Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
03.11.17473

Nie siedź w domu - przejazd autobusem do Niemiec

Niemcy

Niemcy to bardzo różnorodne państwo. Rozwinięta technologia nie przeszkadza pięknu przyrody, a najlepsze światowe muzea i teatry działają obok legendarnych nocnych klubów Berlina dla miłośników niczym niepohamowanej zabawy. Tam każdy znajdzie coś, co mu odpowiada.

Do Niemiec należy jechać bez dwóch zdań, a dzięki Busfor.pl można to zrobić w komfortowy i niedrogi sposób.

Pomysł na przejazd № 1: Drezno

Drezno

To miasto nad rzeką Elbą jest jednym z najbardziej popularnych kierunków wśród turystów. Znajdziemy tam przykłady prawdziwego, niemieckiego baroku w połączeniu ze współczesnym, europejskim stylem.

Drezno było założone w 1206 roku, ale zostało praktycznie zrównane z ziemią pod koniec drugiej wojny światowej. Od 1951 roku trwają prace konserwatorskie, dzięki którym miasto zostało prawie w pełni odbudowane.

Większość zabytków znajduje się na Starym Mieście, w rejonie Altstadt na lewym brzegu Elby. Stare miasto zostało w pełni odbudowane po wojnie. Dzielnica jest położona wokół Placu Teatralnego ze znamienitą Operą Drezdeńską w centrum.

Oprócz przepięknej architektury, Drezno jest także znane z przemysłu technologicznego. Oprócz wyżej wymienionych, znajduje się tam fabryka luksusowego Volkswagen Phaeton. Budynek Volkswagena znajduje się w centrum Drezna, a jego w pełni przezroczyste ściany pozwalają oglądać z zewnątrz produkcję samochodów klasy biznes.

Do Drezna możesz dojechać między innymi autobusami z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Legnicy i Przemyśla.Pomysł na przejazd №2: Berlin

Berlin

Według samych Niemców, Berlin zupełnie nie jest niemieckim miastem. To kosmopolityczne miejsce łączy różne kultury i epoki. Tutaj wszyscy przywykli do różnego rodzaju indywidualistów i dziwaków, dlatego nawet jeśli założysz najbardziej ekscentryczny strój, nikt nie zwróci na Ciebie uwagi.

W swojej wielowiekowej historii Berlin przeżył wiele wzlotów i upadków. Możliwe, że dokładnie to czyni go tak wyjątkowym. Współczesny Berlin jest bardzo różnorodny, ultranowoczesne budynki sąsiadują z cichymi parkami, klubowe imprezy mieszają się z festiwalami muzyki klasycznej, wykwintne restauracje z ulicznymi knajpami, a tłumy studentów ze spieszącymi się do biur urzędnikami.

Obowiązkowo musisz zaliczyć spacer wzdłuż pozostałości Muru Berlińskiego, nakarmić zwierzęta w jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych świata, wejść na kopułę Reichstagu oraz spędzić dzień na Wyspie Muzealnej, gdzie można zobaczyć słynne popiersie egipskiej królowej Nefretete (którą Egipt bezskutecznie stara się odzyskać).

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów