logo
Obsługa klienta
PL

FAQ

Informacje o koronawirusie (COVID-19)

Informacja o koronawirusie (COVID-19)

Codziennie uważnie monitorujemy sytuację związaną z ewolucją koronawirusa (COVID-19) i podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Zapraszamy wszystkich pasażerów oraz kierowców do zapoznania się z oficjalnymi zaleceniami władz, które znajdują się na tej stronie.

Na tej stronie możesz znaleźć informacje dotyczące zasad podróżowania wewnątrz Unii Europejskiej (m.in. wymogi dotyczące kwarantanny lub testów).

Informacje dotyczące zmian w ruchu granicznym znaleźć można tutaj.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej rekomendujemy zachować zasady bezpieczeństwa: zrezygnować z podróży w razie wystąpienia objawów choroby, nosić maseczki podczas wspólnej podróży, nie witać się uściskiem dłoni.

Ponadto przed wybraniem się w podróż prosimy o zachowanie rozsądku i wszelkich środków bezpieczeństwa. Przed przejazdem zalecamy telefonicznie skontaktować się z kierowcą lub pasażerem, by ustalić szczegóły i upewnić się, że wszyscy uczestnicy przejazdu zachowają się w sposób odpowiedzialny. Osoby wykazujące objawy choroby lub narażone na kontakt z takimi osobami, nie powinny podróżować i zobowiązane są stosować się do zaleceń odpowiednich władz lokalnych. Wszystkie osoby podróżujące na trasach międzynarodowych powinny być natomiast przygotowane na szczegółową kontrolę przy przekraczaniu granicy.

Chroń zdrowie swoje i innych, zostań w domu, zachowuj się odpowiedzialnie.