Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
11.07.191066

„Zielona” Warszawa! Poznaj czarujące miejsca stolicy Polski

7 urokliwych parków i ogrodów

Stolica Polski to nie tylko centrum polityki i biznesu, ale również wspaniała przestrzeń do błogiego relaksu na łonie natury. Choć dla wielu osób może się to wydawać dziwne, faktem jest, iż Warszawa to miasto pełne parków, skwerów i ogrodów, gdzie można wspaniale odpocząć od miejskiego zgiełku. Zapraszamy do naszego subiektywnego zestawienia 7 najciekawszych tego typu miejsc i zachęcamy do dokonywania własnych odkryć!

1. Wilanów

Wilanów

Ogród w Wilanowie to zdecydowanie jedno z najbardziej urokliwych miejsc stolicy Polski. Znajdują się tu liczne ogrody, fontanny, rzeźby, jeziorko Wilanowskie oraz mnóstwo kolorowych kwiatów. Na szczególną uwagę zwraca barokowy pałac w pastelowych, żółtych barwach. Wstęp do ogrodu wiąże się z niewielką opłatą, ale z całą pewnością warto ją uiścić! Ze względu na to, że Wilanów oddalony jest od centrum Warszawy, brak tu tłumów, co stanowi bardzo duży plus tego miejsca.


2. Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie

Pisząc o warszawskich zielonych przestrzeniach nie można pominąć najważniejszego tego typu miejsca – słynnych Łazienek Królewskich. Jest to zdecydowanie najbardziej znany park w Warszawie. Niegdyś mieściła się tu rezydencja ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta. Ogrody zachwycają bogatą roślinnością, a ci, do których uśmiechnie się szczęście będą mogli podziwiać spacerujące dostojnie po parku pawie. Latem pod imponującym pomnikiem Chopina odbywają się muzyczne koncerty.

3. Królikarnia

Krolikarnia

Królikarnia nie należy to najpopularniejszych warszawskich parków, ale naszym zdaniem jest jednym z ciekawszych. Znajduje się tu XVIII-wieczny pałac, w którym swoją siedzibę ma jeden z oddziałów Muzeum Narodowego. Na zwiedzających Królikarnię czeka duża, zielona polana, idealna na letni piknik oraz klimatyczny i odrobinę dziki Park Arkadia, znajdujący się po północnej stronie. Uwagę przyciąga również bardzo duża liczba rzeźb znajdujących się w ogrodzie.


4. Ogród Saski

Ogród Saski

Ogród Saski to jedno z najpiękniejszych miejsc stolicy. Swój urokliwy wygląd zawdzięcza trójce wybitnych projektantów. Centrum tego miejsca wyznacza elegancja fontanna, a klimatu dodają mu liczne rzeźby. Jest to świetne miejsce na aktywny lub leniwy (do wyboru!) odpoczynek po całym tygodniu pracy.

5. Ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Ogrody BUW

Rzadko wymieniany na listach najpiękniejszych ogrodów Warszawy, ale wyjątkowo ciekawy i intrygujący. Znajdujący się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (wstęp dla wszystkich jest darmowy) ogród dysponuje bogatą roślinnością, źródełkami, fontannami oraz zapewnia piękny widok na Wisłę i Stadion Narodowy. Jest to również miejsce, w którym można przespacerować się roślinnym „tunelem”, gdzie można zrobić sobie świetne, pamiątkowe zdjęcie.

6. Park Ujazdowski

Park Ujazdowski

Rozciągający się wzdłuż Alei Ujazdowskich park, zaprojektowany został przez miejscowego ogrodnika, Franciszka Szaniora. Znajduje się tu staw, urokliwa altana, niewielkie wzgórze widokowe, skała z kaskadą wodną oraz nowoczesny plac zabaw. Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się w Parku Ujazdowskim rzeźby oraz pomnik Ignacego Paderewskiego.

7. Park Skaryszewski

Park-Skaryszewski

Jednym z najciekawszych warszawskich parków jest popularny „Skaryszak”, czyli Park Skaryszewski. Został on zaprojektowany z początkiem XX wieku i obecnie tworzy zielony kompleks wspólnie z sąsiednimi Kamionkowskimi Błoniami. W parku na odwiedzających czekają sztuczne jeziorka, gęsta i bujna roślinność oraz sztuczny wodospad. Jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców stolicy.

Wymienione wyżej parki i ogrody to jednak nie wszystko! Warszawa to również takie urokliwe, zielone miejsca jak Ogród Krasińskich, Pole Mokotowskie, Park Praski, Park Szczęśliwicki, Park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego czy pobliski Powsin. Podsumowując, zwiedzanie Warszawy szlakiem zielonych przestrzeni to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych form poznawania stolicy.

Miłego odpoczynku!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów