Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKrosno - Katowice

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Krosno — Katowice

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Krosno — Katowice w 2024 roku

Popularne kierunki

Autobus Krosno - Katowice. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Krosno Katowice - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Krosnem a Katowicami wynosi około 240 kilometrów. Zwykle czas pokonania tego dystansu oscyluje w granicach 4,5 - 5 godzin, jednak kwestia ta zależy od wybranego przewoźnika i jego trasy. Obecnie z Krosna do Katowic kursują autobusy firmy Neobus, Flixbus oraz TravelPL.

Dworzec autobusowy w Krośnie - informacje, udogodnienia

Wyjazd z Krosna do Katowic ma miejsce na dworcu autobusowym przy ulicy Kolejowej. Znajduje się on tuż obok dworca PKP Krosno obsługującego połączenia z wieloma polskimi miastami i nieco mniejszymi miejscowościami. Dojazd w tę lokalizację jest możliwy dzięki autobusom o numerach 0, 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 10, 16, 18, 20, 23, A, B, E, G oraz K.

Przyjazd do Katowic - dworzec autobusowy w Katowicach

Autokary z Krosna do Katowic zatrzymują się na dworcu autobusowym przy ulicy Piotra Skargi 4. Lokalizacja ta znajduje się bardzo blisko autostrady A1, za pomocą której można dostać się na lotnisko w Pyrzowicach. Z dworca autobusowego w Katowicach można dojechać do pozostałych dzielnic miasta również dzięki autobusom o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 i 673 lub taksówki.

Dworzec autobusowy w Katowicach - udogodnienia

Budynek dworca autobusowego w Katowicach został wyposażony w liczne udogodnienia, takie jak toalety, kasy biletowe, przestronne poczekalnie oraz różnego rodzaju lokale usługowe. W bliskiej odległości od obiektu zlokalizowano parking pozwalający na bezpieczne pozostawienie samochodu, niewielki skwer oraz znane centrum handlowe Galeria Katowicka.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Z Krosna do Katowic podróżują głównie osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta, studenci oraz turyści przesiadający się podczas znacznie dłuższej trasy. Dzięki temu takie połączenie cieszy się rosnącą popularnością, a autobusy Krosno Katowice kursują niemal każdego dnia przez cały rok.

W Katowicach znajduje się wiele miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Liczne muzea, takie jak Muzeum Organów czy Muzeum Śląskie to tylko niektóre atrakcje trafiające w gusta podróżnych odwiedzających to miasto. Na terenie Katowic istnieje również Dolina Trzech Stawów oraz Nikiszowiec będący charakterystyczną zabytkową dzielnicą pełną klimatycznych uliczek.

Nietypowe atrakcje w Katowicach

W bliskiej odległości od Katowic znajduje się nieczynna kopalnia GUIDO udostępniona dla turystów. W tym miejscu z asystą profesjonalnego górnika można zjechać pod ziemię i zobaczyć, jak wyglądają realia pracy osób zatrudnionych w tym zawodzie.

Podczas wizyty w Katowicach warto również wybrać się do Parku Śląskiego, będącego drugim największym parkiem miejskim w całej Europie. Na jego terenie znajduje się Śląskie Wesołe Miasteczko trafiające w gusta najmłodszych podróżników.