Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
27.02.181857

Wyjazd na Wołyń – Fort w Tarakanowie, zamek w Łucku i tunel miłości

1

Krótkie wycieczki są idealne wtedy, gdy brakuje czasu na długi przejazd i pieniędzy na większe wydatki. Sprawdzą się także wówczas, kiedy jeszcze nie możesz liczyć na urlop, a potrzebujesz wrażeń i emocji, które możesz zdobyć w trakcie dwóch dni weekendu.

Dlatego możesz się wybrać na Ukrainę, dokładnie na Wołyń, a tam zwiedzić kilka zamków, tunel miłości i Łuck.

Punkt pierwszy – Dubno

1

W mieście znajduje się zamek, a 15 km dalej fort w Tarakanowie.

Jeśli dojedziesz rano, przygotuj się na to, że do 8 rano nikt Ci nie poda kawy, ale możesz zobaczyć piękne, budzące się słońce i obserwować wędkarzy łowiących ryby w miejscowej rzeczce.

Zamek w Dubnie ma bardzo dobrą stronę internetową, zerknij na nią przed przyjazdem. Możesz zapoznać się z cennikiem i grafikiem pracy, a także zamówić wycieczkę. Okazuje się, że w sezonie miejsce jest odwiedzane przez dużą liczbę zorganizowanych grup turystów, dlatego może zwyczajnie zabraknąć przewodnika jeśli nie zamówisz go zawczasu! Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę z przewodnikiem, możesz dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o historii Ukrainy.

Ceny:
- wejście na wszystkie wystawy – 55 uah (10 uah = 1,25 zł)
- wycieczka dla grupy – 100 uah
- radość - bezcenna :)

W zamku możesz zobaczyć kazamaty, wejść do kapliczki, jak również obejrzeć narzędzia tortur. Nie zapomnij rzucić monetą i wypowiedzieć życzenie, a także obowiązkowo spróbuj słodyczy z suszonych owoców (sprzedawanych na terenie zamku i w kafejce).


Punkt drugi – fort w Tarakanowie

2

Jest to niezwykle zagadkowe miejsce - położone za miastem, nienależące do nikogo, nawet wejście do środka trudno znaleźć. W przeszłości fort stanowił ważny punkt obronny. Jeśli choć trochę znasz język ukraiński, obowiązkowo zabierz ze sobą lokalnego przewodnika. Można go łatwo znaleźć na miejscu i z pewnością uczyni Twoją wycieczkę nieco bezpieczniejszą. Fort stopniowo ulega zniszczeniu, a przewodnicy znają tam każdy kamień.


Punkt trzeci – Klewań

3

Kolejowy tunel zakochanych w Klewaniu to miejsce, gdzie splata się ze sobą ciężka praca człowieka i siły przyrody. Łukowata struktura o długości trzech kilometrów, “zbudowana” z gęsto posadzonych drzew i krzewów splecionych ze sobą koronami, przyciąga turystów nie tylko z całej Ukrainy.

Chyba zrozumiałe jest, że tunel został zbudowany nie z powodów miłosnych, ale tak został nazwany. To piękne miejsce nie tylko na fotografiach. Po torach można długo spacerować, relaksować się, robić zdjęcia, ale jest jeden duży i prozaiczny minus - uciążliwe komary! Dlatego lepiej jechać tam teraz, dopóki się jeszcze nie uaktywniły.


Punkt czwarty – Łuck

4

Najbardziej interesującym zabytkiem w Łucku jest zamek. Jest położony na wzgórzu, dzięki czemu łatwo przyciąga uwagę. Na ukraińskim banknocie o wartości 200 hrywien przedstawiona jest właśnie wejściowa baszta tego zamku.

Klucze do baszty znajdują się u pracowników zamku i można go zwiedzić tylko z opłaconym przewodnikiem, koszt takiego oprowadzania to 100 hrywien. W zamku znajduje się także muzeum książek i pomieszczenie, w którym produkuje się świece. Obowiązkowo kup jedną na pamiątkę!

W samym Łucku możesz się przejść po długim deptaku z kawiarenkami i sklepami, a także zjeść w bardzo dobrej pizzerii. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy zechcą coś przekąsić przed drogą powrotną :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów