Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Ostrowiec-Świętokrzyski

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Ostrowiec Świętokrzyski

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Ostrowiec Świętokrzyski w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Ostrowiec Świętokrzyski. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Ostrowiec Świętokrzyski - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Warszawą a Ostrowcem Świętokrzyskim wynosi około 180 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle od 2,5 do 3,5 godzin i jest możliwe dzięki pociągom o różnym standardzie oraz autobusom kilku przewoźników.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Ostrowiec Świętokrzyski

Na trasie Warszawa - Ostrowiec Świętokrzyski kursują autobusy takich firm, jak Luna Trans, Polonus, MIS Krosno, PolTrans, Neobus, Infobus, Euroticket.pl oraz Emex Express. Koszt takiej podróży to około 35 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Warszawy do Ostrowca Świętokrzyskiego?

Z Warszawy do Ostrowca Świętokrzyskiego każdego dnia kursuje kilkanaście pociągów Kolei Mazowieckich, PolRegio i PKP Intercity. Zwykle są to przejazdy z kilkoma przesiadkami, jednak zdarzają się także połączenia bezpośrednie trwające około 3 godziny i kosztujące 48 zł w przypadku osoby, której nie przysługują żadne zniżki.

Dworzec autobusowy w Warszawie - informacje, udogodnienia

Autokar Warszawa Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczyna podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Al. Jerozolimskie 144. W tym miejscu znajduje się także dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia, gdzie podróżni mogą skorzystać z poczekalni, punktów gastronomicznych, sklepów, bankomatów, toalet i wielu innych udogodnień tego typu.

Niektóre autobusy Warszawa Ostrowiec Świętokrzyski odjeżdżają również z przystanków ulicznych znajdujących się w okolicach budynku dworca autobusowego.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Na dworzec autobusowy w Warszawie można dojechać nie tylko pociągiem zatrzymującym się na pobliskiej stacji kolejowej, lecz także autobusami miejskimi o numerach 60, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. Na terenie Warszawy kursują także taksówki, sieci Uber i Free Now oraz działają rowery miejskie, tramwaje i metro. Na dworzec autobusowy można dostać się również z lotniska Chopina dzięki kolejkom S2 i S3.

Przyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego - ul. Żabia 14

Autobus Warszawa Ostrowiec Świętokrzyski zatrzymuje się na terenie niewielkiego ulicznego przystanku przy ul. Żabiej 14. Jest to punkt zlokalizowany wokół licznych sklepów, stacji benzynowej oraz kilku lokali gastronomicznych. W pobliżu znajduje się także lokalny dworzec kolejowy.

Przystanek na ul. Sandomierskiej

Niektóre autobusy z Warszawy do Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymują się także na ulicy Sandomierskiej. Lokalizacja ta również znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, a wokół niej znaleźć można liczne restauracje oraz sklepy.

Poruszanie się po Ostrowcu Świętokrzyskim

Z okolic dworca kolejowego w Ostrowcu Świętokrzyskim można dostać się do innych dzielnic tego miasta za pomocą autobusów komunikacji miejskiej o numerach 102, 105, 113, M, Z, 103, 104, 106, 108, 110, 114, 115 oraz 116. Na terenie miasta kursują także taksówki.

Co warto zobaczyć w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Z Warszawy do Ostrowca Świętokrzyskiego podróżują głównie stali mieszkańcy tego miasta powracający ze stolicy, studenci oraz turyści chcący zwiedzić te okolice. Ostrowiec Świętokrzyski to stosunkowo małe miasto, ale na jego terenie znajduje się kilka miejsc wartych zobaczenia.

Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest Muzeum Historyczno-Archeologiczne oraz Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będąc w mieście warto skupić się również na atrakcjach stworzonych w sposób naturalny, takich jak rzeka Kamienna lub Rezerwat Przyrody Krzemionki.