Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
02.02.17327

6 porad jak wynająć odpowiednie mieszkanie przez internet

banner1

Wybór zakwaterowania to jedna z najważniejszych kwestii podczas planowania podróży. Chciałoby się mieć wszystko naraz - żeby było przytulnie i z widokiem z okna, od uczciwego wynajmującego i w cenie, która nie powali z nóg.

Ekipa Busfor przygotowała dla Was kilka porad dotyczących tego jak znaleźć odpowiednie mieszkanie i nie stać się ofiarą oszustów, a także podpowie Wam co należy mieć na uwadze aby nie przeliczyć się z wyborem wakacyjnego lokum.

Trzeźwo oceńcie swój budżet i potrzeby

1

Jeśli macie napięty plan podróży, a mieszkanie potrzebne jest Wam wyłącznie do tego, żeby zostawić rzeczy i przenocować, śmiało wybierzcie hostel! W ostatnich czasach popularne jest otwieranie hosteli tematycznych. Na przykład w Odessie znajdziecie hostel stylizowany na przytulne, babcine mieszkanie, w Amsterdamie poświęcony twórczości Van Gogha, a w mieście Karosta na Łotwie istnieje prawdziwy hostel-więzienie.

W niektórych miastach, na przykład w Budapeszcie, tańszy będzie wynajem mieszkania. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że cała przestrzeń należy do Was, nie czekają Was kolejki do prysznica, a w kuchni możecie przygotować coś pysznego, oszczędzając tym samym na jadaniu w restauracjach.

Jeżeli zależy Wam na tym, aby w pełni doświadczyć kultury i obyczajów danego kraju, poznać nowych ludzi i spędzić czas w maksymalnie interesujący sposób, idealnym rozwiązaniem okaże się Couchsurfing. Jeśli przyjeżdżacie na krótko, możecie zamieszkać w domu u kogoś z miejscowych, kto wcześniej zostawił ogłoszenie na stronie internetowej pośredniczącej w tego typu wynajmie.

Zarezerwujcie miejsce przez stronę internetową hotelu lub hostelu

2

Istnieje wiele serwisów, na których wynajmujący zostawiają swoje ogłoszenia. Można na nich obejrzeć zdjęcia, przeczytać komentarze poprzednich gości oraz zarezerwować miejsce online.

Jeśli zależy Wam na tym, aby porozmawiać bezpośrednio z właścicielem mieszkania, przejrzyjcie strony z ogłoszeniami. Koniecznie sprawdźcie jego dane kontaktowe w wyszukiwarce. Dzięki temu unikniecie oszustów, upewnicie się w kwestii wybranego przez siebie wariantu i otrzymacie szybką odpowiedź na pytanie dotyczące tego, w jaki sposób wynająć mieszkanie w określonym czasie. Tego typu informacje na pewno pomogą podjąć decyzję.

Pokoje w hotelach i hostelach warto zarezerwować na jednym z wielu istniejących serwisów internetowych. Jest to o tyle wygodna opcja, że daje możliwość porównania wszystkich miejsc w jednym mieście, przeczytania opinii użytkowników i obejrzenia zdjęć. Na tego typu stronach wielokrotnie można natknąć się na zniżki i promocje.

Zwracajcie uwagę na szczegóły i omówcie je z wynajmującym

3

Uważnie patrzcie na detale. Oto główna zasada - wierz, ale sprawdzaj! Znajdźcie maksimum informacji o danym mieszkaniu, porównajcie dane na różnych stronach internetowych, zapytajcie o wszystko ze szczegółami. Warto polegać na serwisach online poświęconych rezerwacji miejsc - pomimo nałożonych opłat za użytkowanie strony, zawsze można złożyć skargę na wynajmujących, a ci nieuczciwi najczęściej zostają zablokowani.

Starajcie się omijać daty, kiedy wykorzystywane jest podwyższone zainteresowanie turystów

4-4

Aby mieć większy wybór mieszkania w odpowiedniej cenie, nie planujcie swojego wyjazdu w czasie świąt lub innych wydarzeń. Wtedy zawsze przyjeżdża wielu gości i trudno znaleźć dobre zakwaterowanie.

Odpowiednio wcześnie omówcie niuanse z wynajmującym

4

Możecie napisać właścicielowi wiadomość lub porozmawiać z nim na Skypie. Na ogół wynajmujący idą na rękę swoim gościom i starają się uczynić ich pobyt maksymalnie przyjemnym, aby później otrzymać pozytywne komentarze. Działa tutaj także zasada “znajomi znajomych”, według której jeśli miejsce się sprawdzi, wówczas przekażecie swoim przyjaciołom szukającym mieszkania na urlop, że dany wynajmujący nie jest oszustem i polecicie im sprawdzony adres.

Omówcie także warunki opłaty, kiedy możecie się ulokować w mieszkaniu i o której godzinie należy je opuścić.

Ufajcie opinii innych podróżników

5

Jeśli wciąż szukacie odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jak podnająć mieszkanie, możecie zajrzeć na strony tematyczne i podpytać innych użytkowników, u których widoczny jest adres elektroniczny lub dane konta w sieciach społecznościowych. Porozmawiajcie z ludźmi i zapytajcie o to, co Was konkretnie interesuje - turyści często chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Miejcie na uwadze zdanie i oceny gości hoteli oraz osób, które wynajmowały mieszkanie przed Wami. Nietrudno zgadnąć, że będą oni bardziej uczciwi w swoich ocenach niż właściciel mieszkania.

Na potwierdzenie wszystkiego, co zostało powiedziane powyżej, popatrzcie na zdjęcia z serii “oczekiwania - rzeczywistość” pokazujące jak bardzo myląca może być reklama miejsca wynajmu.

oczekiwania - rzeczywistość

oczekiwania - rzeczywistość

oczekiwania - rzeczywistość

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów