Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami dot. koronawirusa w Europie. Sprawdź tutaj

Bilety autobusoweStalowa-Wola - Łódź

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Stalowa Wola — Łódź

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Stalowa Wola — Łódź w 2020 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Do miasta Łódź
Z miasta Łódź

Autobus Stalowa Wola - Łódź. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Stalowa Wola Łódź - informacje o podróży, przewoźnicy autobusowi

Odległość pomiędzy Stalową Wolą a Łodzią wynosi około 260 kilometrów, jednak liczba ta zależy od wybranej trasy. Obecnie dojazd do stolicy województwa łódzkiego jest możliwy dzięki firmie PKS Biłgoraj oferującej połączenia trwające prawie 7 godzin.

Podróż ze Stalowej Woli do Łodzi zaczyna się na parkingu na dworcu autobusowym przy ulicy gen. Leopolda Okulickiego 3.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Stalowej Woli

Dotarcie w to miejsce jest możliwe po przejściu około 790 metrów bezpośrednio z centrum miasta lub po pokonaniu 240 metrów z dworca PKP Stalowa Wola Centrum obsługującego pociągi Regio i PKP kursujące pomiędzy większością polskich miast.

W pobliżu znajdują się również liczne sklepy spożywcze oraz centrum handlowe, w których można zaopatrzyć się w odpowiednie produkty przed podróżą.

Przyjazd do Łodzi - dworzec autobusowy Łódź Kaliska

Autobusy Stalowa Wola Łódź kończą swoją podróż na dworcu autobusowym Łódź Kaliska. Został on zlokalizowany tuż obok dworca PKP o tej samej nazwie, na którym można skorzystać z licznych udogodnień, takich jak darmowy hotspot Wi-Fi, toalety, kasy lub sklepy.

Dojazd w inne dzielnice Łodzi komunikacją miejską

Dojazd z tego miejsca do pozostałych dzielnic miasta jest możliwy dzięki tramwajom o numerach 10A, 10B, 12, 14, 18 i 16 oraz autobusom o numerach 43A, 43B, 65B, 80, 86A, 86B, 99, N2, 6, 65A, 97A, 97B, 52 i 93. Istnieje również bezpośrednie połączenie z dworca Łódź Kaliska na lotnisko Łódź Airport. W jego skład wchodzą autokary 65A i 65B oraz pociągi podmiejskie.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Ze Stalowej Woli do Łodzi podróżują głównie osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta oraz takie, które przesiadają się podczas dalszych podróży. Niekiedy zdarza się również, że trasa ta jest wybierana przez studentów uczących się w jednym z tych miast oraz osób załatwiających sprawy biznesowe.

Na terenie Łodzi znajduje się wiele ciekawych budynków i innych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jednym z nich jest budynek dworca PKP Łódź Fabryczna. Stworzona w ostatnich latach konstrukcja znacznie odróżnia się od innych obiektów tego typu znajdujących się w wielu polskich miastach.

Inne atrakcje w Łodzi

Równie znane jest centrum handlowe Manufaktura stworzone w budynkach starych zakładów przemysłowych. Niepowtarzalny wygląd bazujący na czerwonej cegle zachwyca nie tylko miłośników architektury, lecz także osoby kochające długie zakupy.

W Łodzi znajdują się również miejsca historyczne, takie jak stacja Radegast oraz Park Ocalałych. Podczas pobytu w mieście warto odwiedzić również charakterystyczny Plac Wolności z ciekawymi zabudowaniami.