Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
25.09.181379

5 niezwykłych miast w Europie

1

Niech Ci się nie wydaje, że najbardziej interesujące atrakcje znajdują się wyłącznie w europejskich stolicach! Rzym, Paryż, Madryt to oczywiście wspaniałe miejsca, ale w innych miastach też jest na co popatrzeć. Dziś proponujemy pięć nietypowych i inspirujących kierunków podróży.

Belfort – różowy lew z marmuru

1

Francuskie miasto oczaruje Was swoimi cichymi uliczkami i malowniczymi widokami. Ale turyści odwiedzający Belfort najczęściej wybierają się tam, żeby obejrzeć 11-metrowej wysokości figurę lwa wykonaną z pięknego, różowego piaskowca.

Rzeźba jest częścią ściany twierdzy, która odegrała istotną rolę podczas wojny z Prusami w latach 1870-71. Jej autorem jest Auguste Bartholdi – ten sam artysta, który stworzył Statuę Wolności w Nowym Jorku. Przewodnik z pewnością opowie anegdotę o konfrontacji rzeźbiarza i lokalnego merostwa, przez którą nie odbyło się nawet oficjalne odsłonięcie pomnika. Warta odwiedzenia jest również sama twierdza, będąca ogromnym kompleksem o interesującej historii.


Göteborg – park Liseberg

2

Pozornie surowi Szwedzi lubią bawić się w nie mniejszym stopniu niż inne nacje i jako dowód może posłużyć ogromny (największy w Skandynawii) park rozrywki Liseberg. Znajduje się tam ponad trzydzieści różnych atrakcji tematycznych, place, park z rzeźbami i wiele innych. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą tam spędzić czas w interesujący sposób.

Kiedy zmęczą Cię rozrywki, przejdź się po uliczkach miasta i pooglądaj architekturę w stylu XVI i XVII wieku, zajrzyj do wspaniałego zboru Christinae Kyrka i przejdź się na rynek rybny, który również uchodzi za lokalną atrakcję. Miłośnicy historii na pewno ucieszą się na wycieczkę po Skansen Kronan Bohus (najstarsza część ma ponad siedemset lat).


Wrocław – polska Wenecja

3

Przez miasto przepływa pięć rzek, a ich brzegi łączy aż 112 mostów - czy nie przypomina to Wenecji? Najwspanialszy most, Grunwaldzki, uchodzi za symbol miasta. Wrocław to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, a dzięki ciepłemu klimatowi wczesną jesienią wciąż jest przyjemnie i zielono. Nie da się pojechać do Wrocławia i nie odwiedzić Rynku. Został wybudowany jeszcze w XIII wieku, ale w ciągu każdego kolejnego stulecia wciąż się coś zmieniało.

Przez to na Rynku sąsiaduje ze sobą bogata architektura barokowa i surowa gotycka, a zaraz obok znajdziemy elementy renesansowe i modernistyczne. Zwróć koniecznie uwagę na inny symbol Wrocławia - krasnoludki, które można spotkać dosłownie na każdym kroku. I każdy z nich ma swoją historię!


Saarbrücken – miasto niemieckich milionerów

4

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Saarbrücken uchodziło za miasto przemysłowe i szkodliwe dla środowiska, ale obecnie jest zupełnie odwrotnie. Kopalnie i zakłady metalurgiczne zostały pozamykane, powietrze jest czyste i świeże, a widoki wokół po prostu zapierają dech. Zgodnie ze statystykami, w Saarbrücken mieszka obecnie najwięcej niemieckich milionerów. Bez trudu można zrozumieć ich wybór, ponieważ miasto jest ciche, piękne i zadbane. Także turyści mają gdzie pójść i co zobaczyć.

Obowiązkowo odwiedź trzy place - Ludvigsplatz, Sankt Johanner-Markt i Schlossplatz. Na pierwszym znajduje się główna miejska atrakcja, czyli kościół Ludvigskirche, wspaniały przykład baroku. Kolejną jest pełen przepychu Johanner Markt, na którym znajduje się wiele restauracji, kafejek i barów. Na Schlossplatz znajduje się piękny pałac, w którym odbywają się najważniejsze miejskie imprezy.


Tarragona – perła Katalonii

5

W tym mieście przecudnie mieszają się epoki i style - w którym innym miejscu można obok siebie znaleźć rzymski amfiteatr i gotycką katedrę? Bez względu na burzliwą historię, w mieście wspaniale zachowała się część historyczna, dlatego każdy napotkany na drodze kamyczek może mieć swoją wartość.

Główna ulica jest deptakiem dla pieszych, po którym można powoli się przespacerować, dochodząc do “balkonu Morza Śródziemnego” - placu widokowego ze wspaniałym widokiem na rzymski amfiteatr i morze. W mieście odbywa się cała masa wydarzeń, koncertów i imprez. Bogactwo śródziemnomorskiej roślinności, wspaniała katalońska kuchnia, przepiękna architektura - w Tarragonie każdy znajdzie coś dla siebie, wedle uznania!

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów