Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
24.07.171046

Jesteś pewny, że jesteś bezpieczny? 9 porad dotyczących ochrony podczas podróży autobusem

Chcemy Cię uchronić od nieprzyjemności w drodze!

1

Busfor.pl - serwis online pośredniczący pomiędzy pasażerami i przewoźnikami w Polsce. Naszym priorytetem jest komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym jak uczynić podróże bardziej komfortowymi. Dziś opowiemy o bezpieczeństwie podczas przejazdów, o zasadach zachowania się które pomogą dojechać na miejsce bez szwanku i w dobrym nastroju.

Staraj się nie korzystać z usług prywaciarzy

1

W trakcie podróży nie ufaj uczciwym przewoźnikom z wątpliwą reputacją i nie wsiadaj do żadnego środka transportu z nieznanymi ludźmi. Natomiast na Busfor wszyscy przewoźnicy mają licencję i pracują legalnie. Kup bilet przez Busfor.pl i zawrzyj umowę z przewoźnikiem który bierze na siebie odpowiedzialność.

Trzymaj bilet przy sobie

2

Bilet to dokument potwierdzający Twoje prawo do przejazdu. Na Busfor możesz opłacić bilet kartą dowolnego banku (po czym możesz otrzymać elektroniczny bilet, który wystarczy wydrukować) albo gotówką (wówczas otrzymasz swój bilet już w wydrukowanej wersji). Każdy pasażer Busfor jest ubezpieczony na 15 tysięcy zł od nieszczęśliwego wypadku.

Poznaj się z sąsiadami

3

Towarzysze podróży mogą powiedzieć słówko, jeśli zatrzymasz się w toalecie i nie zdążysz wrócić do końca postoju. Czas także przeleci niezauważalnie podczas serdecznej rozmowy.

Wybieraj bezpieczne miejsca siedzące

4

Najbezpieczniejsze miejsca są w centrum autobusu. Wielu przewoźników na Busfor proponuje swobodny wybór miejsc, to znaczy można przyjść wcześniej i wybrać miejsce. Ale istnieją u nas także przejazdy z wcześniejszym wyborem miejsca - zajmujesz to miejsce, które wybrałeś przy zakupie biletu na Busfor.pl Zwróć uwagę na typ siedzeń przy zakupie biletu.

Wybieraj autobusy z pasami bezpieczeństwa

5

Zwróć uwagę na ilość pasów bezpieczeństwa w autobusie. Oferujemy je na przykład podczas naszego firmowego przejazdu na trasie Warszawa-Kijów. Dzięki temu autobus może jechać z prędkością 100 km/h (według norm Unii Europejskiej) i szybko zawieźć Cię do stolicy Kijowa.

Nigdy nie korzystaj z oferty jedzenia i wody od nieznajomych

6

Nigdy nie częstuj się jedzeniem ani wodą od nieznajomych osób w podróży. W napoju który proponuje Ci nieznajomy może być dosypana klonidyna. Staraj się nie kupować gotowego jedzenia na przystankach - nikt nie może potwierdzić jego jakości ani świeżości. Lepiej kupić paczkę orzeszków czy ciastek.

Dokumenty i pieniądze zawsze trzymaj przy sobie

7

Dokumenty i pieniądze zawsze trzymaj przy sobie w bagażu podręcznym. Idealnym wariantem jest posiadanie niedużej torebki którą możesz trzymać przy sobie w czasie podróży. Ale na Busfor, nawet jeśli kupiłeś bilet i go straciłeś - to nie problem. Bilet zostanie zachowany w Twojej osobistej zakładce, skąd możesz go bez problemu pobrać i ponownie wydrukować.

Nie graj z pasażerami w gry hazardowe

8

Nie zgadzaj się na gry hazardowe z nieznajomymi, aby oni uporczywie nie proponowali Ci zrewanżowania partii.

Nie spieraj się o politykę i religię

9

Nie prowokuj potencjalnych spornych sytuacji. Nie mów na tematy polityczne, nie wyrażaj kategorycznych opinii wobec spornych religijnych kwestii.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów