Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Przasnysz

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Przasnysz

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Przasnysz w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Przasnysz. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Przasnysz. Informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Warszawą a Przasnyszem wynosi około 100 kilometrów. Obecnie tę trasę można pokonać w ciągu nieco ponad 2 godzin za pomocą autobusów firm Przewozy B. Czaplicka, K. Czaplicki, BUS-KOM PKS, PKS Olsztyn oraz Polonus. Na tej trasie nie występują bezpośrednie połączenia kolejowe.

Dworzec autobusowy w Warszawie - udogodnienia

Autobusy Warszawa Przasnysz rozpoczynają swoją podróż na terenie dworca autobusowego przy Alejach Jerozolimskich 144. Tuż obok tej lokalizacji znajduje się budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia wyposażony w liczne udogodnienia, takie jak wygodna poczekalnia, punkty gastronomiczne, kasy biletowe, sklepy, toalety, bankomaty i wiele innych.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Na stacji zatrzymują się liczne pociągi z całej Polski, dlatego dostanie się na przystanek autobusowy jest niezwykle proste. Przed budynkiem dworca znajdują się także przystanki uwzględnione w trasie autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519.

Istnieje także bezpośrednie połączenie dworca autobusowego w Warszawie z Portem Lotniczym im. Fryderyka Szopena realizowane za pomocą kolejki S2 oraz S3.

Dworzec autobusowy w Przasnyszu

Autobusy z Warszawy do Przasnysza kończą podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Leszno 1. Znajduje się on w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta, co pozwala na pokonanie tej drogi pieszo, jednak istnieje również opcja wybrania taksówki.

W budynku dworca nie istnieje wiele udogodnień dla turystów, jednak jest to dobre miejsce do oczekiwania na kolejny środek transportu ze względu na niewielką poczekalnię wewnątrz obiektu. Wokół dworca zlokalizowano liczne sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne, drogerie oraz hotele i hostele.

Dzięki temu podróżni mogą zaopatrzyć się w niezbędne produkty lub posilić przed dalszą trasą.

Co warto zobaczyć w Przasnyszu?

Z Warszawy do Przasnysza podróżują osoby w każdym wieku i każdej płci. Miasto jest bowiem doskonałym pomysłem na spokojny urlop z dala od wielkiego miasta lub punktem przesiadkowym podczas znacznie dłuższych wycieczek.

Na terenie Przasnysza można znaleźć kilka atrakcji wartych zobaczenia, pomimo faktu, że nie jest to duże miasto. Pierwszą z nich jest niewątpliwie Muzeum Historyczne pełne znalezisk archeologicznych sprzed kilkuset lat. Będąc w Przasnyszu wiele osób odwiedza także zabytkowy park miejski, ratusz oraz klasycystyczną dawną siedzibę starostwa.

Zielone Płuca Polski i pomniki w Przasnyszu

Miasto leży na terenie ,,Zielonych Płuc Polski”, dlatego w jego okolicach są organizowane spływy kajakowe przyciągające turystów z różnych części kraju. Na obszarze Przasnysza znajdują się również liczne pomniki, takie jak Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, charakterystyczny obelisk oraz Figura Najświętszej Maryi Panny Królowej Nieba i Ziemi.