Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
18.04.181521

Miasta w Niemczech, do których chce się wracać

1

Niemcy to bardzo różnorodne państwo, w którym to, co współczesne i nowoczesne graniczy ze średniowiecznym, a high-tech z dziewiczą przyrodą. Zespół Busfor wybrał 7 miast, do których można pojechać autobusem.

Zwickau

1

To rodzinne miasto znanego na całym świecie pianisty i kompozytora Roberta Schumana. W jego domu, położonym obok miejskiego ratusza, odbywają się międzynarodowe konkursy muzyczne. Zwickau jest także znane dzięki samochodowi Trabant. Z początku był nieco wyśmiewanym autem, ale obecnie to wciąż kultowy samochód.


Bayreuth

2

Miasto studenckie, dlatego na pewno nie będziesz się tam nudzić, zawsze jest głośno i wesoło. Obowiązkowo spróbuj lokalnego piwa, a jeśli przyjedziesz w okresie Bożego Narodzenia, wybierz się na karnawał Fasching, jedną z największych imprez masowych zimy.


Hof

3

Do Hofu warto się udać na piknik - liczne skwery i parki zachęcają do odpoczynku na łonie natury. W dzień niepogody można odwiedzić pawilon muzyczny Theresienstein i poznać historię tradycyjnej niemieckiej muzyki. Kolejną opcją może być spacer do galerii na Stein, gdzie można ocenić umiejętności lokalnych twórców i niemieckich artystów w ogóle.


Augsburg

4

Miasto ma 2000 lat, także zdecydowanie jest tam co zwiedzać. Na przykład możesz udać się do budynku ratusza, z którego wieży z wysokości 80 metrów rozpościera się widok na miasto. Zajrzyj też do Złotej Sali znajdującej się w ratuszu żeby obejrzeć obrazy znanych niemieckich malarzy. Nie pomiń także Katedry Najświętszej Marii Panny, jednej z najbardziej imponujących budowli Augsburga. Jej budowa trwała aż sześć stuleci!


Monachium

5

Już samo metro w Monachium uchodzi za zabytek, a liczba muzeów w mieście wynosi 150. Monachijski Ogród Angielski jest jednym z największych na świecie, a spacery po nim mogą zająć cały dzień, niezależnie od pory roku. Jeśli zaś chodzi o kulinaria, to w stolicy bawarskiej kuchni jedzenie na pewno będzie smaczne i niestandardowe.


Norymberga

6

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Europy, odwiedzając tylko jedno miasto - obowiązkowo wybierz się do Norymbergi. Wycieczka “Historyczna mila Norymbergi” obejmuje 25 podstawowych atrakcji turystycznych miasta. Wycieczka rozpoczyna się przy wieży Frauentor.


Heidelberg

7

Jeszcze jedno miasto studenckie. Heidelberski zamek często nazywany jest “najbardziej znanymi ruinami w Niemczech”. Kolejną ważną atrakcją turystyczną jest stary most z basztami Spitzhelm, przypominającymi stalowy chełm. Jeśli zatęsknisz za mistyką, spójrz na ciemność pod zachodnią basztą, a jeśli zapragniesz nieco rozrywki - oceń rozmiary największej na świecie beczki z winem w piwnicach zamku.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów