Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
10.08.171073

Plażowy relaks: kurorty Polski z łagodnym klimatem

Plażowy relaks: kurorty Polski z łagodnym klimatem

W trzecim przeglądzie polskich kurortów załoga Busfor.pl wybrała miasta z najłagodniejszym klimatem - Międzyzdroje, Świnoujście i Krynicę Morską - dla komfortowego wypoczynku w ostatnim miesiącu lata. W poprzednim tygodniu doradzaliśmy wypoczynek w Łebie, Sopocie i Ustce, czy zdążyłeś wyjechać?

Żeby Twoje lato było jeszcze przyjemniejsze, podróżuj taniej do końca sierpnia! Złap kod promocyjny, przeczytaj instrukcję i otrzymaj zniżkę 5% na dowolny przejazd:

summer-travels


Zniżka działa na dowolny bilet po Polsce i za granicą do 31 sierpnia.

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Dzięki najłagodniejszemu nad Morzem Bałtyckim klimatowi, Międzyzdroje są nazywane perłą Bałtyku. Nad czystymi, piaszczystymi plażami z bulwarami znajdują się skały, a dookoła rozpościera się park. Do morza wchodzi drewniane molo - tradycyjne miejsce pamiątkowych fotografii z kurortu.

Oprócz tradycyjnego odpoczynku na plaży, goście miasta starają się obowiązkowo odwiedzić Woliński Park Narodowy ze szczególnymi, polodowcowymi jeziorami i rezerwatem żubrów. Bądź ostrożny i nie spaceruj w pojedynkę żeby przypadkiem nie napotkać dzikich zwierząt. Okolice miasta warto zobaczyć jako panoramę ze Wzgórza Zielonka.

Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście to klasyczny kurort dla tych, którzy chcą wyzdrowieć. Miasto składa się z 44 wysp, ale zlokalizowane jest głównie na trzech, czyli wyspie Wolin, Uznam i Karsibór. Latem zawsze jest tu więcej światła, dzień jest około godzinę dłuższy w porównaniu z centralną częścią Polski. Chociaż Świnoujście nie uchodzi za plażowy kurort, jego miejska plaża jest najdłuższa w kraju - ma około 10 kilometrów długości i do 100 metrów szerokości.

Największą atrakcją miasta jest latarnia morska w ujściu rzeki Świny. Jej wysokość wynosi 68 metrów, to najwyższa latarnia nad całym wybrzeżu Bałtyckim i najwyższa murowana latarnia morska na świecie, widoczna z dowolnego punktu miasta. Świnoujście to przede wszystkim miasto morskie, co podkreśla model statku w głównej nawie kościoła Chrystusa Króla.

Krynica Morska

Krynica Morska

Do Krynicy Morskiej jeździ się w pierwszej kolejności dla pięknej przyrody, by potem udać się nad morze. Bogata flora i fauna dosłownie ukazuje się naszym oczom - stado dzików można zobaczyć zarówno na plaży, jak i w samym mieście. Nie boją się ludzi, ale ze zwierzętami lepiej być ostrożnym i nie podchodzić do nich.

Turyści nierzadko nazywają Krynicę Morską stolicą sportów wodnych - w mieście znajduje się klub jachtowy, działają szkoły windsurfingu i żeglarstwa, można także wynająć quad albo łódkę albo wziąć kilka indywidualnych lub grupowych lekcji bezpośrednio na samym wybrzeżu.

Żeby zrobić panoramiczne zdjęcie, wybierz się na wydmę Wielbłądzi Grzbiet.Z punktu obserwacyjnego rozpościera się widok na mierzeję, Morze Bałtyckie, Zalew Wiślany i Wyżynę Elbląską.


P.S: Kod promocyjny summer-travels daje Ci zniżkę 5% na dowolny bilet do końca lata.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów