Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
11.10.191391

Światowy Dzień Nauczyciela – postaw na wypad za miasto!

Światowy Dzień Nauczyciela

Z okazji nadchodzącego Dnia Nauczyciela, postanowiliśmy zaoferować specjalny rabat w wysokości 10% przy zakupie biletów autobusowych na Busfor.pl:

xewy-wyqf-y9r7

Kupując dowolne bilety na naszej stronie do 15 października zapłacisz aż o 10% mniej! Wykorzystaj swój kod rabatowy!


Dla zdecydowanej większości nauczycieli weekend stanowi oazę spokoju, wyciszenia i błogiego relaksu od szkolnego gwaru i obowiązków. A jeśli w taki weekend dodatkowo wypada Światowy Dzień Nauczyciela, to tym bardziej warto go dobrze wykorzystać i porządnie wypocząć! Zarówno dla nauczycieli, jak również wszystkich tych, którzy pracują w dużych miastach przygotowaliśmy listę ciekawych miejsc w sąsiedztwie dużych miast, gdzie można porządnie naładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami!

Dla mieszkańców Łodzi i Warszawy – Skierniewice i Bolimowski Park Krajobrazowy

Skierniewice

Skierniewice to niewielkie, spokojne miasto, które stanowić może doskonałą bazę wypadową do przepięknych zielonych terenów, jakie oferuje Bolimowski Park Krajobrazowy. Zarówno z Warszawy jak i Łodzi, dojedziemy tu w zaledwie 60 minut!

Na miejscu warto wybrać się na spacer i zobaczyć pamiątki regionalnego dziedzictwa kulturowego w Dworku Konstancji Gładkowskiej. Dobrym pomysłem będzie również odwiedzenie Parku Miejskiego (o powierzchni aż 42 ha!), gdzie poza wypoczynkiem na łonie natury zwiedzimy imponujący Pałac Prymasowski.

Największą atrakcją regionu jest jednak Bolimowski Park Krajobrazowy, czyli kompleks lasów, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkać można łosia, daniela lub bobra. Spacery leśnymi szlakami Parku to również świetna okazja do tego by odwiedzić absolutnie magiczny rezerwat przyrody - Puszczę Mariańską.


Dla mieszkańców Krakowa - Bochnia i Puszcza Niepołomicka

Puszcza

Zaledwie 50 km od centrum Krakowa znajduje się niezwykle urokliwe miasteczko – Bochnia, które znane jest mieszkańcom regionu przede wszystkim ze względu na kopalnię soli. Zabytkowa kopalnia w Bochni wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO i pełni dziś głównie funkcję turystyczną. W zależności od przysługujących zniżek oraz trasy, którą będziemy chcieli przejść – koszt takiej wyprawy mieści się w przedziale od 35 do 45 zł.

Wizyta w Bochni to również świetna okazja do wędrówki szlakami Puszczy Niepołomickiej – imponującego kompleksu leśnego, który stanowi doskonałą przestrzeń do odpoczynku dla mieszkańców Krakowa.

Miłośnikom jazdy na rowerze polecamy ścieżkę z Niepołomic do Szarowa, z kolei zwolennicy pieszych wędrówek mogą skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych, których łączna długość wynosi ok. 33 km.


Dla mieszkańców Gdańska – Kościerzyna i okoliczne parki krajobrazowe

Park Krajobrazowy

Kościerzyna to niewielkie miasteczko położone 60 km na południe od Gdańska. Ciche, spokojne, idealne jako baza noclegowa przed wędrówkami po trasach okolicznych parków krajobrazowych – Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz Kaszubskiego Park Krajobrazowego.

Największą atrakcją Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego jest to, że spacerując pośród kompleksów leśnych co jakiś czas napotykać będziesz na śródleśne oczka wodne, małe jeziorka oraz unikatowe, wielkie jeziora polodowcowe. Kaszubski Park Krajobrazowy również jest obfity w jeziora – jest ich tutaj aż 34!

Korzystając z jednego z dwóch szlaków pieszych lub którejś z tras rowerowych napotykać będziemy również na kręte rzeki, mniejsze jeziorka i mokradła oraz świat lokalnej fauny, szczególnie bogato reprezentowany świat różnorodnych ptaków.


Dla mieszkańców Lublina - Nałęczów

Nałęczów

Położony zaledwie 30 km od Lublina – Nałęczów, to niewielkie miasteczko o uzdrowiskowym charakterze, przez co idealnie nadaje się do weekendowego wypoczynku. Na taki stan rzeczy wpływa zarówno sprzyjający zdrowiu mikroklimat jak również możliwość odbycia spacerów po 25-hektarowym parku Zdrojowym, gdzie przy okazji podziwiać można historyczną zabudowę. Będąc w Nałęczowie warto wybrać się na zwiedzanie Muzeum Bolesława Prusa oraz Muzeum Stefana Żeromskiego, jak również skorzystać z jednej z ośmiu gminnych tras rowerowych. Oczywiście z butelką lokalnej Nałęczowianki lub Cisowianki pod ręką!


Powyższe przykłady to zaledwie zalążek ciekawych miejsc! Niezależnie od wykonywanego na co dzień zajęcia – jeśli mieszkasz w dużym mieście, warto co jakiś czas spojrzeć na mapę i wybrać się na weekend do jednej z kilkudziesięciu pięknie położonych, okolicznych miejscowości i naładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami.

Udanego wypoczynku!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów