Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.08.194297

Świat zwierząt na wyciągnięcie ręki! 5 najciekawszych zoo w Polsce

5 najciekawszych zoo w Polsce

Świat dzikich i rzadko spotykanych okazów zwierząt z rozmaitych stron świata mamy okazję oglądać na co dzień jedynie na ekranie telewizora. Warto to zmienić i raz na jakiś czas wyruszyć w magiczny świat fauny. Taką możliwość dają nam polskie ogrody zoologiczne, które należą do wyjątkowo zasobnych w niespotykane gatunki zwierząt. Zapraszamy na wycieczkę po najciekawszych polskich zoo!

Zoo w Gdańsku Oliwie

Gdansk Oliwa

Założony w 1954 r. ogród zoologiczny w Gdańsku Oliwie to największe i zdecydowanie jedno z najbardziej atrakcyjnych zoo w Polsce. Już sama lokalizacja tego ogrodu zasługuje na uwagę, gdyż znajduje się on na malowniczym obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W zoo o powierzchni 125 hektarów podziwiać można m.in. zwierzęta, które nie występują już w swoim naturalnym środowisku: antylopy bongo, oryksy szablorogie oraz hipopotamy karłowate.

Obecnie w ogrodzie zoologicznym znajduje się ok. 1000 osobników ponad 200 gatunków zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kondory wielkie, pingwiny, wielbłądy dwugarbne, lwy rasy angolskiej, tygrysy amurskie, żyrafy oraz słonie indyjskie. Ze względu na tak ogromną przestrzeń, można tu z powodzeniem spędzić cały dzień!


Zoo w Łodzi

Łódź

Łódź może pochwalić się niewielkim, ale za to jednym z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi powstał w 1938 r., a jego pierwszym mieszkańcem był jeleń Boruta. Obecnie znajduje się tu ok. 2200 zwierząt z ponad 600 gatunków. Największą atrakcją zoo w Łodzi są zagrożone wyginięciem lwy azjatyckie, które w Polsce można podziwiać tylko w tym miejscu.

Dużą popularnością cieszą się również: tygrysy amurskie, gepardy i lwy azjatyckie oraz małpiarnia. Słynnym mieszkańcem łódzkiego ogrodu była słonica Magda, która zmarła w 2016 r. w wieku 53 lat jako jeden z najstarszych słoni indyjskich w Europie. Zarówno dzieci jak i dorośli bardzo lubią spacery wzdłuż wybiegu dla żyraf, który powstał z okazji jubileuszu 50-lecia łodzkiego zoo.


ZOO w Poznaniu

Poznan

Zoo w Poznaniu powstało w dość osobliwy sposób – prezes grupy kręglarzy otrzymał w 1871 od przyjaciół zwierzęta znalezione na poznańskich ulicach, które następnie zamieścił w ogródku restauracji. Z czasem zwierząt zaczęło przybywać, w związku z czym powołano Ogród Zoologiczny, a teren wokół ogródka przekształcono w zoo.

Zabytkowe Stare Zoo w Poznaniu jest najdłużej funkcjonującym ogrodem zoologicznym w Polsce (obecnie znajdują się tam głównie zwierzęta udomowione), z kolei Nowe Zoo jest drugim największym ogrodem w Polsce i zdecydowanie jednym z najpiękniej położonych, czemu sprzyjają leśne tereny. Podziwiać w nim można m.in. pustynnego torbacza kowari, zagrożonego wyginięciem jelenia aksis baweańskiego czy małpę marmozetę złotogłową. Dużą popularnością cieszy się wybieg dla rysi europejskich oraz słoniarnia. Podziwiać tu można również niedźwiedzie. Co ciekawe, zoo w Poznaniu stanowi miejsce zimowania nietoperzy.


ZOO w Warszawie

Warszawa

Znajdujące się na obszarze dzielnicy Praga warszawskie zoo założone zostało w 1928 r. i może się obecnie pochwalić obecnością ponad 3500 osobników z ponad 500 gatunków zwierząt. W pierwszych latach zdecydowaną większość zwierząt stanowiły ptaki. Do największych atrakcji tego ogrodu zoologicznego należą: słonie, krokodyle i hipopotamy.

Ciekawe, warte zobaczenia miejsca to rekinarium oraz wybieg australijski. Stosunkowo niedawno otworzono w ogrodzie specjalny pawilon dla małp, w którym podziwiać można m.in. goryle i szympansy oraz nowy obiekt dla hipopotamów i rekinów. W marcu 2018 r. w warszawskim zoo urodził się nosorożec indyjski, któremu nadano imię Jung. Było to o tyle ważne wydarzenie, że gatunek ten jest skrajnie zagrożony wyginięciem.


ZOO we Wrocławiu

Wroclaw

Wrocławskie zoo jest najstarszym tego typu miejscem w Polsce oraz najbardziej zasobnym w zwierzęta. Mieszka tu bowiem ok. 10 tys. zwierząt reprezentujących ponad 1,1 tys. gatunków, co sprawia, że zoo we Wrocławiu plasuje się pod tym względem w światowej czołówce!

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tutaj Afrykarium i Oceanarium, które stanowią jedyne tego typu miejsce na świecie, w którym podziwiać można faunę i florę z Afryki, w tym m.in. krokodyle nilowe, pingwiny przylądkowe czy rekiny. W zoo znajduje się również kilka rzadkich okazów zwierząt, takich jak: okapi, antylopki dik-diki czy tygrysy sumatrzańskie. Na uwagę zasługują również liski pustynne fenki, lemury, nosorożce indyjskie oraz pantery.


Jesteśmy przekonani, że nasz pomysł na wakacyjną, weekendową wycieczkę okaże się strzałem w dziesiątkę! W końcu, wizyta w zoo to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a przy okazji świetna okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o świecie i poszerzyć swoje horyzonty.

Życzymy udanej wycieczki!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów