Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.03.173975

8 popularnych sposobów oszukiwania turystów w różnych państwach

“- Daj piątaka. - To jest jakaś zorganizowana akcja? - … Taka akcja, żebyś dał piątaka.”

Nie bez powodu zaczęliśmy od cytatu z filmu “Chłopaki nie płaczą”. Dziś poznacie 8 sposobów na oszukiwanie naiwnych w różnych państwach.

Opowiemy także o najbardziej niebezpiecznych dla turystów krajach, gdzie tego typu przekręty finansowe wciąż wymykają się organom ścigania.

Bransoletka przyjaźni

1

Ktoś do Was podchodzi i proponuje bransoletkę przyjaźni. Następnie, niezależnie od Waszej odpowiedzi, łapie Was za nadgarstek i zapina bransoletkę, oczekując opłaty. Ta akcja może służyć także odwróceniu uwagi, podczas gdy wspólnik przeszukuje Wasze kieszenie.

Rozprzestrzenione: w Paryżu, Rzymie, Barcelonie, Kairze

Nie występuje: w Gruzji, Rosji, na Łotwie.

Róża dla partnerki

2

W momencie gdy jesteście ze swoją dziewczyną/żoną/ukochaną, podchodzi do niej mężczyzna i oferuje różę. Następnie prosi o niestworzoną kwotę, a jeśli odmówicie, wystawi was na pośmiewisko jako osobę chciwą albo biedną.

Rozprzestrzenione: w Paryżu, Rzymie, Barcelonie.

Nie występuje: na Białorusi, w Niemczech i Armenii.

Znaleziona obrączka

3

Prosto przed Wami kobieta znajdzie obrączkę i zapyta czy przypadkiem to Wy jej nie zgubiliście. Kiedy odpowiecie “nie”, ona jeszcze raz popatrzy i oceni, że “zguba” jest z czystego złota, a następnie zaproponuje Wam zakup. Przy czym możecie być pewni, że cena będzie wyraźnie, wyraźnie wyższa niż jego realna wartość.

Rozprzestrzenione: w Paryżu.

Nie występuje: w Polsce, Estonii, Rosji.

Kieszonkowcy w pociągach

4

Przepełnione pociągi to ulubione miejsce “pracy” złodziei - kieszonkowców.

Rozprzestrzenione: w całej Europie.

Nie występuje: w autobusach Busfor.pl na międzynarodowych rejsach kradzieże autobusowe są praktycznie równe zeru, prawdopodobnie dlatego, że w zasadzie przez całą drogę macie tych samych towarzyszy podróży.

Zgubiony portfel

5

Widzicie na ziemi/podłodze portfel, który wygląda na ukradziony i wyrzucony. Przechodząc obok instynktownie sprawdzacie czy Wasz własny znajduje się na swoim miejscu. Tym samym wskazujecie obserwatorowi, gdzie są Wasze pieniądze, aby później mógł spróbować okraść Was.

Rozprzestrzenione: w Rzymie, na Ukrainie.

Nie występuje: w Mołdawii, Estonii.

Fałszywy bilet

6

Dopóki stoicie w kolejce do kasy, podchodzi do Was (fałszywy) członek personelu i proponuje droższe bilety, ale bez kolejki. Bilety na końcu także okazują się fałszywe.

Rozprzestrzenione: w Paryżu, Londynie.

Nie występuje: na stronie Busfor.pl, gdzie możecie zakupić bilety autobusowe po Polsce i Europie, niezależnie od tego gdzie się znajdujecie, z dowolnego urządzenia.

Drogie taksówki

7

Niektórzy taksówkarze wykorzystają Waszą nieznajomość miasta lub miejscowości. Wybiorą najdłuższy możliwy przejazd lub świadomie wybiorą zakorkowaną ulicę żeby na czytniku uzbierała się wyższa kwota.

Rozprzestrzenione: w Paryżu, Budapeszcie, krajach azjatyckich.

Nie występuje: w Niemczech, Łotwie, Estonii.

Lokalny mieszkaniec

8

Podchodzi do Was miły człowiek i oferuje pomoc z obsługą bankomatu lub automatu do sprzedaży biletów. Wygląda na bezinteresownego, ale w rzeczywistości błyskawicznie zapamiętuje Wasz PIN, aby później ukraść Wasz portfel z kartą bankową. Może też uciec z gotówką.

Rozprzestrzenione: w Serbii, Grecji.

Nie występuje: w Polsce, Rosji.

Bądźcie bardzo ostrożni i unikajcie wyciągania pieniędzy w miejscach publicznych. I pamiętajcie, że bilety po Polsce i Europie zawsze możecie kupić online na stronie internetowej Busfor.pl.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów