Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
14.06.181378

W poszukiwaniu wrażeń – odkryj miejsca, w których możesz zrobić ciekawe zdjęcia

1

Znudziły Ci się takie same zdjęcia na Instagramie? Wybraliśmy dla Ciebie 10 miejsc w popularnych, turystycznych miastach, w których możesz zrobić wyjątkowe fotografie.

Kijów – dzielnica niemiecka

1

Między stacjami Darnica i Czernichowska istnieje niewielka, niemiecka część miasta. Zwróć uwagę na architekturę – sfotografuj telefonem nietypowe fasady i okna. Tylko nikomu nie mów, że to w Kijowie :)


Lwów – Dom Uczonych

2

Wcześniej w tym budynku znajdowało się kasyno, a obecnie Dom Uczonych – miejsce, w którym odbywają się lwowskie bale i w którym można zrobić oryginalne fotografie. Dom robi wrażenie zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz – drewno, witraże, okrągłe schody… Trzeba to zobaczyć!


Odessa – Patchworkowe Podwórze

3

Już sama nazwa miejsca na ulicy Uspieńskiej wskazuje jasno, że wszystko tutaj będzie przypominać różnokolorową mozaikę – schody-klawisze, rajskie ptaki na ścianach, morskie stwory i bajkowe postaci. Wybierz sobie ulubione wzory w zależności od nastroju i nie zapomnij dobrze naładować aparatu – na pewno będziesz dużo fotografować!


Charków – Ulica Worobiowa

4

Od XIX wieku w tej starej części Charkowa praktycznie nic się nie zmieniło. Co więcej, po zdjęciach do filmu o Lwie Landau na ulicy Worobiowa zachowały się dekoracje, co dodaje szczególnego kolorytu temu miejscu. Najlepiej pojechać tam jesienią, gdy porastające budynki dzikie wino nabiera czerwono-bordowego koloru.


Dniepr – metro

5

W odróżnieniu od stołecznego bazaru, metro w Dnieprze nie jest aż tak popularne. Bez problemu uda Ci się zorganizować spokojną sesję zdjęciową w podziemiach.


Warszawa. Ogródek Pani Hani

6

Gdy twórcze osobistości spacerują po Warszawie, często kierują się w stronę Saskiej Kępy. Ulice w tej dzielnicy mają geograficzne nazwy, takie jak Francuska, Brukselska, Brazylijska i inne. Udaj się na ulicę Zakopiańską, gdzie znajduje się ogródek pani Hani. Lokalni mówią, że właścicielka ogródka bardzo lubi kwiaty, a po tym jak została wdową, postanowiła rozwinąć swoje kolejne hobby i otworzyła kawiarnię. W rezultacie turyści mogą zrobić nie tylko wspaniałe zdjęcia, ale jeszcze zjeść smaczny obiad :)


Kraków. Winnica Srebrna Góra

7

Jeśli do Toskanii masz za daleko i za drogo, udaj się do Krakowa. Dolina pełna krzewów winnych z pewnością zastąpi podróż do Włoch, a bez geolokalizacji nikt się nie zorientuje, że Twoje zdjęcia zostały zrobione w Polsce.


Monachium – zamek Blutenburg

8

Może nie bardzo oryginalny, ale z pewnością romantyczny. Po zamku krążą legendy o zakochanych, a przyroda wokół nastraja do miłosnych przygód. Co ciekawe, pierwotny kształt budynku nie zmieniał się przez wieki, a pierwsze wspomnienie o zamku pojawiło się w 1432 roku. Choć miejsce jest popularne, to nie ma tam zbyt wielu turystów, co znaczy, że nie będą Ci przeszkadzać inni fotografowie.


Mińsk – Górne Miasto

9

Stara dzielnica i domki w stylu barokowym pokażą historyczną przeszłość Mińska. Odnajdziesz tam niezwykłą atmosferę i inaczej być nie może, skoro nazwy zaułków to np. Muzyczny :) Znajdź bar “Czerdak” na ulicy Zybickiej i wszystko zobaczysz sam w obiektywie kamery.


Wilno – kosmos Paukščių Takas

10

Tysiące miniaturowych lampek w tym lustrzanym pokoju przypomina przestrzeń kosmiczną, a stale zmieniające się światło pomaga złapać oryginalne kadry. To niezwykłe miejsce znajduje się z centrum handlowym «VCUP» na 5. piętrze.

Udanych fotografii i przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów