Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
02.06.171192

Letnie podróże: TOP-3 kierunki na Ukrainie

Letnie podróże: TOP-3 kierunki na Ukrainie

Letnie wyjazdy cieszą chociażby mniejszą ilością rzeczy do spakowania - kiedy jest ciepło na zewnątrz, wystarczy przyszykować wygodne obuwie, przerzucić plecak przez plecy i mieć koszulkę na zmianę. Następnie, za 5 minut kupić bilet na Busfor.pl i wyruszyć na czerwcową przejażdżkę.

W nowym cyklu artykułów - najpopularniejsze kierunki w tych państwach, do których najczęściej jeździcie. W pierwszym opowiemy gdzie jechać i co zobaczyć w czerwcu na Ukrainie.

Pyszny i wyciszony Lwów

Lwow

Festiwal “Lwów na talerzu” - impreza gastronomiczna z jazzowym posmakiem. Od 23. do 27. czerwca we Lwowie będzie można spróbować wszystkich możliwych potraw lokalnej kuchni, tradycyjnych napojów i regionalnych produktów sezonowych.

Obowiązkowym punktem programu będzie kolacja galowa przy wielkim stole pod odkrytym niebem, gdzie najlepsi szefowie kuchni miasta zaprezentują potrawy i napoje, przygotowane według specjalnych recept. Kolejnym punktem jest jarmark lwowskiej kuchni z prezentacją, degustacją i interaktywnym przygotowaniem dań i napojów. W ramach festiwalu mają miejsce także liczne klasy mistrzowskie prowadzone przez lwowskich szefów kuchni. A zamiast deseru, muzyczna asysta uczestników Alfa Jazz Fest. Smacznego!

Festiwal jogi - Lviv Yoga Day 17-18 czerwca - to możliwość odpoczynku od rytmu megapolis, zatrzymania się i usłyszenia siebie. Miejscem spotkania gości będzie Rynek (od 12.00) i park Iwana Franko (od 9.00).

W programie - maraton jogi pod przewodnictwem doświadczonych instruktorów i lektorów, muzyka mantryczna non stop oraz mantra diving od grupy «ATMASFERA». Oprócz tego, w ramach festiwalu odbędą się kursy mistrzowskie prowadzone przez profesjonalistów wegetariańskiej kuchni. Oddzielnie będzie zorganizowana przestrzeń dla dzieci, nacelowana na rozwój i harmonizację wewnętrznego świata dziecka.

Ognisty i jazzowy Kijów

Kijow

Festiwal ognia. Wydarzenie będzie miało miejsce 10-11 czerwca - to powszechnie znany festiwal artystów sztuki ognia oraz sztuki cyrkowej, który ma miejsce każdego roku w stolicy Ukrainy. Przez osiem lat istnienia, festiwal stał się znaczącym, międzynarodowym wydarzeniem kulturalnym.

Poszczególne wydarzenia festiwalu będą miały miejsce w dwóch lokalizacjach, na Nabrzeżu Rusanowskim 10. czerwca i na Polu Spiwoczym 11. czerwca . Pierwszego dnia na specjalnej pontonowej scenie na kanale wystąpią wspaniałe ukraińskie zespoły, znani wykonawcy oraz zagraniczni goście. Wejście jest bezpłatne.

Drugiego dnia trzeba będzie zapłacić za wejście około 80 hrywien (11 złotych). Na Spiwoczym Polu o 17.00 zostanie przedstawiony dzienny program, a o 21.00 odbędzie się wieczorna, ogniowa gala-show. Swoje spektakle pokażą teatry i znani artyści z Grecji, Białorusi, Litwy, Słowacji, USA, Czech, Szkocji i Ukrainy.

Jazz na plaży. Jeśli planujesz wyjazd do Kijowa za kilka dni, postaraj się zostać w mieście 15. czerwca. W tym dniu na Wyspie Truchanowskiej, na terytorium klubu ЮБК, odbędzie się plażowo-jazzowy wieczór. Impreza “Jazz na plaży” to niezobowiązująca atmosfera, lekkość i żywa muzyka na koniec dnia.

Narodowa, akademicka dęta orkiestra Ukrainy wykona utwory legend jazzu - Elli Fitzgerald, Shirley Bassey, Franka Sinatry, Jamesa Browna, Raya Charlesa, Herbiego Hancocka. Cena biletów to 300 hrywien (prawie 43 zł). Można zaoszczędzić i kupić wcześniej bilet za 200 hrywien (około 29 złotych).

Sportowy i muzyczny Tarnopol

Tarnopol

Tarnopol Half Marathon Grand Lake 2017. Pierwszy półmaraton odbędzie się w Tarnopolu 18. czerwca, planowane jest uczestnictwo sportowców z różnych zakątków Ukrainy. Myślimy, że goście z Polski będą także mile widziani.

Długość dystansu to 21 kilometrów, ale jeśli jesteś nie do końca przekonany co do swoich sił, możesz wziąć udział w krótszych biegach na 10 albo 5 kilometrów. Początek i koniec biegu ma miejsce na Placu Teatralnym, gdzie znajduje się także strefa startowa uczestników, miejsce na przebranie się, wyposażone w monitoring.

Każdy uczestnik który dobiegnie do końca, otrzyma pamiątkowy medal, przygotowany specjalnie na tę okazję. Na krótszych dystansach medale otrzymują wszyscy uczestnicy.

Aby wziąć udział w maratonie, należy się uprzednio zarejestrować, ponieważ istnieją ograniczenia co do liczby uczestników - nie więcej niż 200 osób na każdym dystansie. Jeśli chodzi o inne zasady, uczestnicy na dystansach 21 i 10 kilometrów muszą być pełnoletni i na na długim dystansie potrzebne jest zaświadczenie od lekarza. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Koncert DZIDZIO. Jeśli nie przeszkadzają Ci “nie całkiem normatywne słowa” w tekstach piosenek, przyjedź na koncert DZIDZIO 14. czerwca! Niepohamowana wesołość gwarantowana - samochodowa muzyka w stylu “komediowy pop anty-glamour”, wesoły frontman grupy i niekończące się tańce w rytmie gorących hitów. Możesz odpocząć i naładować energię, nawet jeśli nie znasz ukraińskiego.

Koncert ma miejsce w Pałacu Kultury “Berezil”, cena biletów od 100 do 550 hrywien (14-78 złotych).

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów