Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.03.17724

10 rzeczy, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem podróży

Przygotowanie do wyjazdu warto potraktować jako nieodłączną część samej wycieczki. Drużyna Busfor przygotowała porcję praktycznych uwag, żeby wszystko przebiegło gładko. Przyjrzyjcie się im i nie idźcie na żywioł - a powiecie i sobie, i nam “dziękuję”.

Zróbcie plan finansowy

1

Sprawdźcie przykładowe ceny planowanych wydatków w państwie, które zamierzacie odwiedzić. Jeśli zamierzacie wziąć ze sobą gotówkę, starajcie się nie trzymać jej w jednym miejscu. To pomoże uniknąć sytuacji “bez grosza” i zagwarantuje stabilność.

Zabierzcie kopię dokumentów

2

Zatroszczcie się o określoną ilość kopii dokumentów - ubezpieczenia, paszportu, prawa jazdy i innych i nie trzymajcie ich z oryginałami. W ten sposób także szybko rozważycie kwestię co zabrać ze sobą na przejazd autobusem lub innym środkiem transportu. Dla wygody dobrze będzie zrobić skan dokumentów i zachować w telefonie lub na skrzynce poczty elektronicznej - także zawsze możecie się nimi posłużyć.

Koniec terminu ważności

3

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdźcie termin ważności waszego paszportu. Warunki wjazdu na terytorium niektórych państw wymagają tego, by był on dłuższy niż sześć miesięcy w dniu planowanego zakończenia podróży. W lepszym wypadku po prostu nie otrzymacie wizy, w gorszym - będziecie musieli wrócić do domu.

Zorganizujcie sprawy wizowe

4

Jeśli dla odwiedzenia określonego państwa potrzebna jest wiza, zwróćcie na tę kwestię szczególną uwagę. Sprawdźcie ile czasu jest potrzebne do jej wyrobienia, gdzie to najlepiej zrobić, jaka jest cena i jakie dokumenty są wymagane. Wiza powinna być ważna przez cały okres planowanego pobytu w danym kraju!

Znajdźcie wcześniej mieszkanie

5

Przygotowanie do podróży obejmuje także znalezienie zakwaterowania. Wykorzystajcie popularne strony internetowe i zarezerwujcie mieszkanie lub pokój w hotelu odpowiednio wcześniej. Możecie przesortować różne warianty według ceny i wybrać dokładnie ten, który odpowiada Waszemu budżetowi. Dużym plusem będzie możliwość znalezienia zakwaterowania w odpowiadającej Wam cenie i możliwość przeczytania opinii osób, które już korzystały z tych samych usług.

Choć bywają wypadki kiedy ta reguła działa dokładnie odwrotnie i warto poczekać na ostatni moment - istnieje szansa, że wtedy bilety lub pokoje hotelowe będą na wyprzedaży. Ten wariant może odpowiadać turystom z większą skłonnością do ryzyka.

Sprawdźcie karty bankomatowe

6

Zastanówcie się jak i czym zamierzacie rozliczać się za granicą. Bezpieczniej i wygodniej jest korzystać z kart płatniczych. Uprzedźcie swój bank, że wyjeżdżacie za granicę i planujecie tam korzystać z ich usług. Przekonsultujcie kwestie komisji za pobranie pieniędzy, gdzie zwrócić się w przypadku ekstremalnych sytuacji i w kwestii ustanowionych limitów na karcie.

Nie bójcie się zażądać zniżki

7

Jeśli należycie do kategorii ludzi, którym należą się zniżki lub inne ulgi, obowiązkowo zabierzcie ze sobą dokument, który to potwierdzi. Przecież zawsze dobrze otrzymać zniżkę, a zaoszczędzone pieniądze wykorzystać chociażby na ulubione słodycze.

Przygotujcie swój organizm

8

Jeśli wybieracie się do egzotycznego kraju, przed wyjazdem koniecznie zadbajcie o swoje zdrowie. Sprawdźcie jakie szczepionki są potrzebne przed wyjazdem, na przykład do Ameryki Południowej albo Azji. Lepiej otrzymać medyczną pomoc do czasu rozpoczęcia podróży niż tracić pieniądze na zakup lekarstw za granicą.

Potwierdźcie swój powrót

9

Żeby z sukcesem wrócić do domu, nie obejdzie się bez biletu powrotnego. Trzymajcie go w odpowiednim miejscu, najlepiej wraz z innymi dokumentami. Na stronie Busfor.pl znajdziecie tekst o tym gdzie chronić swoje bilety i sprawdzić je w dowolnym momencie. Bardzo wygodnie jest, jeśli możecie mieć wyłącznie bilet elektroniczny.

Teraz już wiecie jak wybrać się w podróż i uczynić ją lekką i przyjemną!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów