Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
07.07.171136

Wakacje w polskich miastach - co najlepiej robić w lipcu?

Kulturalny lipiec

Choć lato rozpoczęło się burzowo i deszczowo, nie wolno nam tracić nadziei :) Lipiec to idealny czas na letnie przejażdżki, a w długie dni to wręcz grzech siedzieć w domu. Nie trzeba wyjeżdżać daleko za granicę, aby poczuć swobodną, wakacyjną atmosferę - w wielu polskich miastach można się wyszaleć i złapać oddech. Zapraszamy do naszego przeglądu, niech stanie się inspiracją dla lipcowej podróży!

Żeby Twoje lato było jeszcze przyjemniejsze, podróżuj taniej do końca sierpnia! Złap kod promocyjny, przeczytaj instrukcję i otrzymaj zniżkę 5% na dowolny przejazd:

summer-travels


Zniżka działa na dowolny bilet po Polsce i za granicą do 31 sierpnia.

Warszawa - szalone imprezy nad Wisłą, Depeche Mode i teatr

W

Lipiec to najlepszy czas w roku by… po prostu przespacerować się nad Wisłą i skorzystać z bogatej oferty klubów i barów znajdujących się nad rzeką. Tańce do rana nad brzegiem Wisły i wschód słońca nad Warszawą? Najlepiej w najcieplejszym miesiącu w roku, póki noce znów nie staną się chłodne! Miłośnicy przegadanych imprez mogą też zorganizować ognisko przy moście Poniatowskiego. Wystarczy kocyk, trochę prowiantu… i zabawa gwarantowana!

Masz ochotę na bardziej kulturalne rozrywki? Po nocy spędzonej nad Wisłą wpadnij na Pragę na Otwartą Ząbkowską. W lipcu dzięki Teatrowi Powszechnemu i kilku ciekawym organizacjom ulica zamieni się w niekończący się festiwal artystyczny. Miłośnicy teatru mogą także załapać się na bezpłatne spektakle na Placu Konstytucji wystawiane przez Teatr Polonia i Och Teatr między 8 a 31 lipca o godzinie 17.

Jeśli interesuje Cię kultura francuska, dawno nie byłeś w Paryżu i masz ochotę skosztować bagietki, powinieneś wybrać się 9. lipca na szóste już Święto Francji. W niedzielę 9 lipca w Parku Skaryszewskim odbędzie się piknik rodzinny we francuskiej atmosferze. Goście imprezy będą mogli zajrzeć na stoiska kulinarne pełne francuskich potraw i wina, wziąć udział w grze miejskiej, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat tego przepięknego kraju. Częścią imprezy jest także parada buldożków. Impreza potrwa od południa do wieczora.

21 lipca w Warszawie odbędzie się także koncert legendarnego zespołu Depeche Mode na Stadionie Narodowym, zbliżając się do końca swojej europejskiej trasy. Jako support wystąpi Maya Jane Coles.

Czy któreś wydarzenie Cię zainteresowało? Nie wahaj się ani chwili, czas kupić bilety!Muzyczny Kraków

Kr

W lipcu odwiedzając Kraków warto zajrzeć na Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, który potrwa do końca miesiąca. W programie są między innymi codzienne koncerty w samej Piwnicy, ale impreza wyjdzie także poza jej mury - chociażby 11 lipca w Operze Krakowskiej będzie można Branford Marsalis Quartet & Kurt Elling, a dzień później w Auditorium Maximum wystąpi skrzypek międzynarodowej sławy Nigel Kennedy.

Znów gratka dla miłośników muzyki klasycznej - od 7 do 16. lipca w Krakowie odbędzie się 13. Festiwal Muzyki Polskiej, podczas którego będzie można wysłuchać najważniejszych polskich utworów od XVI wieku po współczesność. To świetna okazja aby na przykład dowiedzieć się czym i kiedy wsławili się polscy muzycy i kompozytorzy za granicą i wysłuchać ich utworów.

Ci, którzy od muzyki wolą teatr, mogą wybrać się na VIII Krakowskie Miniatury Teatralne, które potrwają do 13.lipca. Wystąpią aktorzy i odbędą się spektakle zorganizowane przez ważne, polskie teatry. W tym roku impreza przeniosła się ze Śródmiejskiego Ośrodka Kultury do Teatru im. Juliusza Słowackiego, co tylko podkreśla rangę wydarzenia. Każdego roku widzów jest coraz więcej, nie może zabraknąć i Ciebie!Kulturalny Wrocław

Wr

Miłośnicy literatury pięknej będą mieli okazję porozmawiać z autorami poczytnych książek z Polski, Czech, Słowacji i Gruzji. Spotkania odbędą się w Mediatece Miejskiej Bibliotece Publicznej, wśród zaproszonych autorów są zarówno twórcy reportaży, jak i fikcji. Każdego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z innym autorem.

Miłośnicy muzyki klasycznej, będą mieli okazję wysłuchać koncertów na świeżym powietrzu. Po raz kolejny we Wrocławiu na pięknym, zabytkowym dziedzińcu Arsenału odbędą się wieczory muzyki kameralnej w wykonaniu gospodarza imprezy, którym jest Orkiestra Kameralna Wratislavia, jak i zaproszeni goście, tacy jak Hinrich Alpers albo Danjulo Ishizaki.

Spiesz się z kupnem biletów, jest w czym wybierać!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów