Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
17.08.171703

Lato za granicą: wypoczynek we Włoszech i Grecji

Wypoczynek we Włoszech i Grecji

Polskie plaże znamy już wzdłuż i wszerz, czas wyruszyć dalej :) W nowym artykule z Busfor.pl jedziemy dalej, do kurortów Włoch i Grecji. Pod koniec sierpnia słońce nie pali tam aż tak mocno, a woda w morzu wciąż jest przyjemnie ciepła.

Żeby Twoje lato było jeszcze przyjemniejsze, podróżuj taniej do końca sierpnia! Złap kod promocyjny, przeczytaj instrukcję i otrzymaj zniżkę 5% na dowolny przejazd:

summer-travels


Zniżka działa na dowolny bilet po Polsce i za granicą do 31 sierpnia.

Główny ogród Europy: kurorty Rimini i Neapolu

Rimini

Rimini - to jeden z najpopularniejszych kurortów Adriatyku z 15 kilometrami piaszczystych plaż, a także jedno z centrów handlowych Włoch. Większość plaży miejskich jest płatnych, ale są bardzo czyste i wyposażone we wszystko niezbędne do wypoczynku - od atrakcji wodnych do działającej całodobowo straży wodnej.

Spacerując po mieście, warto zwrócić uwagę na arkę Augusta - najstarszą w całych Włoszech. Zerknij też na ściany trzech średniowiecznych pałaców na placu Cavour, a wieczorem rozmarz się na osadzonym na pięciu arkach moście Tyberiusza.


111

Neapol - nieprzewidywalny, jak wulkan Wezuwiusz, u podnóża którego znajduje się miasto. Niektórzy uważają je za najbardziej brudne i przestępcze miejsce, inni za największą osobliwość Włoch, wraz z barokowymi kościołami, przepysznymi pałacami i unikalnymi muzeami. To ojczyzna pizzy i neapolitańskiego romansu, maskarad kostiumowych, mandoliny i bel canto.

Żeby tanio zobaczyć miasto, warto odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o kartę turysty. Na przykład z ArteCard Napoli można bezpłatnie odwiedzić dwa pierwsze wybrane zabytki, a na pozostałe 40 ma się zniżkę 50%. Karta umożliwia także bezpłatny przejazd w transporcie miejskim, jest ważna 3 dni i kosztuje 21 euro. Z kartą ArteCard Campania na 3/7 dni (32/34 euro), oprócz wspomnianych udogodnień ArteCard Napoli, włącza ponad 80 obiektów Neapolu i regionu Kampania. Pełna lista obiektów znajduje się na oficjalnej stronie.

Wejście do wszystkich obiektów z kartą turystyczną jest bez kolejki, a kartę można kupić zarówno online, jak i w kasach dworców Neapolu, kasach obiektów turystycznych lub w agencjach turystycznych.


Grecka obfitość - odpoczynek w Salonikach i Katerini

Saloniki

Saloniki - drugie co do wielkości miasto Grecji, stolica Środkowej Macedonii. Jeżdżą tam turyści w bardzo różnym celu. Przejrzysta woda Morza Egejskiego jest idealna dla nurków, zniżki w modnych butikach w centrum miasta przyciągną miłośników zakupów, a delikatesy zadowolą absolutnie wszystkich. Co prawda dla plażowego relaksu lepiej wybrać się na obrzeża miasta, gdzie plaże są czystsze i lepiej przystosowane do kąpieli, ale grecka atmosfera jest najlepiej odczuwalna w samych Salonikach, a morze da się zobaczyć praktycznie z każdego okna.


Katerini

Katerini, albo Paralia Katerinis oferuje rajski odpoczynek dla młodzieży. To nowoczesny kurort z intensywnym życiem dziennym i nocnym, różnymi programami wycieczkowymi i przytulnymi warunkami mieszkalnymi. Miasto znajduje się u podnóży Olimpu, dlatego wyjazd do Katerini, w pewnym sensie, będzie odwiedzinami u bogów :) Morze jest jednym z najczystszych na świecie, a plaże usypane są miękkim piaskiem. Głębokość jest nieduża, dlatego spokojnie można się tam udać z małymi dziećmi.


P.S: Kod promocyjny summer-travels daje Ci zniżkę 5% na dowolny bilet do końca lata.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów