Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
11.12.19945

Święta za granicą – odwiedź najciekawsze jarmarki bożonarodzeniowe

Jarmarki bożonarodzeniowe

W codziennym zabieganiu, w natłoku zajęć, ginie gdzieś magia nadchodzących Świąt, pomiędzy zakupami, a sprzątaniem warto znaleźć czas, aby znowu ją poczuć. Najlepszym do tego miejscem jest jarmark bożonarodzeniowy. Dziś zapraszam Was do odwiedzenia trzech najciekawszych, które odbywają się u naszych sąsiadów.

Jarmark w Brnie – od 23 listopada do 23 grudnia

Jarmark w Brnie

Znajdujące się w południowo-wschodniej części Czech Brno już od 23 listopada zaprasza turystów i mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwa do 23 grudnia. Stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, ozdobami świątecznymi, słodkimi przysmakami, pysznymi potrawami ustawione są w większości na Placu Wolności i Placu Morawskim. Dla sprawnego przemieszczania pomiędzy tymi miejscami możemy skorzystać z okolicznościowego retro-tramwaju.

Spacerując po odświętnym centrum Brna warto skosztować morawskich frgali, czyli okrągłych ciasteczek z nadzieniem serowym lub owocowym, miłośnicy trunków powinni spróbować turbomostu – świeżo wyciskanego soku z dodatkiem przypraw i alkoholu (np. whisky, rumu). Oprócz stoisk handlowych zachwycą nas szopki betlejemskie oraz organizowane liczne wystawy i występy artystów.


Jarmark w Ostrawie – od 29 listopada do 23 grudnia

Jarmark w Ostrawie

Pozostając nadal u naszych południowych sąsiadów zajrzyjmy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrawie, który rozpoczyna się 29 listopada i kończy tuż przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Tu również znajdziemy stoiska z rękodziełem, stroikami świątecznymi, przekąskami i słodkimi przysmakami, czynne codziennie do godziny 20:00, a czas umilą nam liczne koncerty, spektakle oraz atrakcje dla dzieci.

Dla tych, którzy wybiorą się do Ostrawy w dniach od 7 grudnia do 6 stycznia na Zamku Śląskoostrowskim czekać będzie wystawa szopek bożonarodzeniowy. W przerwie pomiędzy zwiedzaniem stoisk warto wybrać się do największej atrakcji miasta, tj. dawnej huty w dzielnicy Witkowice, gdzie można zwiedzić m.in. dwa interaktywne muzea nauki i techniki.


Jarmark we Lwowie – od 13 grudnia do 15 stycznia

Jarmark we Lwowie

Ostatnim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, a zarazem trwającym najdłużej, jest ten odbywający się we Lwowie. Możemy udać się do tego miasta, by chłonąć magię świąt od 13 grudnia aż do 15 stycznia, a stoiska czynne są w godzinach od 11:00 do 22:00 (w weekendy od 10:00 do 23:00).

Jarmark we Lwowie zachwyci nas przede wszystkim przystępnymi cenami rękodzieła, straganami ulokowanymi w najpiękniejszej części miasta, tj. w Prospekcie Swobody, a także wieloma dodatkowymi atrakcjami, jak wielkie lodowisko na Rynku, czy ogromna choinka przed budynkiem Opery. W programie imprezy znajdziemy liczne występy, koncerty oraz konkurs rzeźb z lodu. Wybierając się do Lwowa na Jarmark warto zaplanować czas na zwiedzanie tego pięknego miasta, szczególnie zaś Katedry Ormiańskiej i Łacińskiej, Małego Wawelu i Opery, gdzie warto wybrać się na spektakl.


Do każdego z tych miejsc można podróżować bez konieczności posiadania własnego pojazdu i bez zmartwienia, że ciężko nam będzie znaleźć miejsce do zaparkowania, dzięki licznym połączeniom autokarowym, które znajdziecie na naszej stronie. Nie pozostaje nam już nic innego jak wybrać się w poszukiwaniu magii świąt na najciekawszych jarmarkach Europy.

Życzymy przyjemnej podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów