokonali zakupu biletów online, mogą nabyć je w kasach dworca, czynnych między 8.30 a 17.00 w dni robocze, a w weekendy - w godzinach 8.30 - 16.30. Przystanek leży niedaleko centrum gdańskiego Starego Miasta - by dotrzeć na nią z okolic Rynku, wystarczy piętnastominutowy spacer. Warto zaznaczyć, że zniesienie obowiązku wizowego dotyczy jedynie lotów do Mińska i podróży w okolice Grodna bądź Kanału Augustowskiego. Pasażerowie autobusu z Gdańska do Mińska, niebędący obywatelami białoruskimi, są zobligowani do posiadania wizy.

W stolicy Białorusi busy linii Gdańsk - Mińsk zatrzymują się na dworcu autobusowym przy ulicy Bobruyskaya 6. W odległości 200 metrów od przystanku znajduje się stacja metra Plac Lenina (Ploshchad Lenina) skąd w ciągu kilku minut można dotrzeć do centrum. Pieszy spacer w okolice Starego Miasta trwa z kolei niespełna 20 minut. Naprzeciwko dworca pasażerowie mogą skorzystać z usług banku, a w sąsiednim Galileo Mall - wymienić złotówki na białoruską walutę.