Bilety autobusoweWarszawa - Płock

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Płock

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Płock w 2023 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa
Z miasta Płock

Autobus Warszawa - Płock. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Płock - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Warszawą a Płockiem wynosi około 110 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle od 2 do 3 godzin i jest możliwe dzięki pociągom oraz autobusom wybranych firm.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Płock

Na trasie Warszawa - Płock kursują autobusy takich firm, jak FlixBus, Polonus, PKS Bydgoszcz, EkoBus, Tumbus, Hoper, Stalko Przybysz i Wspólnicy Spółka Jawna oraz PKS Słupsk.

Dojazd z Warszawy do Płocka - pociąg Warszawa Płock PKP

Na trasie Warszawa - Płock kursują również pociągi firmy PKP i Kolei Mazowieckich. Tego typu podróż wymaga jednak dokonania przesiadki w Nowym Dworze Mazowieckim i trwa dłużej niż przejazd autobusem, czyli od 2,5 do nawet 10 godzin. Koszt takiej opcji to około 45 zł.

Dworzec autobusowy w Warszawie - udogodnienia, informacje

Większość autobusów z Warszawy do Płocka wyjeżdża z terenu dworca autobusowego, gdzie podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak poczekalnia, kasy biletowe, punkty gastronomiczne, toalety, Wi-Fi, bankomaty i wiele innych.

W tym miejscu znajduje się także budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia obsługującego połączenia z wieloma polskimi i zagranicznymi miastami. Niekiedy zdarza się również, że autobusy z Warszawy do Płocka rozpoczynają swoją podróż na pobliskim przystanku ulicznym Dworzec Zachodni 05.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie - komunikacja miejska

Na teren dworca autobusowego przy Alejach Jerozolimskich 144 można w łatwy sposób dostać się dzięki autobusom miejskim o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519, tramwajom, sieci Uber i Free Now, rowerom miejskim lub taksówkom kursujących na obszarze miasta. Istnieje także bezpośrednie połączenie dworca z lotniskiem Chopina realizowan kolejkami S2 i S3.

Wyjazd z Warszawy - przystanek Plac Defilad 1

Niektóre autobusy z Warszawy do Płocka wyjeżdżają również z Placu Defilad 1, gdzie znajduje się znany Pałac Kultury i Nauki.

W bliskiej odległości od tego miejsca znaleźć można także dworzec kolejowy Warszawa Centralna z licznymi udogodnieniami dla podróżnych oraz centrum handlowe Złote Tarasy, Na terenie dworca turyści mogą skorzystać z poczekalni, toalety, pryszniców, przechowalni bagażu, sklepów, punktów gastronomicznych, bankomatów i wielu innych opcji tego typu.

Dojazd na Plac Defilad 1 - komunikacja miejska

Dojazd na miejsce zbiórki jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. Na terenie miasta funkcjonują również tramwaje i rowery miejskie oraz pracują takie firmy, jak Uber czy Free Now.

Przyjazd do Płocka - Al. Jachowicza 40

Autobusy z Warszawy do Płocka zatrzymują się na terenie ulicznego przystanku przy Al. Jachowicza 40. Wokół tej lokalizacji znaleźć można liczne hotele, bankomat oraz lokale gastronomiczne. Lokalizacja ta znajduje się również blisko wielu przystanków autobusów miejskich.

Poruszanie się po Płocku - komunikacja miejska

Na terenie Płocka funkcjonuje komunikacja miejska pozwalająca na dostanie się do innych dzielnic z Al. Jachowicza 40 dzięki autobusom o numerach 3, 7, 10, 14, 15, 19, 20, 22, 26, 35, 100, 101, 140, 102, 104, 105, 110, 11, 112 oraz 130.

Co warto zobaczyć w Płocku?

Z Warszawy do Płocka podróżują głównie stali mieszkańcy tego miasta wracający z wyjazdów do stolicy oraz osoby chcące spędzić urlop w spokojnej okolicy. Z tego powodu autobusy różnych firm kursują na tej trasie w sposób regularny.

Najciekawsze atrakcje Płocka

Płock nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Pierwszym z nich jest Miejski Ogród Zoologiczny trafiający w gusta głównie najmłodszych podróżnych.

W Płocku znajduje się także Muzeum Mazowieckie oraz Jezioro Białe będące doskonałym pomysłem na spędzenie upalnych dni. Dla miłośników architektury jednym z lepszych rozwiązań jest udanie się do Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku.