Bilety autobusoweBiłgoraj - Kielce

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Biłgoraj — Kielce

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Biłgoraj — Kielce w 2021 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Do miasta Kielce
Z miasta Kielce

Autobus Biłgoraj - Kielce. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Biłgoraj Kielce - informacje o podróży, przewoźnicy autobusowi

Biłgoraj i Kielce dzieli odcinek obejmujący około 170 kilometrów. Zwykle pokonanie tej trasy trwa 4,5 godziny, jednak kwestia ta zależy od wybranej daty i utrudnień występujących na drodze.

Obecnie pomiędzy Biłgorajem a Kielcami kursują autobusy firmy PKS Biłgoraj. Podróż z Biłgoraju do Kielc rozpoczyna się na dworcu autobusowym przy ulicy. Bohaterów Monte Cassino 10.

Dworzec autobusowy w Biłgoraju - informacje

W tym miejscu znajduje się budynek wyposażony w niewielką poczekalnię, w której podróżni mogą w komfortowy sposób oczekiwać na odjazd autobusu. Lokalizacja ta mieści się w ścisłym centrum tego niewielkiego miasta, tuż obok wielu hoteli i marketów. Dzięki temu można w łatwy sposób dotrzeć na dworzec autobusowy Biłgoraj pieszo, a po drodze zaopatrzyć się w niezbędne artykuły.

Przyjazd do Kielc - dworzec autobusowy

Autobusy Biłgoraj Kielce kończą podróż na dworcu autobusowym przy ul. Czarnowskiej 12. Jest to niewielki punkt na mapie miasta, wokół którego mieści się kilka sklepów. Niedaleko znajduje się również Muzeum Kultur, Muzeum Historii Kielc oraz Biuro Wystaw Artystycznych.

Kilka ulic od dworca autobusowego mieści się także dworzec kolejowy obsługujący połączenia z wieloma polskimi miastami i mniejszymi miejscowościami. Dzięki temu podróżni jadący z Biłgoraju mogą łatwo dostać się w dowolny punkt miasta, w tym na lotnisko Kielce-Masłów.

Co warto zobaczyć w Kielcach?

Do Kielc podróżują osoby w każdym wieku, od całych rodzin z dziećmi, aż po studentów uczących się w tym mieście lub podróżnych przesiadających się podczas znacznie dłuższej trasy. Dzięki temu autobusy z Biłgoraju do Kielc kursują regularnie przez cały rok.

Na terenie Kielc znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest zdecydowanie Pałac Biskupów Krakowskich cechujący się wyglądem trafiającym w gusta osób zainteresowanych architekturą.

Geopark Kielce oraz inne atrakcje

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Kielcach jest Geopark Kielce będący rezerwatem przyrody i miejscem, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na terenie Kielc znajduje się także park rozrywki Kompleks Świętokrzyska Polana oraz Muzeum Zabawek i Zabawy. Miejsca tego typu niewątpliwie trafią w gusta wielu małych podróżników towarzyszących swoim rodzicom podczas wizyty w Kielcach.

Na terenie miasta znajduje się również kilka rezerwatów i miejsc, które trafiają w gusta osób ceniących naturalne piękno przyrody. Jest to, między innymi, Rezerwat Przyrody Kadzielnia czy Rezerwat Skalny im. Jana Czarnockiego.