Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
27.07.17944

Parawan gotowy, jedziemy nad morze: kurorty Wybrzeża Bałtyckiego

kurorty Wybrzeża Bałtyckiego

Lato w kurorcie na Busfor.pl trwa. W poprzednim tygodniu pisaliśmy o plażach Gdańska, Kołobrzegu i Władysławowa, a w drugiej części przewodnika przygotowaliśmy nowe kierunki - do Łeby, Sopotu i Ustki. Przypominamy, że zniżka 5% na bilety obowiązuje do końca lata :)

Żeby Twoje lato było jeszcze przyjemniejsze, podróżuj taniej do końca sierpnia! Złap kod promocyjny, przeczytaj instrukcję i otrzymaj zniżkę 5% na dowolny przejazd:

summer-travels


Zniżka działa na dowolny bilet po Polsce i za granicą do 31 sierpnia.

Łeba: piaszczyste plaże i panorama z latarni morskiej Stilo

Łeba

Wybierz Łebę jeśli chcesz podreperować swoje zdrowie albo odpocząć z rodziną. Łagodne wejście do morza i czysta woda na lokalnych plażach stwarzają idealne warunki do kąpieli dla małych dzieci. Wybierz jedną z trzech piaszczystych plaż Łeby - głośną, centralną z rozwiniętą infrastrukturą albo dwie oddzielone, gdzie zawsze jest mniej turystów.

Z lokalnych atrakcji - latarnia Stilo kilometr od brzegu. Uchodzi za jedną z najpiękniejszych na wybrzeżu i odsłania panoramę na bałtycki brzeg i Mierzeję Sarbską. Także z dowolnego miejsca w Łebie można dotrzeć na Skwer Rybaka, gdzie latem odbywają się festiwale i koncerty, a także działają sklepy z pamiątkami.

Dodatkowe emocje dla całej rodziny zagwarantuje lokalne delfinarium, lunapark i Western City - centrum rozrywki wystylizowane na atmosferę Dzikiego Zachodu.


Sopot: spacery po rekordowym molo

Sopot

Sopot to najpopularniejszy kurort polskiego Bałtyku. Już od wielu lat uchodzi za najlepiej zorganizowany i najbezpieczniejszy nadmorski kurort w województwie pomorskim. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu, klimat w Sopocie jest cieplejszy niż w innych miejscach na wybrzeżu. Plaże są piaszczyste, rozciągnięte na długości 4,5 kilometra.

Kurort słynie z najdłuższego molo w Europie - 511, 5 m. Molo przecina plażę i i składa się ze spacerowego pomostu i Skweru Kuracyjnego na brzegu, na którym odbywają się koncerty i imprezy.

Po renowacji w 1999 źródła słonych, mineralnych wód świętego Wojciecha, Sopot uzyskał status uzdrowiska. Dawne centrum uzdrowiskowe zostało zmodernizowane i uzupełnione o rozszerzony kompleks usług fizjoterapeutycznych. Sopot jest także idealnym kurortem dla miłośników sportu - znajdują się tam szkoły różnych sportów wodnych, korty tenisowe, pola golfowe, ścieżki rowerowe w lesie wzdłuż morza.


Ustka: drewniane skrzynie na plażach i Muzeum Chleba na lądzie

Ustka

Ustka to jeden z najmłodszych kurortów w Polsce i była wioska rybacka. Na miejskim, morskim wybrzeżu znajdują się falochrony: niegdyś, z powodu braku obecności kamiennego podłoża były zastępowane drewnianymi skrzyniami wypełnionymi kamieniami.

Spacerując po plaży można zobaczyć starą latarnię morską. Została zbudowana w 1871 roku i jest czynna do dziś. Po pływaniu i kąpieli słonecznej w Ustce można się przejść do jednej z galerii sztuki. W ciągu roku odbywają się w nich wystawy polskich artystów, każdy może kupić obraz na pamiątkę.

Panoramę miasta można zobaczyć z wieży obserwatorium, a pyszną wycieczkę zagwarantuje Muzeum Chleba. Pośród popularnych religijnych zabytków warto zobaczyć neogotycki kościół w centrum miasta z pięknymi wykończeniami i bogatym wystrojem wnętrza.


P.S: Przejazd do kurortu albo do sąsiedniego miasta - z kodem promocyjnym summer-travels zaoszczędzisz 5% do końca lata.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów