Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweGdynia - Lublin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Gdynia — Lublin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Gdynia — Lublin w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Gdynia
Do miasta Lublin
Z miasta Lublin

Autobus Gdynia Lublin. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Gdynia Lublin - informacje o podróży

Lublin i Gdynię dzieli dystans wynoszący około 600 kilometrów. Dojazd do stolicy województwa lubelskiego trwa zazwyczaj od 9 do 13 godzin, jednak kwestia ta zależy od wybranej daty, przewoźnika oraz utrudnień występujących podczas podróży.

Obecnie na trasie z Gdyni do Lublina kursują autobusy firm Openline, BP Tour, Flixbus i Modultrans.

Jak dojechać pociągiem z Gdyni do Lublina? Gdynia Lublin PKP

PKP Intercity umożliwia dojechanie pociągiem na trasie Gdynia - Lublin. Podróż trwa ok. 7,5 godziny, a bilet na pociąg kosztuje w granicach 70zł.

Podróż autokarem z Gdyni do Lublina

Podróż z Gdyni do Lublina zaczyna się na dworcu autobusowym przy Placu Konstytucji. Tuż obok znajduje się dworzec kolejowy, na którym zlokalizowano liczne udogodnienia, takie jak kasy biletowe, poczekalnie, punkty usługowe i liczne lokale gastronomiczne.

Dzięki temu podróżni są w stanie oczekiwać na odjazd autobusu w sposób komfortowy i zaopatrzyć się w niezbędne artykuły przed wyjazdem. Dojazd na dworzec autobusowy w Gdyni jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 102, 146, 170, 173, 190, 194, 204, 209 i 282 oraz trolejbusom o numerach 20, 22, 23, 24, 30 lub 710.

Przyjazd do Lublina - dworzec autobusowy w Lublinie

Autobusy Gdynia Lublin zatrzymują się na dworcu autobusowym przy Alei Tysiąclecia 6. W tym miejscu zlokalizowano budynek mieszczący w sobie przestronną poczekalnię z wygodnymi krzesełkami, toalety, centrum handlowe z licznymi lokalami gastronomicznymi oraz darmową sieć Wi-Fi.

W niewielkiej odległości od dworca znajduje się również przystanek autobusowy oraz baza rowerów miejskich, za pomocą których można dostać się w dalsze zakątki miasta. Z tej lokalizacji możliwy jest również dojazd bezpośrednio na lotnisko w Lublinie za pomocą pociągu zatrzymującego się na pobliskiej stacji Lublin Północ.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Z Gdyni do Lublina podróżują zarówno studenci, jak i całe rodziny z dziećmi chcące zwiedzić miasto. Podróż w tym kierunku jest popularna również wśród osób załatwiających sprawy osobiste oraz przesiadających się podczas dłuższej trasy.

Lublin jest jednym z większych polskich miast, dlatego na jego terenie znaleźć można liczne miejsca warte zobaczenia. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest Państwowe Muzeum na Majdanku upamiętniające ofiary obozów koncentracyjnych.

Najciekawsze atrakcje w Lublinie

Będąc w mieście można zobaczyć również znaną Fontannę Multimedialną, którą najlepiej oglądać po zmroku. W mieście znajduje się także popularna Królewska Trasa otoczona pięknymi kamieniczkami skrywającymi kawiarenki warte odwiedzenia.

Na terenie Lublina znajdują się również miejsca stworzone przez naturę lub z jej udziałem, takie jak Jezioro Zemborzyckie czy miejscowy ogród botaniczny. Dzięki temu miasto trafia w gusta osób lubiących spędzanie czasu nad zbiornikami wodnymi lub oglądanie różnych rodzajów roślin rosnących w naszej strefie klimatycznej.