Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
27.06.191606

Świętokrzyskie – 5 prawdziwych pereł regionu!

Świętokrzyskie

Region świętokrzyski nie jest najczęściej wymieniany jako jedna z głównych polskich atrakcji turystycznych. Wystarczy jednak przyjechać tu choćby przypadkiem, aby przekonać się, że to prawdziwe eldorado dla miłośników obcowania z naturą, pieszych wędrówek, rowerowych przejażdżek czy zgłębiania historii.

Województwo świętokrzyskie to góry, zamki, klasztory, bogata oferta agroturystyczna, dziewicza natura i regionalne legendy. Brzmi intrygująco? Zapraszamy na wycieczkę po Kielecczyźnie! Zanim jednak rzucisz się w wir zwiedzania i świętokrzyskich atrakcji, pamiętaj o naszym kodzie rabatowym -10% na wszystkie bilety kupione do 30 czerwca! Twój kod zniżkowy znajduje się poniżej:

rrry-ya46-rf63

Kod obowiązuje na wszystkie połączenia na Busfor.pl, które zostaną zakupione do dnia 30 czerwca włącznie!

1. Królewski Sandomierz

Sandomierz

Miasto znane w ostatnich latach głównie ze względu na kręcony tam, popularny serial „Ojciec Mateusz” to prawdziwa perła regionu! Sandomierz to jedno z najstarszych miast w Polsce, które o swoich bogatych dziejach przypomina na każdym kroku. Warto zwiedzić m.in. XIV-wieczny ratusz miejski oraz słynną Bramę Opatowską, wzniesioną przez Kazimierza Wielkiego. Ciekawą atrakcją miasta jest Podziemna Trasa Turystyczna, po której korytarzach snuje się i straszy odwiedzających duch bohaterskiej Haliny Krępianki. Zwiedzając Sandomierz warto przejść przez Ucho Igielne, czyli najmniejszą bramę prowadzącą niegdyś do miasta. A jeśli jesteś miłośnikiem obcowania z naturą, koniecznie wybierz się na spacer Wąwozem Królowej Jadwigi!


2. Podziemny Opatów

Opatów

Opatów to niewielkie, urokliwe miasteczko, które idealnie nadaje się na jednodniową wycieczkę w ramach zwiedzania Świętokrzyskiego. Co ciekawe, mimo niewielkich rozmiarów samego miasta, jego rynek jest jednym z największych w Polsce! Na szczególną uwagę zasługuje Lament Opatowski. Renesansową płaskorzeźbę z brązu podziwiać można w Kolegiacie św. Marcina. Największą atrakcją Opatowa są jednak jego podziemia, które można zwiedzać w ramach podziemnej trasy turystycznej. Powstałe między XII a XVI wiekiem podziemne, bardzo rozbudowane korytarze służyły przede wszystkim celom handlowym. Z czasem jednak pozostały nieużywane, a z obawy przed ich całkowitą likwidacją zabezpieczono trasę o długości 400 metrów i oddano do użytku turystycznego.


3. Zamek w Chęcinach

Chęciny

Podczas pobytu w województwie świętokrzyskim lub jego stolicy – Kielcach, koniecznie musisz odwiedzić znajdujący się nieopodal miasta Zamek w Chęcinach. Jest to bowiem jedna z największych atrakcji całego regionu, a niegdyś – najpotężniejsza polska warownia. Niektóre cegły tego zamku pamiętają XIII wiek! Po wielu przejściach zamek został odrestaurowany i obecnie jest w pełni otwarty dla turystów. Warto wejść na szczyt wieży, z którego podziwiać można malowniczą okolice regionu.


4. Pacanów, czyli stolica bajek

Pacanów

„ W Pacanowie kozy kują…” – tak zaczynała się piosenka stanowiąca czołówkę bajki, będącej adaptacją komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza „20 przygód Koziołka Matołka”. To właśnie do Pacanowa miał się udać najsłynniejszy polski koziołek, który do dziś stanowi symbol miasteczka. Znajduje się tu Europejskie Centrum Bajki, do którego prowadzi mysia dziurka;) W świat bajek, do którego dzięki multimedialnym technikom zaprosi nas muzeum szczególnie warto wybrać się z rodziną – mnóstwo frajdy dla najmłodszych gwarantowane!


5. Kielce

Kielce

Stolica województwa świętokrzyskiego to bardzo niedoceniane miejsce na turystycznej mapie Polski. Niemal każdy kto je odwiedza, wraca jednak z bagażem świetnych doświadczeń będąc zaskoczonym jak piękne i ciekawe jest to miasto. Na uwagę zasługuje m.in. XVII-wieczny Pałac Biskupów Krakowskich, leśne wzniesienie Karczówka z klasztorem bernardynów na szczycie, Kadzielnia – pełen grot i jaskiń rezerwat przyrody czy ścisłe centrum miasta, czyli główny deptak – ulica Sienkiewicza, rynek oraz park miejski. Pobyt w Kielcach to również świetna okazja do tego by odwiedzić pobliskie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Zamek w Chęcinach, najstarszy w kraju Dąb „Bartek” w Zagnańsku czy Jaskinię Raj.


Powyższa lista to zaledwie zalążek tego, co region świętokrzyski ma do zaoferowania! Warto poświęcić nieco czasu i zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną Kielecczyzny! Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni i jeszcze nie raz wrócicie w te magiczne strony!

Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów