Bilety autobusoweToruń - Ciechocinek

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Toruń — Ciechocinek

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Toruń — Ciechocinek w 2023 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki

Autobus Toruń - Ciechocinek. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Toruń Ciechocinek - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Toruniem a Ciechocinkiem wynosi około kilometrów. Obecnie na tej trasie kursują autobusy firmy Flixbus, Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. O/Włocławek, AD Euro Trans, Arriva Sp. z o.o. O/Toruń, Leo Express oraz Polonus, a ich przejazd trwa zazwyczaj 30 minut. Z Torunia do Ciechocinka nie można dostać się za pomocą pociągu.

Dworzec autobusowy Toruń - udogodnienia

Autobusy Toruń Ciechocinek wyjeżdżają z terenu dworca autobusowego przy ulicy Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 8/24. Jest to odnowiony budynek skrywający przestronną i ogrzewaną poczekalnię, płatne toalety, kasy biletowe oraz tablice informacyjne. Obiekt znajduje się w bliskiej odległości od Starego Miasta oraz licznych sklepów spożywczych, hoteli oraz hosteli.

Dojazd na dworzec autobusowy w Toruniu

Dworzec autobusowy w Toruniu leży w bliskiej odległości od dworca kolejowego Toruń Miasto, dokąd można dostać się za pośrednictwem pociągów PKP i Regio. Na terenie miasta pracuje także komunikacja miejska, a dojazd na dworzec autobusowy jest możliwy dzięki autobusom o numerach 15, 21, 22, 30, 31, 35, 37 oraz tramwajom o numerach 2 i 3N.

Na obszarze Torunia działają także ogólnodostępne rowery miejskie wymagające pobrania specjalnej aplikacji mobilnej.

Przyjazd do Ciechocinka - dworzec autobusowy ul. Kopernika

Autobusy z Torunia do Ciechocinka kończą podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kopernika. W tym miejscu znajduje się również niewielki dworzec kolejowy cechujący się charakterystyczną, zabytkową architekturą.

Ze stacji nie odjeżdżają jednak żadne pociągu, a stojący tam budynek zagospodarowano jako halę, w której sprzedaje się antyki. Poruszanie się po mieście jest możliwe samochodem, rowerem lub pieszo, ponieważ na terenie Ciechocinka nie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej.

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Z Torunia do Ciechocinka podróżują osoby w każdym wieku i każdej płci. Zwykle jest to kierunek wybierany przez turystów chcących zwiedzić to niewielkie miasto oraz stałych mieszkańców, w tym studentów, powracających z różnych wyjazdów.

Atrakcje Ciechocinka

Ciechocinek nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Pierwszą z nich jest niewątpliwie Warzelnia Soli czy Park Zdrojowy. Na terenie Ciechocinka znajdują się jednak głównie sanatoria i inne obiekty uzdrowiskowe przyciągające tysiące turystów ze wszystkich zakątków Polski.

Będąc w mieście można zobaczyć także Zegar Kwiatowy, Łazienki, Partery Hellwiga oraz Park Tężniowy. Ciechocinek jest również dobrą opcją dla osób aktywnych ze względu na łatwy dostęp do wypożyczalni rowerów, basenu miejskiego oraz kortów tenisowych.

Ciechocinek - miasto fontann

Ciechocinek słynie nie tylko z uzdrowisk, lecz także fontann rozlokowanych na terenie całego miasta. Najbardziej znanymi z nich jest fontanna “Jaś i Małgosia”, “Grzybek” oraz “Żabka”. Podświetlana fontanna znajduje się również na skwerze przy lokalnym teatrze.