Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.10.171518

Niemcy w październiku: iluminacje w Berlinie, tango w Monachium i kino w Hamburgu

o

Witaj październiku :) Na zewnątrz się ochładza, dlatego na Busfor.pl mamy gotowe nowe trasy rozgrzewających podróży. Początek jesieni proponowaliśmy spędzić na Ukrainie albo w Czechach, ale kolejny przejazd planujemy do Niemiec. Ruch po Oktoberfeście już ucichł, ale interesujące wydarzenia nie zakończyły się.

Berlin w tatuażach ze światła

Berlin

Od 6. do 15. października w Berlinie będzie miał miejsce 13. festiwal artystycznego oświetlania “Festival of Lights”. Każdego roku jest z niecierpliwością wyczekiwany przez turystów i lokalnych mieszkańców,ponieważ w tym okresie co wieczór miasto przeobraża się.

Hasło festiwalu w 2017 roku to Creating Tomorrow. 11 międzynarodowych artystów przedstawi ponad 40 wytworów świetlnej sztuki. Ich instalacje można obejrzeć na głównych atrakcjach Berlina - Potsdamer Platz, Katedrze Berlińskiej, Bramie Brandenburskiej, wieży telewizyjnej i innych.

Czas trwania festiwalu - od 19.00 do 24.00, wejście bezpłatne.Monachium w rytmie argentyńskiego tanga

Monachium

Od 6. do 8. października Monachium warto odwiedzić wszystkim miłośnikom tanga argentyńskiego. W te dni w mieście odbywa się taneczny maraton. Na Starym Mieście, w historycznym centrum Monachium, dla gości będzie otwarty parkiet taneczny i przygotowana muzyczna asysta od międzynarodowych dj-ów.

Jeśli nie tańczysz, pooglądaj występy profesjonalistów, częstując się napojami i przekąskami.Hamburg w historii kinematografii

Hamburg

Od 5. do 14. października w Hamburgu odbędzie się tradycyjny festiwal kinematografii FILMFEST Hamburg. Każdego roku odwiedza go ponad 40 000 miłośników kina.

W ciągu 10 dni widzowie mogą obejrzeć 120 obrazów filmowych, artystycznych i dokumentalnych. W programie festiwalu weszło jedenaście sekcji - od kina artystycznego przez nowy mainstream i filmy dla najmłodszych.

W celu wymiany kulturalnej będą także organizowane spotkania z twórcami i przedstawicielami przemysłu filmowego.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów